bugün

http://a5.sphotos.ak.fbcd...53_831034_199628343_n.jpg

öncelikle bunu bana arkadaşım yolladı , sureler veya ayetlerin doğruluğu hakkında kesin olduğunu söyleyemem ama insanda soru işaretleri yaratmıyor değil ....

not:daha yeniyim fotoğrafı direk koyamadım bilmiyorum çünkü . direk link vermek zorunda kaldım .
ana oldukları zaman ayakkları cennetin kapısı olur. islam kadına böyle değer verir.
musevilikte iyidir, hıristiyanlık ve islam'da ise kötüdür. budizm ve hinduizm dinleri ile ilgili yeterince bilgim yok.

not: yahudi değilim. fazla dindar olmayan bir müslümanım.
Kuranı Kerim'de Nisa (kadın) süresi vardır. Kadının üstünlüğünü buradan anlayabiliriz. O halde Kuran'da kadının yerini araştırmaya gerek yok. Kur'an, kadının erkeğin ömür iliğinden yaratıldığını da ima etmektedir.
önemlidir,
aklı olan erkek bunu değerlendirmeyi bilir...
olmayana yapılacak bir şey olsa allah yapardı zaten.
çok önemlidir. kadın baştacıdır. kadınsız olmaz. kesinlikle olmaz...

misler gibi kokanları var lan, ne diyorsun sen? amınıza koyim hepinizin, dinsiz ipneler.
(bkz: din özgürlüğünün gereksizliği)
(bkz: bir ahlaksızlık kaynağı olarak dini inanç)
(bkz: dinlerin yasaklanması)
kadını eksik görür, iki kadını toplasan bir erkek şahitliği etmez, biri unutunca biri hatırlatır diye düşünülmüştür (kadınların unutmama özelliği atlanmıştır).

erkek dört kadın alabilir, (cariyeler müstesna).

uğursuzluk üç şeyde vardır; kadında, evde ve atta (hem cennet annelerin ayakları altındadır hem at gibi uğursuz bir varlıktır).

..

uzar gider.
erkeğin gerisindedir.
cehennemmiş efendim.
cehennemin büyük çoğunluğu kadınlardan oluşacakmış.
bu kadınların dünyaya gelme sebebi erkekleri memnun etmekmiş.
yürür gider...
anlam? bence aranmamalı.
cennet anaların ayaklarının altında hadisinden de anlaşılacağı gibi dindeki yerleri bellidir. götünü, başını açan kızların dinde yeri yoktur zaten.
benim karım beni aldatsa ve ya herhangi bir terbiyesizlik yapsa ona tokatı yapıştırırım şeklinde cevap verilebilecek yerdir. * bu demek değildir ki ben aldatırım istediğimi yaparım takılırım vs.

işi gücü dindeki ayetlerin ortasını bir de 2 tane saçma sapan uydurma hadisi alıp "ama insanlık hani bak din böyle kötü şöyle kötü ehüehü" diye ağlamak olan geri zekalıların; kadının dindeki yerini aşağılaması ne kadar sinir bozucudur.

yaşanan örneklerede her daim hüseyin üzmez gibi sıbyancı, "yat kalk yat kalk allahuekber yatta geber" şeklinde dinle dalga geçen (mit yayınladı) güya dindar özünde dinci kişiler verilir. * * *
güncel Önemli Başlıklar