1. 1.
  "converse giyen komunist" efsanesine takılıp kalmış ülkücüden farksız olan kemalisttir. olur olmadık her ortamda bilgisizlikten midir bilemiyorum "neden atatürk değilde che seviyorlar, neden ona inaniyorlar" gibi alakasız bir saçmalığı dile getirmektedirler. hani demokrasi? hani düşünce özgürlüğü? herkes che'den nefret edip atatürk'ü mü sevecek yani? böyle bir zorunluluk mu var? geliştirin artık kendinizi yahu..
  6 -4 ... i belong to che
 2. 2.
  (bkz: kafayi che guevara ile bozmus kemalist le bozmuş yazar)
  -4 ... uye lol
 3. 3.
  Enternasyonalizmi kavrayamamış, yabancı düşmanı beyinlerin sürekli olarak büründüğü durumdur. Evet, converse giymek bir emperyalist yandaşlığıdır, özentiliktir, bir bakıma bencilliktir. Ancak Che Guevara düşmanlığı da devrimlere, tam bağımsızlığa, emeğe ve halka düşmanlık demektir. Böyle olmak için özel çaba gösterenler de vardır gerçi.
  1 -1 ... tarihselmaddeci
 4. 4.
  kendisiyle çelişmeyen kemalisttir. che guevara enternasyonalisttir, mustafa kemal atatürk ise milliyetçi.
  3 -2 ... cnyt
 5. 5.
  (bkz: #3828065)
  ... exclamar
 6. 6.
  insanların kendi topraklarından ürettiği gerçek kahramanlar varken; binlerce kilometre ötede karizması sayesinde propaganda amacıyla üretilmiş çakma kahramanlara neden takıldığını sorgulamasıdır.

  bozmak falan değildir; dünyanın en başarısız komutanının(!)* neden sürekli emperyalist güçler tarafından ilahmış gibi ortaya konulduğunu anlama çabasıdır.

  birileri fazladan tişört satacak diye ülkemin, milletimin kahramanları neden arka sıralara konuyor, bunun sorgulamasıdır.

  yoksa istediğine özen lan, ister freddy mercury tşörtüyle dolaş, ister che tşörtü ile çek ayağına konverslerini karı kız peşinde koş; ergenliğini, sivilcelerini, asosyalliğini sosyalizm ayağıyla sonuna kadar yaşa; kime ne?

  edit: başarısızlığın abide-i tillahı için (bkz: ernesto che guevara/#4021979)
  3 -6 ... spiritus sancti
 7. 7.
  (bkz: dünyanın en başarısız komutanı kim lan)
  1 ... exclamar