bugün

Yalnızlıktandır. Bizler yalnızlığımızı etrafımızda bulunan insanlar ile ölçemeyiz ki yalnızlık bundan tamamen bağımsızdır.
Hafıza kadar ağır bir cezadır kanımca.
- iyi geceler
- iyi geceler

00.46
Her sağlıklı insanda olan sestir.
Önemli olan o sesle başedebilme gücüdür.
görsel
ve bunun bizi delirtmiyor oluşu.
bugün merdivenlerden çıkarken, orada olmayan bir adamla karşılaştım. bugün de orada değildi. keşke gitse.
Ölene kadar susmayacağına inandığım ses. Korktuğum şey ise ölüncede devam etmesi.
tanrının paketlemede son dakika sürprizi gibi. bütün bu boktan tasarımla bizi salmaya kıyamamış ve iç sesi vermiş.

mesela, dilsiz insanların iç sesleri ve düşünce organizasyonlari var mı acaba?

buraya yazayım pazartesi bakarim. ağla zall, not defteri gibi sözlük ansna..
Ben yavaş konuşurum, o daha yavaş konuşuyor. Nasıl yaşıyoruz merak ediyorum bazen
insanı fazlasıyla yıpratan bir durum. susturamıyorsunuz, uykunuzdan oluyorsunuz, her sabah sanki dayak yemişçesine yorgun ve bitkin uyanıyorsunuz. baş ağrısı artık bir parçanız oluyor ve ne yaparsak yapalım o ses asla konuşmaktan vazgeçmiyor aksine bizi sessizleştiriyor.
Hiç susmuyor bu aklımda ki ses hep bir tarafımı yenik düşürmeye çalışıyor.
nefret ederim kendisinden, hayatta anlaşamam o yüzden zor bir durum benim için.
bir türlü susturamadıım ve hiçbir şey beğendiremediğim şey. yatamıyorum bu gece yine konuşucak diye, biliyorum bugün olanları tekrarlayıp durup beni azarlayacağını.
yıllar önce kısa bir süre kendisiyle muhattap olduğum neyse ki sonrasında 2 medeni insan gibi ayrılmayı başardığımız sestir. Hayatınızı cehenneme çevirir. Durumun akabinde oturup amatörce psikolojik bir roman yazmışlığım dahi vardır. Hayır kafamın içinde yıllardır seslerle yaşayan ve bunu normal gören bir adamım lakin o ses sanki “başka birinin sesiymiş gibi” duymaya başladığınızda sıkıntı büyüktür.
Kısa sürelide olsa delirmemde emeği geçen o dönem çevremde bulunan bütün insanlara en içten, en gün yüzü görmemiş küfürlerini sunmayı bir borç bilirim.