bugün

Şunun gibi durumlardır: Eğer kader varsa irade; irade varsa kader yoktur. Bizim karşılaştığımız olaylar karşısında hangi kararlar vereceğimiz önceden bellidir ve bu kaderdir. O zaman bizim iyi ve kötü olduğumuz da bellidir. Buna dayanarak cennete yoksa cehenneme mi gideceğimizde bellidir. O zaman irade bunun neresinde. Bu sanki rasulallah'ın şu sözüne giriyor "Dini ince eleyip sık dokumayın!" daha nice durumlar var.

Edit: müslümanım.
Kaderin tanimina baglidir.
(bkz: laplace teorisi ve kader(#6209590))
önce erkan oğur dinlemek: 'mecnunum leylamı gördüm.' Sonra mehmet erdem yorumuyla hep sonradan ı dinlemek: 'Ne sen leylasın ne de ben mecnun..'. iki şarkıya da eşlik etmek.
Geçen sene Kasım ayında bir mont almıştım.
Ne kalın ne ince bir mont.
Geçen sene üstüme pek bol olmayan bu mont, geçen seneden bu yana 5 kilo almış olmama rağmen bayağı bol geldi şu an.
Boyu da uzamış biraz.

Benim kilo aldığım da belli ama!

Tartı mı bozuk yoksa ben mi çöktüm anlayamadım.
Diğer bir ihtimal ise acaba montumu mu değiştirdi biri..

Çok korkuyorum sözlük!
3 ay her gün 18 saat telefonda konuşup en sonunda ben seni arkadaş olarak görüyorum denmesi.
Yillar once uzaktan uzaga begendigin, durusundan tavrindan bir sekilde etkilendigin adamla, butun sartlar degistikten sonra sosyal medyada arkadaslik kurmak.

Bu adamin fotograflarini begenmesi ve senin icinden gelen garip iletisim kurma istegi.
Nedeni, niçini anlaşılmaz durumlardır.

Meselâ sözlük için konuşacak olursak, mütemadiyen nickaltınızda gezinen bir kımıl zararlısı vardır diyelim.
Sizi gölge gibi takip eden, her entryinizle ilgili zirzopça yorumlar yapan bir şebek!

Çen bana aşık mı oldun len bebito?!
Hadi çütünü iç, çişini yap ve uyu!