bugün

yepisyeni bir nurettin yıldız zırvası.
https://streamable.com/wnycd

saçma sapan fetvalarıyla tanınan, ateizmin ve deizmin yükselişinde önemli katkı sağlayan nurettin yıldız yine saçma salak bir fetva ile karşımızda.

konu kadın şoförler...

fetvaya göre, kadın araba kullanabilirmiş, ama 90 km'den uzak bir mesafeye yanında erkek olmadan(kocası, abisi, babası) gitmesi islam dini tarafından yasaklanmış.

ya bunlar durup durup saçma sapan fetvalar düşünüp toplumu zehirliyorlar, yıl olmuş 2019 amk, şu tiplere, şu zihniyete bak...
Sebebi merak edilendir.
Niye 90 km.
Kapsama alanı 90 km çapında herhalde.
Dışına çikinca tecavüz kaçırılma aldatma günah işleme kaybolma gibi tehlikelerden dolayi limit konmuş olabilir.
kaynana ile yeni bir polemik daha. gelemem anneciğim senin olduğun yer 110 km bana, gelinin günaha mı girsin istiyorsun.
iki ay önce izmir’den Ankara’ya kadar araç kullanıp, orada işimi halledip durmadan geri dönerek stres altında 17 saat aralıksız araba kullanan bünyemi derinden sarsan açıklama.
inşallah hızı kastediyordur.
Senin iki cümleden fazla cümle kurmanın hükmü nedir aceba boş beyin?
Yine birileri allah olmuş.
90 km seferi mesafesi..kadın yanlız başına seferi olamaz..
islam dini yazilirken sigara olsaymis alkolle birlikte o da haram kılınırdı.
Olmadiğı için yirtmis sigara.
Ulan o zaman araba mi varmis da islam dini boyle bir haram yazmis?
Su sarlatanlari bi ipe dizip güneste kurutmak lazim ibreti alem icin.
En başa feto sonra adnan hoca yavsagi sonra da bu vb tipler. Patlican kurutur gibi kurutcan guneste.
Benim yatacak yerim yok demek kineyse ki kıbrısta her gittiğim yer bu mesafeden yakın türkiyeye gelince günaha giriyorum.
Edit :şimdi aklıma geldi bi de biz sol elle vites atıyoruz ya o külliyen haramdır şimdi bak yandık. .
götünden element uyduran bir takım zevatların müslümanlar için bunlar yeaaa diye zırlaması halidir.

kuran'ın neresinde böyle bir yasak var desen açıp gösteremez, uydurma hadislerle helal haram biçiyorlar kendilerine. bunu da islamın bir parçası gibi zannediyorlar.
Bu siyasal islamcıların olayı bu zaten neden garip geliyor insanlara anlamıyorum. Adamların dünyasında kadına yer yok, kadın ancak evinden dışarı çıkmasın, kocasının getirdiği kadınlara ses çıkarmasın, sopa yediğinde kırsın dizini otursun, ekonomik özgürlüğü olmasın ki erkeğin rezillikleri sekteye uğramasın vs. Bak güzel kardeşim bu gün 90 km ile sınırladıkları mesafe yarın güç tamamen ellerine geçince, kadınların tek başına evden çıkması yasaktıra evrilecek, aklınızdan bile geçmeyecek yasakları göreceksiniz çünkü Arap kültüründe kadının yeri yok, adı yok, hiç bir etkinliği yok. adamların lügatında Kadına edep yerleri anlamına gelen avrat deniliyor, yani pislik gözüyle bakılıyor siz hala yok seferi sayılırmış yok bilmem ne. Hani hep diyorlar ya gerçek islam bu değil falan, aslında tamı tamına islamiyet bu, kadınla ilgili Söylenmiş bir kaç cümle dışında ne var islamiyete kadını yücelten, adamlar ellerinden gelse kadınsız bir dünyada yaşayacak ki zaten adamların ihtiyacı yok kadına, arapların pedofili ve oğlancılık hastalıklarını bilmeyen yok bunu anlıyorum ama bizdeki Arap mankurtları sayesinde Arap kültürüne özenen pırıl pırıl Türk gençlerine üzülüyorum. Yazık.
Peki hocam oruçluyken 90 km den fazla yol yapan kadının orucu bozulur mu? Bozulursa kaç gün oruç tutması gerekir.
bir dinci yazar saçmalamasıdır. dini kafalarına göre revize ediyor adamlar ya.
doğrudur. kadının anatomik yapısını göz önüne alırsak, 90 km sonun da yorulma belirtileri gösterip kazaya neden olabileceği ve bir çok insanın hayatını riske atabileceği söz konusu. bu sebeple kadın 90 km sonun da aracını uygun bir yerde park edip kalan yolu bir minibüs vasıtası ile devam ettirmelidir.
aynı durum luna parklarda çarpışan araba kullanırken de geçerlidir. belli bir dakikadan sonra çarpışan araba kullanmak da kadın için sakıncalı olabilir.
90 ncı kmde araci stop ettirip yola çekiciyle devam ederse ne olur acaba.
Buna da cevap versin.
size ne arkadaş?
Sunni mezhebine gayet uygun bir fetvadır, evet. Yani, neye dayanarak bu fikre kapılmış bu adam hayrettin bir şey?

işte böyle, işsizlik, açlık, yoksulluk, yalan, hile, tekelcilik, faiz, fuhuş, sömürü almış gitmiş başını, biz böyle dandik konuları konuşalım.

Ne zaman patron ile işçinin, Allah'ın nazarında aynı olduğunu ve eşit tüketim yapması gerektiğini konuşacağız?

Hiçbir zaman.
harammıdır bilemem ama refleksleri yaratılışları gereği güçlü olmadığından tehlike saçmaktadırlar. ama bayanlar candır biz yavaş gider onlara uyarız
hz. Muhammed bir seferinde otobanda hızlı giden bir kadına çok kızmıştı ama 90’ı nerden duymuş Nurettin hoca bilmiyorum.
neden 90 ?
neden 80 değil ya da 100 değilde neden 90 ?
90 kilometreden sonrası zevke girdiği için olabilir.
Scriccolar 150binde arızlanıyor kronik olarak bilen bilir, kadın sürücü de 90 kmden sonra arızalanıyo herhalde. En iyi niyetli açıklama bu olabilir.
hele vites topuzunu kavrayarak tutması..

abovv..
(bkz: Trajik polisi)