1. 50.
    bu cümleyi kuran kişi bence kendi faydasını sorgulamalı önce.

(#37960418) : eğer ki sen ulu orta biçimde buradaki yazarların yazarlığını ve yazım şekillerini yeriyorsan, karşılığını almaya da hazır olmalısın aynı ulu orta şekilde. benim yaptığım buydu. şimdiye kadar onlarca yazım yanlışı gördüm bir çok yazarda. ancak en fazla yaptığım, samimiyetine güvendiğim yazarlara gırgırına özel mesaj atmaktır.

ayrıca, türk isek türkçe konuşmanın öneminden bahsediyorsak bunu ilk önce bizim yapmamız gerek. tamam öz türkçe konuşalım diye bir takıntıda değilim, keşke yapabiliyor olsam o ayrı, ancak en azından en basit yazım kurallarını öğrenmeye çalışmak ve mümkün olduğunca türkçe kelimeler kullanmak gerek diye düşünüyorum.

bunun faydasızlığı tam olarak neresi oluyor?

t. olması gereken insan tipidir. hassastır, dikkatlidir.
    4 -3 ... limon kabuu
    #37960532 :)
  2. 49.
    "yahu sen de direnme ayrı yaz arkadaş" diye sitem ettiren kişi sıkıntısı.

bariz şekilde göze batan imla hataları, beni de rahatsız ediyor.
    beceremiyorsan yazma amk!
    1 ... la fondoten
    #37960508 :)
  3. 48.
    gayet normal ve bilinçli kişidir. dahi, bile anlamındaki de ayrı yazılır. bulunma eki olan de ise bitişik yazılır. daha bu kadar basit ve bilindik bir dil bilgisi kuralını bile bilmeyen birisinde sıkıntı vardır.
    ama klavyede yanlış bir harfe basmaktan ya da sözcük öngörüsünde yanlış bir sözcüğü seçmekten kaynaklanan ufak tefek önemsiz hatalara takılan boş beleş tiplere ben de uyuz oluyorum.
    1 ... has kemalist
    #37960488 :)
  4. 47.
    kendilerini türkçe profesör sanan dallamalardır. net..
    -1 ... simo hayha
    #37960423 :)
  5. 46.
    Sen de haklısın kardeş, öküze - de - da yazmasını öğretsen ne olur ver otu yesin başka şeye ne gerek.
    3 -1 ... mecburi istikamet
    #37960296 :)
  6. 45.
    muhtemelen üniversitelerin az olduğu yıllarda üniversite okumuştur. noktayla virgülü nereye koyacağını bilmeyen üniversiteliler türedi.
    ... hunter08
    #37960289 :)
  7. 44.
    A sosyal tiplerdir. Tek başarıları ve görevleri de lerin doğru yazılıp yazılmadığını tespit etmeleridir.
    2 -5 ... gencehan
    #37960269 :)
  8. 43.
    Yalnız tdkdaki d ayrı yazılır.
    2 ... gok girsin kizil ciksin
    #37900763 :)
  9. 42.
    sanki bize tdk olmuş tiptir.
    -2 ... kalasnikov
    #37900754 :)
  10. 41.
    Hay o evet yazan parmaklarını..