bugün

anne baskısı gören insandır.
en yakın arkadaşları evlenmiş yalnız kalmış insandır.
yaş 30 ve üzerine varınca dişi insanların daha da bir dert ettikleri eylemdir. bu dişi insanlar, tanıdıkları her insana da sevgilin var mı sorusunu yöneltirler ve "evet" yanıtı üzerine sebepsiz üzülür, "hayır" yanıtında içten içe sevinirler.
insanların hayatlarına müdahale etmeyi marifet sanan insanların işi. mesela teyzeler, anne, halalar, bu grup insanların içindedir. devamlı evlenmek konusunu açarak, insanın hayatını zehir etmeyi çok iyi bilirler.
cayır cayır yanıyor olabilir.
(bkz: what the fuck are you talking about)
evde kalmış,kültürsüz,okumamış,cahil kızlarımız genelde böyle şeler düşünür
30'una yaklaşmış, etrafındakileri everen fakat en sona kalmak isteyemen, evliliği bütün aşk acılarının, maddi sıkıntıların ve yalnızlığın sonu olacağına kendini inandıran, sürekli kısmetsiz olduğundan dem vuran ve sızlanan insan türü.
toplum baskısındandır. Herkes evlenmek zorundaymış gibi bir kanı oluşturulur toplumda. Her gelen geçen kişinin tüm derdi "sen ne zaman evleneceksin?" olunca, insan böyle kafayı yiyebiliyor. Yine saygı azlığımızdan kaynaklanıyor bu. insanların özeline bu kadar karışma merakımızdan yediriyoruz insanlara kafayı.
muhabbetleri genelde pek bir çekilmez olur. işi şakaya vurup 'aslında pek de ciddiye almıyorum' tribine bürünmüş olan evde kalmışlarsa daha vahimdir ve aslında en çok kafaya takan da yine bunlardır.*
mahalle baskısındandır o. bu ülkede geri kafalı çok olduğuna göre kafayı bozmamak mümkün değil.
Kız arayan insandır.
evlenmeden olmaz kalıbını kendine motto edinmiş insandır.

E haliyle onunki de can. Salak falan da olsa insan işte naparsın…
Eziktir.
evlenme yasi gelmis olabilir. yani neden olmasin. kafasina birseyler dank etmeye baslamistir.
genellikle kadın cinsi insanlarda görülen sosyolojik bir hastalıktır.
Yaşı ilerlemiş insandır. Gerçi herkes evlenecek diye bir şart olmamasına rağmen her akrabam ne zaman evleniyorsun diye soruyor. ilginç yani.

inadına evlenmiyorum ulan.
Evde kalmıştır belli bir süre yığınla isteyeni olmuştur ve hepsinde bir kusur da bulmuştur. Haliyle yaş geçince pişman olup kafayı bozmuştur.
Yanlızlıkdan sıkılmıştır. . Yahut evlenme yaşı gelmiştir.
buradan birini hatırlatan insandır.
bir hatun arıyorum bu aralar yalan değil sıkıldım.
şöyle evde salınacak çiçek gibi kokacak evet.
o kişi birazdan zuhur eder ve para var huzur yok'a tebelleş olur.