bugün

--spoiler--
sevaptır canım aaa
--spoiler--
bu sorunun cevabını anasının nikahına gitsen bulamazsın. Ama bana sorarsan 'güzele bakmak sevaptır' sözü bu sorunsalı çözer. Tamam mayo giymeden de güzel olabilenler olduğunu biliyorum, salak değilim.
Milliyet'e katılanların bizce hiçbir şey giymesin Havva annemizde mayo mu vardı düşüncesiyle böyle bir oy kullandıklarına inandığım sorunsal.
en az kadınların nefes alması kadar günahtır.
örnek olarak komşumu verebilirim... kadın mahhallede türbanlı ve kapalı... tatile antalyaya gitmiş... fotoğraflarına baktık... mayolu... şortlu, sıfır kollu... ne yani günahsa antalyada günah olmuyor mu ? allah sizi orda görmüyor mu ? ya kapalısındır ya açık... o kadar...
günah değildir. olsa olsa günahcıktır.
bu soruya evet diyenler, ( dini yönünden bakmayanlaradır sözüm.) günah olarak adlandırmanızın nedeni mayo giyen bir kadın hakkında kurduğunuz fanteziler yüzünden midir?

Öyleyse bu zihniyete sahip kişiler damacana ya bile bakarak iğrençleşebiliyor... Bu nedenle bu konuyu tartışmanın anlamsızlığına şaşıramıyorum.
kadının mayo giymesi günah ise eğer, erkeğin şortla girmesi de günahtır. bildiğim kadarıyla erkek denize girerken göbek deliği gözükmemesi gerekmektedir. denize girerken çevrenizde 100 tane mayolu kız var ise 1 ve ya 2 tane de haşemalı kız olsa siz kime bakardınız?
mayo giymesi günah değildir. mayolu halini namahrem erkeklere göstermesi günahtır. islam dinine göre öyledir en azından.
erkeğin mayo giymesi ne kadar günahsa, kadınınki de o kadar günahtır.
gereksiz bir tartışma konusudur. evet günahtır. hatta haramdır. kadın ve erkek için islami giyim şartları vardır. erkek için göbek deliğinden diz kapağına kadar, kadın içinse boyundan topuğa kadardır. kadınların başka kadınların yanında ya da erkeklerin başka erkeklerin yanında bile bu şekle aykırı giyinmesi günahtır. ha bu anketler neden yapılır kime ne faydası vardır orası muamma. hangi malın aklına geliyor bu tür sorular o da muamma.
(bkz: cübbeli ahmet hoca yanıtlıyor)
günah mıdır falan yok. bu zaten kesin bişey. tabi ki günah. aç kuranı kerimi bak sana kadınların tesettür derecesini açıklasın. yapamıyosan bile haramları helal sayma arkadaş. yapıyorum ve biliyorum ki günah de. en azından allaha karşı yalancı değil dürüst ol.