bugün

nedir ne değildir diye bi bakayım dedim. ama hiç yazılmamış hakkında.

kadınlık görevi ne demek? nasıl olunca kadınlık görevin yapılmış olur, neleri yapmayinca görevimizi yapmamış oluruz?

ayrıca kim veriyor bu görevleri kadınlara?

tanim da yapalim:
erkeklerin saltanat sürebilmek için kadınlara yüklediği sorumluluklardir. Onların istediği gibi olmazsan ise yaramaz olursun, hatta orospu bile olursun. evden kovulmayı da hak edersin, aldatilmayı da. çünkü bu görevi üzerine yikan erkek sanki patronunmuşcasina seni kamcılar.

çalış köle!
Efendinin keyfi için çalış! zevki sefa içinde yaşamasi için çalış!
Yurdumuzda zordur hemde çok zor biz erkekler uzun veya kısa dönem askerlikten yakınırız ama" kadınlık görevi" dayatmaları ömür boyu askerliğe bedel ne yazık ki.
Anlatılır anlatılmasına da burada anlatmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. En azından şunu söyleyeyim. ev işleri kadının eşine ikramı, Eşine alaka göstermesi ise mesuliyetidir.

Ek: eksileyen bir arkadaş olmuş, sanırım hanım bir yazar. Ya da feminist takılan bir erkek. Neyse, cinsiyeti umrumda değil. Kendisine şu gerekçeyi sunayım zira gerekçesi olmayan şeyi söylemem ben. Kocasının yahut karısının zinaya meyletmesini isteyen kişi eşini dilediği kadar umursamayabilir. Senin o umursamadığın eşin yarın bu ilgi beklentisini başkalarında bulabilir. Eşine sahip çıkmak istemeyen buyursun kayıtsız kalsın evliliğine.
bizim ailede degiskenlik gosteren gorev.

basligi uplayan arkadas genellemis. ama maalesef genellemeler cogunlukla yanlistir.

mesela bizim evde ben anneme kalk birseyler hazirla diyecem oho evde kiyamet kopar. o kiyameti kopardi mi babam da ben de kardesim de hemen hazir ola geceriz.

annem kendimi bildim bileli calisti, hala calisiyor. o yuzden yemek yapmaya fazla vakit ayiramaz mesela. ozenmez yani yemeklere. ama calismayi sectigi icin. evde otursa belki babam kizacak yahu hanim tuzunu atmamissin bilmemne diye ama simdi tuzu az geldigi zaman tuzu kendi koyar mesela. laf soyleyemez oyle yani.

hatta abartmis olmayayim bizim evde hep annem konusur. babam da konusur da genelde annemi onaylayici sekilde. annem sunu sunu yapalim demi? der. babam da hehe tamam der. olay bu yani.

guclu bir kadin olmak senin elinde. ayaklarinin ustunde durup kimseye laf ettirmeyeceksin. sana dayatilanlari yapicaksin ya da kendi yolunu cizeceksin.
insan olmak kültürlü olmak falan filin eyvallah da benimde aklıma direk seks geldi.
Evliliklerde kadının erkekle cinsel seks yapmaması sonucu, mahkemelerde aleyhine delil olarak kullanılıp evliliğin sonlanmasıyla sonuçlanacak "görev"
merak ediliyor: "cinsel olmayan seks"
sözlükteki tek varlık nedeni true'yu evlendirmek olan yazarın, sağlıkçının uzmanlık alanı olan kan almaya merak sarması yadırganmıştır.
güncel Önemli Başlıklar