1. 1.
  içindeki ezik duyguların dışa vurumu sonucu ortaya çıkan "siz gerisiniz" diyerek saldıran, heryerde olduğu gibi sanal ortamda da ortaya çıkan grup.inanmayabilirsin saygı duyarım ebe adam sanane benim camimden denmesi makbüldür.
  8 -3 ... kurabiyecanavari
 2. 2.
  Sözlükte olmayan bir zihniyet, kilometrekare başına 10 cami yapan zihniyetin eleştirildiği bir başlıktan yola çıkarak hemen gocunmanın, savunmaya geçmenin sonunda hedef gösterilen yapay düşman.

  Bunun gibi direk dine yönelmeyen bir başlık açıldığında* insanların hemen haçlı ittifakı oluşmuş gibi savunmaya geçmesi, olayı büyütmesi aşağılık kompleksinin getirdiği bir sonuçtur. Sözlükte an itibariyle islam düşmanlığı yoktur, kimse islama hakaret etmiyordur, fakat sürekli yahudilere ve dinsizlere küfür ve hakaret ediliyordur, dalga geçiliyordur. ERmenilerin soykırım propogandası yaptığı gibi sölükte de var olmayan bi islam düşmanlığının propogadası yapılıyor. Fakat burası en fazla bir sözlüktür, olayları da bu kadar ciddiye almanın hiddetlenmenin gereği yoktur.
  8 -1 ... baybars
 3. 3.
  kafayı müslümanlığa takmış müslümanlığı ağzına dolamış zihniyettir.* din bir özgürlüktür. dinsizlikte öyle... eğer inanmıyosan saygı duyarım ama benim inandığım, saygı duyduğum değerlere dil uzatıyosan işte bu terbiyesizliktir. lütfen sözlükte bu gibi polemiklere izin verilmesin. herkes birbirinin inancına saygı duysun.
  5 ... evvesa
 4. 4.
  şu sıralar yine hortlayan zihniyettir.*
  1 -1 ... kurabiyecanavari
 5. 5.
  (bkz: yapacak işi olmayan zihniyet)
  (bkz: bir çeşme açılışı dahi yapamamaış siyasi partiler)
  1 -2 ... palta
 6. 6.
  aslında mesele islam'dan bahsetmek veya bahsetmemek meselesi değil..mesele islam'dan bahsediyorsan yaklaşık 1,5 milyar kişinin iman ettiği bu dinden nasıl bahsettiğin meselesi..kendi fikrini savunmak herkesin hakkı fakat bunu hakaret ederek yapmak , karşıt düşüncenin herhangi bir ferdinin damarına basmak demektir..

  allah firavuna bile tatlı dille öğüt edilmesini salık vermiştir musa'ya..dolayısıyla esas mesele uslup..bundan gayri inancı sağlam olan bir teist'in hoşuna gider karşıt düşünceleri öğrenmek..mevlana'nın sözü gelir hemen aklına bu tip tartışmalarda;

  -insan pergel gibi olmalı , bir ayağını sabit bir noktaya dayadıktan sonra diğer ayağı istediği noktalarda gezebilir..

  dolayısıyla teslim olmuş kişi eğer cidden teslim olmuşsa , bir ayağını sağlama almışsa şayet , diğer ayağı istediği yerlerde gezsin sorun değil...diğeri her türlü fikirleri tanısın anarşizm'le yatıp budizm'le kalksın ..bir liboş'larla bir kemalistlerle , bir komünistlerle bir ülkücülerle konuşsun..bunlar onun için sadece pozitif değerliklidir..o kadar..

  bir de bu ülkedeki müslümanların artık islam'ın büyük rahatlıkla ağızlara sakız yapılabildiği gerçeğini kabullenmeleri gerekiyor..yani bu tip şeyler duyunca hiddete kapılıp sağlıklı düşünmek melekesini kaybetmemek gerekir..

  allah'ın atatürk kadar dokunulmazlığı olmadığını anlamanız gerekiyor sevgili inanmışlar..
  4 -1 ... rasko
 7. 7.
  öncelikle bu ülkeye ne şeriat gelir,ne de müteahhit hatası dışında cami yıkılır.bunu hatırlattıktan sonra;
  iki farklı zihniyettir.birincisi;
  din elden gidiyor,uyanın ey ahali diye kuruntu yapan zihniyet...
  diğeri ise,ulan ülkeyi antilaikler ele geçirmeye çalışıyor,kalkın la ayağa diyen zihniyettir...
  bu iki zihniyetin de populistlikten başka bir çabası yoktur...neye inanıyorsan ona göre yaşarsın...demokrasi demokrasi diyorsun,ne olduğunu bilmeden insanlara yobaz diyorsun,baskı yapıyorsun,müslümanlıkta baskı yoktur diyorsun,inanmayan birilerini görünce dinin elden gidiyor,islamın hoşgörüsü yok oluyor...
  bırakın efendim bunları,işinize gücünüze bakın...susun da adam sansınlar... * *
  1 ... gazoz_kapagi
 8. 8.
  türkiye de hatta bütün dünya da olan hadisedir.ama iki taraflıdır. birincisi müslümanlıgı elestirenler, bir digeri ise aşırı,kendisinin inancından olmayana tahammülü zerre kadar olmayan insanlardır.bunlar malesef cogunluktur.bir de unutulmaması gereken belki de en önemli nüans da bu dinin mensuplarının kendi içlerinde de catısması birlik olamaması ve meshep kavgaları yapmalarıdır.sonucta bu insanlar kafayı gercekten bozmuslardır...
  ... like a_ rolling stone
 9. 9.
  (bkz: size ne)
  (bkz: kafayı parayla bozan zihniyet)
  (bkz: herkesin zihniyeti kendine)
  -1 ... lastras