bugün

Bilakis çok faydalı, öğretici bir kardeşimizdir.

Bu arada Dünyada ayrı yazılmaz canım, bide değil bir de, tamda değil tam da, medya da değil medyada... daha fazla okuyamayacağım, bildiğim şeyleri de unutacağım aksi halde.
Tatlım sen önce anadilini layığıyla konuş, oku, yaz, geri kalan her şey eksik kalsın, mühim değil.
Anadilinin temel kurallarından bile haberi olmayan insanların hangi özgüvenle eleştirdiğini anlayamadığım tiptir.
ilk entryi 5 saniye okuyunca düşüp bayılıyorsunuz.
Anadilini bilmeyen insan esaret zincirinin anahtarını kaybetmiş demektir.

köle ruhlular için fark etmese de biz Türkçemiz'i önemsiyoruz.
Dolayısıyla Başımın üstünde yeri olan tiptir.
Yazım kurallarından bihaber, en basit öğretiyi bile umursamadan, yazar olmaya çalışan insanlara tahammülü tükendiği halde, ısrarla bu konuyu anlatıp, gerekliliğuni vurgulayan faydalı tiptir.
iyi ki vardır.
Biraz özenin alla'sen, alışveriş listesi gibi metinler girmeyin şuraya, ayıp oluyor!
bu arada faydasız değil, faydalı bir tiptir.
Faydasız tip bunu diyendir.

Hele bir de obsesif sahibi ise çıldırır de'leri görünce.

(bkz: beni tanıdılar sen kaç)
Bu tip öyle bir tiptir ki özel mesajla bağlaç olan de yi bile birleşik yazmanizi ister sizi sözlüge rezil eder öyle değil böyle yazılıyor der.

Halbuki daha kendisi bilmiyor de nin yazılışını.
keşke herkes aynı şekilde kafayı bozsa dedirten faydalı tip.
bir zaman, bir iri memeli vardı. işi gücü buydu.

kendi yazdığı ossuruktan teyyare şeylere bakmaz

milletle uğraşırdı.
Cafe de paris müdavimidir.
Uyarmak iticiyse bu uyarıyı yapmaya mecbur etmek daha iticidir.
da birleşik.
dil konusunda bu kadar duyarlı olanların sayısı artarsa birbirimizi daha net anlarız.
Sözlük sayesinde o gruba dahil olduğum durumdur sayısalcıyım pek kafam basmaz o kurallara ama yine de dikkat ederim.
Öğrenin lan şu yazım kurallarını cahiller diyebileceğim bir güruhun açtığı başlık. Başkalarını çekememezlik yapma kendin başar.
ben daha bu basit kuralı bilmeyen cahillerle aynı havayı solumak zorun da mıyım.

amk cahilleri.
Ek ve bağlaç farklı şeylerdir. Bunu anlamazsanız yazdığınız şeylerde anlam ebesinin amına kadar gider. Ha ben yazmıyorum bir şey diyorsanız anlamanıza gerek yok ancak gelip bu boşboğazlığı yazarak var olunan bir sözlük gibi bir ortamda yapıyorsanız sizi sikmek vacip olur.
saçmalamamakta olan, sadece ait olduğu milletin dilinin doğru kullanılmasını isteyen bireydir.

buna itiraz eden de Atatürk, Türkçe ve Türk milleti düşmanıdır.
Altı yaşından beridir verilen eğitime rağmen, ısrarla, öğrenmeyi reddedip, denyo gibi yazan insanla kıyaslayınca, nur nimettir.
onca yıl, duvara anlatsan, " de ordinaryus" u olmuştu olum!!
Ufak bi bildigi var birak kullansin.
tamam. noktalama ve yazım kurallarına uymak güzel bir davranış. göze hoş geliyor fakat burda kimseye makale yazmıyoruz. sayfalarca yazıp açıklama yapsak anlamayan insanlara ince yazım kuralları uygulamak çok önemli değil benim için.
"uyarıpta" değil "uyarıp da" olacaktı.
iki ayaklı cahil eşeklere dert olmuş son derece yararlı yurdum insanıdır.
faydasız dediğiniz tip sizin o kalın kafa tasınıza ufak da olsa bir dil bilgisi nüfuz ettirirse eğer, ileride bir gün kurumsal bir yerde çalışırken e-posta atmanız gerektiğinde, cümle içinde kullandığınız kelimelerin cahil bir lamer gibi yazım hatalarıyla dolu olmasını engelleyecek ve karşı tarafın sizi ciddiye almasına yol açacak davranışlar sergilemesine sebebiyet verecektir.

ne lamerler var piyasada, posta gazetesinin şiir köşesindeki gibi moronca yazılar yazıyor. kendini ifade etme yeteneği sıfır, noktasız, virgülsüz, paragrafsız, ucube yazılarla derdini anlatmaya çalışıyor.

dilinize saygınız yok kendinize saygınız olsun en azından. ha karşı tarafın size embesilmiş gibi yaklaşmasını problem etmiyorsanız kafanıza göre takılın tabi.
güncel Önemli Başlıklar