bugün

kendinle baş başa kalıp etrafı kesersin. telefonda yoksa vay haline. geçmez o zaman. ne gerek var böyle mallığa git evinde otur daha iyi.
Evde kahve yoktur, varsa da yapmayi bilmiyorsundur. Bi kahve sigara yapmak icin carsidaki cafeye gidersin.
Bi tanidik gelene kadar yalniz yalniz oturursun.
Kitabın yanındaysa sıkılmak imkansızdır... Hiç bir şey yoksa telefonundan haberlere bakıp keyfini çıkarabilirsin...
türkiye'de yapıldığında garip karşılanan eylem. en azından ülkenin yüzde 95'lik kesiminde böyle.
yalnız kahve içemezsin, yalnız kafayı çekemezsin, yalnız eğlenemezsin. ya abazansındır ya psikolojik sorunlu yada art niyetli biri.
yalnız oturmaktan iyidir.
yanlız oturmaya devam edilirse kimse gelmeyecektir.
Telefonun şarjı az kaldıysa trajedidir.
"yanlız" oturmaktan daha sıkıcı olan birşey varsa yalnız oturmaktır.
eger kisi yalniz oturmayi kendi secmediyse, o da yaninda birinin veya birilerinin olmasini istiyor fakat sartlar geregi olmuyorsa ve kisi yalniz oturmaktan rahatsizsa eline bir laptop alip gitsin. diger musterilerin huzursuz ve rahatsiz edici bakislari az da olsa kacacaktir.
düzenli olarak yaptığım eylem. "neden hep yalnızsın" diyenler oluyor arada. asosyallik zor iş azizim.
Siparişinizi şimdi mi alayım yoksa birini mi bekliyosunuz sorusuna mutlaka maruz kalırsınız.
Çok sık yaptığım ve gayet de keyif aldığım bir eylem. Aslında pekala doğal da bir durum. Benimle aynı masada oturmaya değecek insanların yokluğu bu durumu doğallaştırıyor.
Masama iki kahve söyler ikisini de ben içerim. Çünkü iki kişilik düşünürüm.
Milleti kertmektir.
ya ben gidip bi yerde tek başıma oturacaksam niye evden çıkıyorum ki. dışarıda trafik az mı var, dokuz gün tatil oldu da şehrin nüfusu yarıya mı düştü, bi de üstümü başımı giyicem de saçımı toplucam. tamamen eziyet. yapan insanları da anlamıyorum kime neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz. yalnızım ama ezik değilim giderim isteğim yerde otururum kimseye ihtiyacım yok havası. kafanızı çay ya da kahve içerken evde de kitaba veya telefona gömebilirsiniz.
bazen ev arkadaşlarınla kavga edersin ya da kız arkadaşınla..
gidecek yerin yoktur..
işte cafeler.. yaşasın cafeler.. bu günler için var cafeler..
3 kez yaptım evet..
Kafede yalnız oturan bir kız/erkek(herkesin tercihine göre buradaki durum) oturuyordu. her defasında iki tane kahve söylüyor birini içiyor diğeri kalıyordu. saçları dalgalı yakışıklı/güzel biriydi bu kişi. günler,haftalar,aylar geçti. ben de yalnızdım. ona gidip açılmak istiyorudum. ama buna da cesaretim yoktu. sonunda cesaretimi toplayıp yanına gittim ve oturabilir miyim diye sordum.o da eliyle karşı sandalyeyi gösterdi. o sırada omuzumda bir el hissettim. başımı çevirmemle ne işin var lan senin bu masada ayı/kim bu sevgilim bu kız sözüyle irkildim.
Kafede yalnız oturacağına bir kütüphaneye git üç beş sayfa kitap oku. Belki ufkunu açar da asosyallikten kurtulursun.
Bazen çok cool duruyor. Adam geçmiş oturmuş tek başına, yakmış sigarasını, kahvesini içip kafasını dinliyor.böyle insanlara imreniyorum açıkçası.
bir, barda yalnız oturmak değildir.

görsel

kafe daha kötü gerçi.
Genellikle koca popolu ve bakımsız kızların kaderi olan durum.
arkadaşsız ve tek başına kafede oturmaktır.
ekseriyetle yerine getirdiğim aktivite.
güncel Önemli Başlıklar