bugün

çok çarpıcı sonuçlar çıkaracak 3 şey.

(bkz: beğenilmek)

(bkz: ilgi çekmek)

(bkz: azdırmak)
(bkz: teşhircilik)
(bkz: kendine güven)
(bkz: sevgiliyi kıskandırmak)
mini etegin moda olmasi
giyen kisinin ince narin, mini etegin yakistirabilen biri olmasi
havanin uygun olmasi
(bkz: kendine güven)
gencim,güzelim ben giymeyeceğim de kim giyecek.
tek nedeni yok efendim modaymış yok kendine güvenmiş falan değil bildiğin bacağını götünü gösterip milleti azdırmaktır.
herşeyde olduğu gibi, eteğe de bakış açısı önemlidir. etek giyen kıza o gözle bakarsanız, kızın o yüzden giydiğini düşünmeniz çok doğal.

şuna da dikkat çekmek isterim, erkekler neden sokakta tişörtlerini çıkarırlar? masatenisi oynarken tişörtünü çıkaran bir arkadaşım var. erkeklerin bu davranıştaki amacıyla, kızların amacı aynı diyelim adil olsun...
aslında en masum nedeni diğer kadınların kendi bacaklarına bakıp kıskanmalarını sağlamaktır. ama genelde abazan erkeklerin dikkatini çeker bu yaptıkları.
1.bacakların güzelliğine olan inanç,
2.medeni cesaret,
3.kendine ve topluma olan güven..
kadınsal rekabet. özellikle işyerinde kalabalık bir kadın çalışan grubu varsa, aralarında zamanla bir çekişme oluşuyor. makyajlar, miniler, dekolteler...
(bkz: öz güven)*
güven, özveri.. öff, neyse.

herkesin kendine göre haklı nedenlerdir.
kendine olan aşırı güven sonucu kesilme ve bakılma isteği, erkekleri teşhir ve erkeğinin sabrını ölçmek olarak sıralanacak olan nedenlerdir.
iyi bir vücutçu dar bir t-shirt neden giyiyorsa bayan da o nedenle mini etek giyer.
tek nedeni o gün onu giymek istemesidir.lakin sıcaktan giymek te isteyebilir.
(bkz: yaz)
ilgi, daha çok ilgi ve daha da çok ilgi.*
yaz aylarında giydiklerinde anlaşılır 3 sebeb: sıcak.sıcak.sıcak.
kış aylarında giydiklerinde anlaşılamayan 3 sebeb: ilgi.teşhir.azdırma
(bkz: dikkat çekmek)
(bkz: kavurucu sıcaklar)
(bkz: giyecek hiçbir şeyi olmamak) ''yaz için geçerlidir, pantolon yakar.''
(bkz: çirkinliğini örtmek)
(bkz: sivilcelerini kapatmak)
(bkz: sevişmek)
hemcinsleri kıskandırmak,
karşı cinsleri azdırmak,
istediğim yerimi istediğim şekilde acarım mesajı vermek.
(bkz: sıcak hava)
(bkz: rahat olması)
(bkz: taşıması kolay olması)
günlük yasantıda giyilirse yukardaki nedenlerden dolayıdır.
ama disco yada bara giderken giyilirse amaç bellidir piyasa yapmak.
* "baktı gelecek güldü verecek" düşünceli barzoların salyalarında boğulmalarına sebep olarak topluma faydalı olmak(ve hatta evrensel bakarsak insanlığa faydadır bu).

* mini etek giydiği için "kolay elde edilir" olduğu izlenimine kapılan abazan yurdum gençlerini peşinde tek sıra hâline getirip, hepsine güzel bir hayat dersi verecek ve bu şekilde hayatta bazı şeylerin "zordan" daha fazlası olduğunu öğretecek.

* eteği ile kafayı bozmuş ibnelerin, sağda-solda "neden" araştırmalarına katkı sağlayarak, bu anlamda belki de bir örgütlenmeye, sendikalaşmaya önayak olacak.
bacaklarından başka dikkat çekecek bir özelliğinin olmaması nedeniylede olabilir.
bacaklarının güzelliğini göstermek içindir neden olsun. üç nedeni de aynıdır. bakın ne kadar seksiyim ben, ne kadar cesurum diyorlar. bakılıyor mu? bakılıyor abi. hiçbir sözlük yazarı yoktur ki, abi ben bakmam desin. o'na orada siktiri çekerler. yalan diyin lan hadi?
erkeklerin şort giyme nedenleriyle benzerlik gösterir.
bacakları daha uzun göstermesi,
rahat ve havadar oluşu,
daha çok ilgi çekmek.
güncel Önemli Başlıklar