bugün

hiç tanımadığı insanların arasında rahatça kafa dinlemek ve kahve içmek isteyen insanın girişimi.
çok zevkli bir aktivite. kitap okumayı seven herkesin yaptığı, yapmayı istediği şey. arkamızdan iş çevirme potansiyeli her daim sınırda bulunan insanlarla gidip sahte sohbetler yapacağımıza, en iyi arkadaşla gidip bilginin erdemine ulaşmak daha caziptir o kafede.
Söz konusu müessesede, tek çayla tüm günü geçirmeye gitmişken "bari boş boş durmayayım da kitap okuyayım hem garsonla göz göze gelmem, hem de belki entelektüel kesimin kaymağını yer, akabinde tanışılan kızlara da anlayışlı ayağı yaparım" mantığını barındırdığını düşündüğüm hareket. (bkz: şekilli çakal)
üçüncü içeceğe parası olmayanların yaptığı ayaktan hareket işte.
dördüncü içeceğe parası olmayanların yaptığı ayaktan hareket işte.
beşinci içeceğe parası olmayanlar yaptığı ayaktan hareket işte.
bekleneni beklerken beklemekten sıkılmamak için yapılabilecek en güzel bekleme eylemidir.
hey bakın ben kitap okuyorum reytingleri alayım, hey sen yan masadaki üçlü çeksene demenin sessizce ve ucuz kitapla bereber entelektüelliği şovmenliğe çevirmenin eylemidir.
her şeyi abartma eğilimindeki türk insanının yine alakası olmayan sıfatları, gerçekleştirene takacağı aktivite. insanları biraz rahat bırakın yahu.
ankara kızılayda konur sokaktaki kitapça kafede herkesin yaptığı eylemdir, çok sade, sessiz, şık bir mekan ders çalışmak için de alternatif bi ortam tavsiye ederim.
kütüphane varken yapılmayacak faaliyettir. sadece bir ihtimalle var olur; kafede çalışan güzel garsona yazılmak.

(#17463020)
yalnızlığın keyfini çıkarmak için yapılabilecek en güzel eylemlerden biri.
bir diğeri için; sinemaya yalnız gitmek.
adapazarı'nda yapılabilecek tek yer ise 2+1 cafe.
yalnızlık göstergelerinden biridir aynı zamanda. kişi kafeye gidecek arkadaş bulamamış ve orada bir çaya/kahveye para verip 15 dakikada evine yol alacağına çayının son yudumunu bardakta bırakıp en az bir saat orada takılacaktır. arada da etrafı kolaçan edip sonra kitabına geri dönecektir.
evde oturup kitap okurken de aynı sayfa görüleceği için, dışarı çıkma amacının anlaşılamamasına neden olmaktır. bir de bunların şişhane-taksim arası metroda kitap okuyanları vardır. yarım dakika sürüyor yolculuğun, ne yapıyorsun allah aşkına.
gürültüden dolayı kafa dinleme beklentisinin gerçekleşemeyeceği olaydır.
amaç kitap okumaksa nerde okunduğunun bir önemi yoktur.kitap okuyacak insan her yerde her ortamda kitaba motive olur.
(bkz: gaziosmanpaşa şanzelize cafe)
yıllardır beceremediğim aktivitedir.
(bkz: kürk mantolu madonna)
(bkz: starbucks da fotoğraf çekilmelik kitap)
pasif tokmakçı arama konumundaki kezban davranışı. ulan yarrak, akşamları dizi izleyeceğine kitap okusana... ama o zaman şekil yapacağın kimse olmuyor değil mi?
Gösteriş yapanın günahı varsa boynunadır ben bilemeyeceğim.

Pek yalnız kalabilen bir insan değilim. Ama boşluk buldukça kitabımı alır bi kafeye koşarım oturur okurum. Bu benim kendime ayırabildiğim kaliteli bir zamanımdır. Size ne amına koyim. 3 5 ergen gelip ötüyor bik bik.

Bunu eleştiren tipler, otobüste kitap okumamayı da eleştirir. Bana göre kafede okumak daha normaldir.
mekan kitap kafe ise normal karşılanır.
bana göre kitap kafe değil ise gösterişmiş gibi geliyor. tabi herkes istediğini yapar. günlük 30-60 sayfa okumadan uyumam.
okuyun da nerde okuyosanız okuyun dediğim aksiyondur.