bugün

olması gereken nezakete hanımcılık demişler.
Böyle bir gerçek yoktur diye düşünüyorum bir kadın olarak. Kibarlığın cinsiyeti falan da olmamalı ayrıca herkesin sahip olması gereken bir tavır diye düşünüyorum. Ha bir de başkalarını bilemem ama benim için kibar erkek 1-0 öndedir.
nazik olmak güçsüzlük değil, nezaket gereğidir. ilişki de güç savaşı değildir. güçlü güçsüz aranıyorsa o kişisel tatmin olur. kadın ya da erkek yanında kendini huzurlu hissedeceği kişiyi, hayalini arar.
hiçbi kadın yanında bi hanzoyu istemez. teşekkürler.
Sadece kibar erkek sevmemekle kalsalar iyi.
Neredeyse çoğu kadın aynı zamanda kendisini takmayan kendisine ilgi göstermeyen ağzına sıçan serseri erkekleri daha çekici buluyor.

Bunun nedeni büyük ihtimalle kıza değer göstermediğin için onun gözünde güçlü değerli ulaşılamaz olmanda yatıyor.

Eskiden bu mottoyu çirkin erkeklerin uydurduğu bir hurafe sanıyordum. Fakat toplum içerisine girdiğim zaman anladım ki tamamiyle gerçekmiş.
nazik erkekle nezih erkek arasındaki ayrımın anlaşılacağı başlıktır.
Hayır sevmemek değil, alışık olmadığımız için şaşırıyoruz.
Bircok durumda nerde ne yapacagimi biliyorum. Garsona tesekkur etmeyi de, kafamin attigi yerde yeter diye rest cekmeyi de. Ama bazi kizlardan duydum ki "biz p*c erkek seviyoruz", işte efendiligimizden kaybettigimizi o an anladim.
Hem centilmen hem guclu olmak cok zor birsey değil. Azcik dusunun gerisi geliyor.
Kadınlar ne sevdiklerine önce kendileri bir karar versin sonra siz tespit yaparsınız.
hala şunu anlayamayanlar var. kadın davranışlarında mantık aramayın. bir kadın ne derse tersini ister. bir de kadınlarda ne istediğini kendileride bilmez. bakınız biz erkekler bir gömlek alırken üç beş tane hemen gözümüze kestirir beğenir alırır. ama kadınlar tüm magzalardaki ürünleri deneseler karar veremezler ve beğenerek aldıklarındanda sonradan pişman olurlar. mesela bir şey almışlardır eve giderler ben bunu niye almışım diye düşünürler. karar verme yetileri erkeklere göre zayıftır. genetik kodlarında da güç vardır. bu parasal olur, kassal olur vb. örneğin; centilmen, duyarlı, efendi bir erkekken kızların sadece kankasıydım kız erkek olsun ezik, salak gözüyle bakıyorlardı arkadaş gözüyle bakıyorlardı. habire güzin abla gibi dertlerini anlatıyorlardı. bir gün sıkıldım kafama elma düştü ve birazda deli olak dünya kahrımızı çeksin dedim ve evreka oldu. piç, fırlama oldum adeta kızlara yürümüyor direk üzerlerine sürüyordum. artık kızlar bana yürümeye başladılar hele boşanmış kadınların favorisiydim. annem yaşında kadınlar bile yürüyen yürüyene. evli kadınlar bile yürümeye başlayınca dedim ki bu işin suyu çıkacak şeytana uyarım müge anlı ya konu monu olurum dedim geri efendi halime döndüm. şimdi başa döndüm yine yanlızım. ha evlenilecek erkek seniz efendi parası olan kullanılacak olacaksınız ha eylenilecekseniz fırlama olacaksınız kızları önemsemeyin iplemeyin ulaşılmazı oynayın cool olun kıskandırın. maalesef ülkemizdeki kadınlar böyle yoksa nerde barzo var gidip gönüllerini kaptırıyorlar ondan sonra şiddet görüp ühhh ühh ağlıyolar. yabancılarda tam tersi.
Kadınların “güçlü erkek” profili istediği kesin. Ama bu hem güçlü hem de sevdiği kadına nazik bir erkek olamayacağın anlamına gelmez. Bu arada,

(bkz: kadınların neden böyle olması)
insan önce kendisi için yaşar. Fıtratı neyse odur. Öyle davranırsa huzurlu olur. Toplumun içinde karşı tarafın hakkını hukukunu gözetip, kırıp rencide etmeyecek tarzda davranırsa yaradanının gözüne girer. Edebi adabı Nezaketi ve saygıyı allah için yaparsa insan kıymetlenir. Yoksa zaten hiç kimseye yaranamazsın tam anlamıyla. Yaranmaya da uğraşma zaten hata edersin. Fabrika ayarları en güzelidir. Öyle davranmak gerek, neyse o. Fakat esasen olabildiğince, Sert yapmayıp yumuşak davranmak insana özünü aslını kaybettirmez. Sırf Karşı cins için yaşanmaz bu hayat. Ölçüler konuşur. Kurallar hakimdir. Kaideler geçer. Prensipler başarıyı yakalar. Huzur ve mutluluk kişinin kendinden ödün vermemesiyle, nefsine yenilmemesiyle, doğru bildiği yolda haktan ve hakikatten ayrılmaması kadarıyla gerçekleşebilir. Bu zor yoldur ama en selametli yoldur. Diğerleri kendinden şahsiyetinden ödün verip Kolaycılığı seçip Bir takım menfaatler uğruna belki kısa vadede kazançlıymış gibi görünürler ama uzun vadede sonuç hep hüsrandır..
o işler eskidendi..

meydan sinyalcilere, dızzolara, kısa paçalı renli ayakkabı giyen maymunlara ve şiddet meyilli zırtolara kaldı.
Evlilik düşünmeden önce nerede ağır sikici sakalli barzo var onları buluyorlar. Sonrasında iş ciddiye binince vakit gelmeye başlayınca efendi insan arıyorlar bu kadar basit.
yaz bunu güzel laf.
gayet seviyorlar bence.
Kim söylemişse yalan söylemiştir. Sen bunlara inanma liseli, başkası olma kendin ol.
Erkekler böyle sanmaya devam etsin. Kadınlar tam manası ile kibar , centilmen erkek severler. Bir erkeğin kadınının üzerine titremesi onu diğer erkekler karşısında zayıf yapmaz .
"ben seni kankam olarak görüyorum berkecan".

severler ama kanka olarak. evet
kadın beyninin binlerce yıllık evriminin sonucudur. kadın, güvenebileceği, güçlü ve kırılgan olmayan erkeklerden hoşlanır. öyle garsona teşekkür eden ne bileyim sokak köpeklerinin başını okşayan erkekler kadınların sadece anlık hevesidir.