1. 1.
  çünkü Kalb kırmak, Allah ü teâlâyı incitmek demektir. bunu başardığımız zaman dünya daha güzel olacaktır. cumanız mübarek olsun.
  6 -2 ... malumat furus
 2. 2.
  bunu diyen müminin huxley ile ne yapacağını merak ettiren emir cümlesi.
  2 -3 ... acilinpsikologum
 3. 3.
  http://www.diyanettakvimi...ra-cuma-namazi-saati.html
  ... malumat furus
 4. 4.
  kâfir kelimesinin kökeni, küfreden, saklayan kelimelerinden gelmektedir. tohumları toprağa sakladıkları(ektikleri) için çiftçilere de kâfir denilirmiş ilk başlarda.

  kâfir, ilahi dinlerin ilahı olan allah' a inanmayanlara verilen isimdir. budist, putperest ve ateşe tapanlar da bu gruba dahildir fakat hristiyan ve museviler dahil değildir.

  küfreden, küfür içinde olan, nankör mânâlarına da gelmektedir,

  bu eylemler içinde olan birinin dâhi kalbini kırma demek istenmektedir yani bir bakıma.
  ... pardus tulliana
 5. 5.
  (bkz: islam dininin kelime oyunları)
  1 ... baftan
 6. 6.
  Âdemi bul, âdem ol, âlemde âdem gizlidir,
  Etme tahkir âdemi, âdemde âlem gizlidir.
  Yozgatlı Fennî
  Not:Baştaki Adem,bilge insan manasına gelmektedir. Diğer ademler ise insan manasınadır.
  ... tellal
 7. 7.
  kafir kim? kişinin kafir olduğunu biliyorsan allahsın. şirk olmadı mı bu?

  yani kısaca; herkes senin gibi şeklen müslüman olmadığı ve aynen özünde şeytan olmadığı için kafir olmamalı. kafir görmek istiyorsan aynaya bak.
  1 -2 ... sinnerman
 8. 7.
  "Sizinle din uğrunda savaşmayan, sizi yurdunuzdan çıkarmayanlara iyilik yapmanızı ve adil davranmanızı Allah yasaklamaz. Doğrusu Allah; adil olanları sever."
  Mümtehine 8.

  Selia element uydurmasın.

  Savaşmayan kafirlere iyi davranılır.
  3 -1 ... gaiptengelenadam
 9. 8.
  Kalp kırmak Allah'u Teala'yı incitmektir. Yapmayın.
  4 ... moryazma
 10. 9.
  Kafir kim. insanların kafir olduğunu nerden biliyorsun diye bir soru sormuş arkadaşın biri sema dönen mewlana hoşgörülüğü ve edasıyla ancak, bu tarz hümanist yaklaşımlar islamda yok.

  Kuran imanı ve küfrü müslümanı ve kafiri kesin çizgilerle ayırmış ve belirlemiştir. Ve hukuk bu sistem üzerine kurulmuştur.

  Kişinin müslüman olması için gereken şekli durumlar açıktır. Adam hrsitiyan adetleriyle yaşar yada ateist argümanlarla hayatını donatıpta ben müslümanım kardeşim dese. Bir geçerliliği olmaz.

  He işin münafıklar kısmı vardır ki bunlar da zahiren müslüman gibi yaşarlar. Yani şeklen uyarlar. Kalpleri küfür içinde olduğu için de cezası ahirette verilir. islam ahiret odaklı bir dindir ki zaten tek dindir.

  Velhasıl kendisinde islam alametleri görülmeyen kimseye müslüman denilemez kafir denilebilir. Yani diğer türlü deist gibi takılmak olur ki buda islamda yok,

  Der...
  1 ... gaiptengelenadam