bugün

çifti görür görmez yanlarına gidip sert bir dille uyarmayı kendine misyon edinmiş garsondur.

- öhöm..eheöm..şey bakar mısınız? biraz edepli durur musunuz diğer müşteriler rahatsız oluyo da.
+ bi s.ktir git ya
-öhö öhö.
+mucuk. ummah özlemişim seni çok allaaahh.
-öhö öhö.
+buyrun?
-fazla yaklaşmayın ama yahu. aile var burada burası aile yeridir.
+e biz de aileyiz ahaha. mucuk canım benim.
-hop hop, öhö öhö..
+ne var kardeşim allam ya manyak mısın nesin..
-lütfen seviyeli olalım ve derhal ayrılın.
+sanane lan..
-burası aile mekanı.
+kardeşim lan o benim denyo..
-ama e şey ben şey sanmıştım.
+ne sandın oha!sevişmiyoz sarılıoz!
(bkz: görev adamı)
hele bazen "şu köşede oturanlar rahatsız olmuşlar." diye gelir ki, sanırsın afedersin kombine bir cinsel münasebet tecelli ediyor. * * *
hamınakoyyim yorgan altında yapmaya utandığımızı el oğlu ortalık yerde yapıyor. yapma lan bah biri görecek olum abisi mabisi gelir ziker mekanı bi dur amınakoyyim atma şu elini diye diye geçiriverir içinden.
(bkz: ahlak zabıtası)
(bkz: ben daha fazlasına izin vermem)*
patronundan ayırmaya yönelik emirler alan garsondur.
'kap gel ordan yangın söndürme tüpünü cevat.!. arka masada yiyişenler var.'
bi keresinde şunu duydum:

-dışardan yiyecek getirmek yasak efenim-önlerindeki poşetlere binaen..- ayrıca burası cafe..-artık burası neresi değil demek istediyse..
ayrılsınlar diye üzerlerine sıcak su döken garsondur.
en asil duyguların isanıdır.
(bkz: ne dedim lan şimdi ben)
(bkz: gorevli) * *
"hoooop, ayrılın bakıyım. sen şuraya geç, sen de şuraya. bakın, yemek getirdim. bunları yiyin."

diyen garsondur herhalde.
annesi ve/veya babasının öğretmen olması beklenebilen garson tipidir.
(bkz: yemek yiyişmek)
(bkz: hop kardeşim aile var)
ofsayt bayragini kaldirmis yardimci hakem gibidir.
''biraz da bizim müesseseden yiyin bakın o kadar çeşit var'' diye uyarı yapması muhtemel garson kişidir.
cafelerin olmazsa olmazı... Hayır sanane yani mutlu musun ayırdığında?
niyeti bellidir:
(bkz: paket mi olsun burada mı yersiniz)
amacı sadece cafe düzenini sağlamak olan garsondur.
ülkücü,şeriatçı,ahlak zabıtası değildir.
akp'den para alan garsondur.
amacı sadece para kazanmak olan işletmenin garsonudur. türkiye de herhangi bir dükkanın adı çıktımı bir daha o çevreden hayır gelmez. bir defa o cafe de karı satıyorlar diye bir söylenti çıkarsa, ki iftira atmak bu kadar kolay o cafe artık para kazanamaz duruma gelir.
iştahımızın kaçmaması ve göz zevkimizin bozulmaması için birebir olan garsondur, yetiş bacım gibidir o ne öyle aa-aa ulu orta.
haklı olan garsondur. Mekanda başka müşteriler de vardır ve onların rahatça oturması için yapmak zorundadır. Gidiniz evinizde ya da tenhalarda yiyişinizdir efenim.
güncel Önemli Başlıklar