1. 1.
    Son günlerde merak ettiğim konulardan biriside bu. Herkes bas bas bağırıyor kafanıza uymayan kask almayın, yok kaza anında korumaz, yok kafanıza şakaklarına kulaklarınıza baskı yapar vs.

Evet doğru.

Fakat bunu nasıl anlıyacağız?

Herhangi bir mağazaya gittiğimizde SURATSIZ SATIŞ TEMSiLCiLERi yüzünden o kaskı takıp 15-20 dakika kafada beklemek iMKANSIZ.

Barkın bayoğlu motosella izmire geldiğinde kask konusunu sorduk kafanızı yukardan fotosunu çekin ona göre long oval long bilmemne falan şeklinde bişeyler dedi..

Evet bu konu hakkınad bilgisi olanlar lütfen buraya. Mesela diyelim benim istediğim kask ARAi RX 7qp , koruması üst düzey olduğu için tercih etmek istiyorum diyelim. fakat kafa yapıma uymuyor. Kafa yapıma uyan koruma seviyesi biraz daha düşük arai rebel modeli mesela. rebeli mi almam gerekiyor?

Bu kafa yapısı ve kaskların yapıları hakkında bilgisi olanlar birşeyler yazarlarsa sevinirim.

kaşımın biraz üstünden kafa yapımı ölçtüğümde 55-56 cm arası çıkıyor. Yani small bir kafa yapım var.

Mesela nolan kasklar hangi kafa yapısına hitap ediyor? Agv kasklar? shoei kasklar? icon kasklar? arai ler? bell ler? vs...
    ... banyo terligi
  2. 2.
    - kask alacaktım?
    +kafa tipiniz?
    - Brekisefal!
    1 ... judas