bugün

kocasına itaat etmeyen sürekli muhalefet olan, kocasına hizmetin ibadet olduğunu bilmeyen, dekolte giyen, gece eve geç gelen hatunları doğru yola sevk etmek için yapılacak muhafazakar türk erkeği eylemi.
dövmek yerine yüksek dozda bağırışı tercih edelim sonuçta evi derleyip toplayacaklar onlarsız evi bok götürüyor .
kocaya hizmetin ibadet sayıldığı ortamda normal bir eylem. git döv kadınını sonra da namaza dur. ayrıca dinde zorlama yoktur ama doğrı yola sevk etme vardır zihniyetini de ortaya çıkaran acizlik eylemi.
klasik dinci zihniyetinin ürünü troll söylemi.
kadın köpekte mi itaat edecek amk cevabı verilecek önerme.
(bkz: #16022616)
niçe nin her daim öngördüğüdür. "kadına mı gidiyorsun kırbacı hazırla" diye saçmalamıştır tatlı su entellerimizin pek bir sevdiği feylesof.
hayattan elini eteğini çeken insanların uğraşmayacağı meseledir çünkü yalnızdır kebabtır ne biri vıdı vıdı eder yanlarıda nede kafalarını kızdırır biri takılır o poposuna göre.
bunun ne doğru yola sevk edilmesi gereken kadınla(!) , ne de muhafazakar türk erkeği (!) ile alakası vardır.

tek açıklaması: insan olmaktan nasibini alamamış zihniyetlerin, * ,varlıkların savunabileceği kadar geri kafalıca bir düşünce.
*
(bkz: insanlıktan soğuma sebepleri)
'erkeği de gerekirse..' cümlesiyle karşılık verilecek önermedir.
hay bin tövbe! başlık sıçmak da artık kifayetsiz bu sol framede gördüklerimize. bu ne arkadaşım ya, sözlük burası sözlüük. kimsenin kişisel psikopatlıklarını başlıklar halinde aktaracağı bi ortam değil. bir ayda hayatımdan bezdim. eski nesillere sabırlar diliyorum.
neyseki bu önermeyi savunan çıkmamış. yoksa sözlükten atılması için elimden ne gelirse yapardım.
dövmek ne lan. o kadın gelmiş senin için. eşin olmuş. sen git bide döv onu. *
gerizekalı bir erkeğin savunduğu gereksiz,iğreti düşüncedir.
savunulacak bir tarafı olmayan önermedir. neresinden tutsanız elinizde kalır. insana yakışmayacak bir harekettir.
nisa 34de vardır bu , türkçe meali başlığın kendisi zaten.