bugün

sadece türk değil her milletten erkeğin yaptığı eylem. çalıştığım şirketteki avusturya'lısı, portekiz'lisi, arnavutu, fransızı, ispanyolu, ve bir tane de amerika'lısı olmak üzere her milletten erkeğin yaptığıdır.
dötüne bakılan kızın bakan erkeğe tavrına bağlı larak farklı yorumlanacak eylemdir.

hanım kızımız çalıştığı şirketteki amerikalıya kafayı takmışsa (ulan belki beni alır da amerikaya kapağı atarım hayatım kurtulur hesabı).özellikle dötünü belli edecek dar tayt pantolonlar giyer. zavallı amerikalı beğenip de bakmışsa gol atmış futbolcu kadar sevinç duyar ve daha bi kırıtarak yürür.

bu tayt pantolonu giyip de vaginasının çizgisine kadar ve var ne yoksa tüm malzeme meydanda dolaşan ablalar her ne kadar "dötüme baktı vay terbiyesiz utanmıyor musun" tavırları yapsalar da, aslında dertleri ortamdaki tahta dötlü karıları ezmek, erkekleri de etkileyip egolarını tatmin etmektir. "dötüme baktı vay terbiyesiz utanmıyor musun" tavırları palavradır efenim. yemezler..a....na dötüne bakılmasını istemeyen kız tayt pantolon giymez.
(bkz: erkeklerde göte kilitlenme)
hele ki kahvenin önünde yayılmış şezlonga yatar gibi sandalyeye uzanmışları vardır ki sormayın, görür hatunu kafayı çevirir onun geçeceği yola doğru kız geçerken bakmaz giderken zaten o yöne bakacakmışçasına bakar. gece de eve gider karıdan medet umar. hatun akşama kadar tarlada tapcadadır, yorulmuş, karısını beğenmez bir de. dötüne baktığı dondurma, tatlı ister, alır, evdekine yap ordan ekmek ye işte der bunların bazı versiyonları. çocuk cips ister anan patates kızartsın işte ne cipsiymiş.
Dikkati o yöne çekmeyi başaran göte bakmaktır.
(bkz: aralarinda iyileri de vardir tabii)
(bkz: alpay erdem)
klasik türk erkeği huyudur. nedir bu göt merakı anlamadım gitti.
(bkz: refleks)
baykuş reyiz tarafından kolaylıkla yapılabilecek eylem.
karşıdan güzel bir kız geliyorsa şahsımın bile gerçekleştiği eylem. biraz kızın kırıtmasıyla bağlantılıdır.
(bkz: tanga mı giymiş lan o)
genelde bütün abazanların yaptığı eylem. lan bir düşün senin de annene, karına, kız kardeşine, hatta çocuğuna yapılsa sende bunu görsen nasıl olur acaba? hiç bunu düşünmezler, anca öküz gibi bakarlar.
bir göt deliği kadar ufku olan insanın yapacağı eylemdir.
götünü ön plana çıkartmak için daracık kot pantolan giyen hatunlara karşı yapılan haklı eylem. zaten hatunda ona bakılmasını istediği için o şekilde giyinir. halbuki dar yerine daha bol kıyafetler seçse götü ön planda olmayacak bakan kişi sayısı ciddi şekilde azalacaktır.
(bkz: hmm göt)
(bkz: cemil)
(bkz: umut sarıkaya)
görsel
asil erkeklerin yapmayacağıdır.
Ayıptır. Terbiyesizliktir. Anan bacin karin kızın yanından geçerken diğer erkeklerin nasıl davranmasını istersen öyle davranmayı gerektirir. kimseye bakmadim bu zamana kadar bakmaya da tenezzul edecek kadar dusmedim cok sukur. Ailemede bin sukur bana gerekli terbiyeyi vermis.
Yanından kız geçerken kafanı çeviriyorsan muhtemelen götüne bakıyorsundur zaten.
ayıptır. yapılmaması gerekir. ama hep yaparım.
aşırı dozu insanı şaşı eder. gözleri ömre bedel dolaşırsınız ortalıkta.