bugün

kadınlar, her zaman, herkes ve her olay için radarlarını duygusal modda çalıştırırlar.
(bkz: bencil) demek daha uygun düşer.
belki doğru belki yanlış. duygusallık tek kalıba sığdırılabilecek bir duygu hali değildir sonuçta. kadınların duygusal ve narin yapıları olması onları tek bir kalıba da sokmuyor. çünkü bildiğin odun olan duygusal olmayan kadınlar da var. yapmacık bir duygusallıktan iyidir yine diyebilirsiniz, ama bence ikisi de iyi değildir. evlatlarına karşı duygusaldırlar diyeceğim ama maalesef bırakıp gidenlerini de haberlerden oradan buradan duyabiliyoruz. kadınların hakikatli bir duygusal yapıları olması erkeğin hoşuna gider bilakis. mıy mıy olmayan bir duygusallıktan bahsediyorum tabii.
erkeklerin çok iyi bildikleri bir durum. fakat kadınların olmadığı bir ortamda, dünyada erkek erkeğe ne bok yiyeceğiz diye düşündüklerinden ses etmiyorlar diye düşünüyorum.
Kadınların bencil olduğunu doğrulayan bir önermedir. Kadınlar yaptıkları zaman değil de onlara bir şey yapıldığında duygusal davranırlar.
En başında kendilerini düşünmelerinden kaynaklanan. Sözde duygusallıktır.

Bir sarkının hikayesini bile hep kendilerine yorarlar veya bir şiirin, hikayenin.

Oysa o anlatıda öylesi bir derinlik ve hüzün vardır ki, bu onların dar ve sınırlı dünyalarını fazlasıyla aşar.

Onlar bu aşımın farkında dahi olmadan, çok duygusalız diye geçinip giderler elbette.

Uyarı: bu bir genellemedir evet. Genelleme genelin ele alınması demektir. Elbette istisnai örnekler yok mudur? Vardır.

Kaldı ki bizim erkeklerimiz daha da odundur. Onları zaten hesaba katmıyorum. Buradaki yergi duygusallığıyla kendini tanımlayan sikko kafalı ülkemin mal kızlarınadır.

Soylenecek çok fazla şey var ve daha özenli bir ifadeye de ihtiyaç var bu konuda ama ben kendimi bunun için fazla yoramayacağım siz ana meseleyi anladınız umarım.

Ekleme, hiçbir kız totoma tekme koymadı. Totosu tekmelenince aydınlanma yaşamış biri değilim aksine herkesten uzak ama herkesi az çok bilen biriyim. Saygilar.