bugün

kocasinin yani.
ataerkil bir toplumda olduğumuzdan pek tartışılacak bir şey değil.Değişir mi he belki uzun periyotta belki yani o da.
Ulu önder mustafa kemal Atatürk'ün güzel bir sözü vardır.

"Toplumdaki başarısızlığın sebebi, kadınlarımıza karşı gösterdiğimiz ihmal ve kusurdan doğmaktadır."

Erkekle kadının eşit olmadığını fıtrat falan diyerek açıklayan birisi tarafından yönetiliyoruz. Normaldir. Bakış açısı konusunda hala geri kalmış topluluğuz. Gerçekten utanıyorum. Kadın toplumda erkeğin gerisinden yürümeli, çalışmamalı, üretmemeli gibi şeyler baskın durumda. Oysa aile içinde senin benim gibi erkeği eğiten, öğreten ve topluma kazandıran annelerimizdir. Babamıza karşı hep bir adım geride dururuz ama anne merhameti ve şefkatine her zaman daha yakınızdır. Aksi durumlar nadir görülürler.

Kadınlarımız yarın anne olacaklar ve her zaman olduğu gibi bizi eğitip hayata onların sıcacık elleri ve sevgi dolu yüreği ile hazırlanacağız. Bu ülkenin ileri adım atmasını istiyorsak önce kadın profilini düzeltmeliyiz ve ataerkil gibi saçma salak toplum uydurmalarından vazgeçmeliyiz.

Benim tek arzum, Tayyip için kocamı boşarım, kulu kölesi olurum diyen osmanlı hareminde yaşama hayaliyle düdüklenmeye meğilli kölelerden değil, atatürk'e ve onun aydınlık yüzüne güvenen çağdaş ve modern türk kadını olmanızdır.

özgür bir ülke bıraktı sana, başını aç veya türbanlı ol ister çarşaflı dolaş. Onun sana söylediği şu,

"Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım."
(bkz: Bir erkeğin namusu)
(bkz: Bir çocuğun annesi)

Asla özünde bir amaç değildir kadın, daima aksesuvardır.