bugün

dışarıda ufak bir gözlem yaparak ulaştığım sonuçtur.

piyasada zaten ucuz araç yok. kadınlara bakıyorum çoğu pahalı jeeplerle geziyor geriye kalanı da mercedes, honda, bmw, falan takılıyor.

çalışıp kendi parası ile alanları anlarım da diğerlerine babaları alıyor sanırım.
kocaları sağolsun.
Süs köpeği gibi lüks araçların kenarlarına oturmak onlar için tarzdır. Genellikle de sabah olunca belediye otobüsü ile dönerler yuvalarına...
bizim komşu var mesela kullanmıyor ama arabası var 98 model birşey.

98 model bir araba ülkemizde lükstür arkadaşlar lüks değil diyenler bi 98 model arabaların genel fiyatlarına baksınlar 40 binden başlıyor.

edit: dediğim araba 2001 modelmiş arkadaşlar. ama olsun 98 model ilşe aynı fiyata gidiyor.

edit: burası arabistan değil arkadaşlar bazı kansızlar ülkenin arabistan olmasını istiyor ama onlara inat kadının da mal sahibi olabileceğini savunalım.

(bkz: arabası olan kadınları kıskanmak)
Erkeklerin kokuşmuş zihniyetlerini klavye başında kusmasına neden olmuş durum.
Aynı erkekler karılarına "akşama kadar evde oturuyorsun" da diyecektir. Annelerimizin, ninelerimizin emeklerini hiç etmek ata sporları gibi bir şey.
Ulan kadınlar yediriyor, içiriyor, senin arkanı topluyor, çocuğunu büyütüyor tüm gün evde. Sen çalışıp kazanıyorsan bunu yalnız yapmıyorsun. Mutfakta birisi de senin için tencere kaynatıyor. Kadın çalışıyorsa da kaynatıyor o tencereyi. Sen işsiz kal evde otur aylarca yine kaynatıyor o tencereyi. Kadınlığın tatili yok. Anan ne zaman bugün pazar yemek yok dedi? Eşi, anası üç gün bir yere gitse k.çını silemeyecek adamlar oturmuş yargı dağıtıyor. Kazandığın on liraysa ikisini kadınla paylaşmaya haset ediyorsun insan israfı.
Babası almışsa da oğlan olsa ona da alacaktı. Kadın olmasının bunda ne getirisi var? Üşenmemiş buna başlık açmış. Sen daha çok kudurursun. sonra da acısını karından, kızından çıkar. Sen olmasan üçüncü sayfa boş kalır.
Hahahahaha. Kadınların lüks araca binmesine laf edip üstüne kendi parasıyla olsa neyse diyorsunuz. 1.si bir kadının kendi parasıyla alıp alamayacağına nereden karar veriyorsunuz ? Kadınlar kendi parasını kazanıp zengin olamaz mı ? Olur. Hadi kocası alsın, anası alsın babası alsın, piyasada çok baba parasıyla araba alıp itlik yapan erkek görüyoruz. O yüzden babişko vs durumu erkekler için de geçerli olabilir.Oturduğunuz yerden nasıl çatlıyorsunuz ama kadınların zengin olabildiğini görünce. Bu çıkarımı yaptım çünkü başlık “kadınların” diye açılmış. Bir erkek de lüks araç olunca sorun yok kadınlar binince hede hödö.
Köpek gibi çalışıyorum, param var, sülalem de zengin, biniyorum istediğim arabaya.

Sen şuradan 2 kişi uzat bakalım.
Zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış. Kimseyi ilgilendirmez, imkanı olan istediği araca biner.
Evliyse Muhtemelen kocasininda arabasi vardır ve tabiki 2 araba alabilecek butceleri varsa o arabada luks olur haliyle.karisina yada sevgilisine sahin ya da broadway alacak kadar kimse mal degildir.
Kimseyi ilgilendirmeyen konudur.
Kazanin sizde alin amk.
Ne ilginç bir başlık.
Kültürel ve sosyo-ekonomik bir anket,analiz adeta

Lüks araca binen kadını eleştirene bağnaz diyende var.kendi çalışıp almış ne var bunda diyip önemsemeyende.
Bence hepsi doğru hepsi olabilir.
O kadın kendisi köpek gibi çalışıp almış da olabilir.
Koca parası yiyip içip geziyorda olabilir hatta sevgilisi de almış olabilir.
Hayat göründüğü kadar basit değil ki.
işe otobüsle giden adam , servise binen kadın,işine yürüyen insan vb
Alta yatan sebepler kesinlikle görünenden daha fazladır.

Bence bu konuyu değil de ülkemizdeki araba fiyatlarını tartışalım.
aileden zengin olan, esinin parasi olup hediye alan, calisip didinip alan, avm cekilisinde cikan binsin, beni ilgilendirmiyor. insanlarin varliklariyla mutsuz olacak kadar kotu degilim sukur.
Derhal el konulmalı o araçlara. Kadin ve lüks araç?. Aman yarabbi daha neler göreceğiz! Kadın lan bu kadın!. Ne işi var arabayla. Delikanlı koçlar dururken kadınların arabaya binmesi zoruma gidiyor.
kadınlar lüks araca da binse trip yapar , fiat linea'ya da binse trip yapar.

ha şöyle bir durum da var geçen sene nişantaşında yaya geçidinde bir hatuna yol verdim , geçmedi. Bmw geldi yol verdi geçti. benim araba clio olunca anca kedi köpek tavşan geçer heralde.
başıma bir şey gelir diye sesli düşünmüyordum demek benim gibi düşünüyormuş herkes, rahatladım. ben de çok sık rastlıyorum bu duruma.
(bkz: miras değil amın teri)
O iyi kadınlar o lüks araçlara binip çekip gittiler. Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.
Erkeklerin lüks araçlara binmesi ile aynı olay. Bunu bu şekilde bir başlık olarak açarak belirtmek vurgulamak fazlasıyla sacma.
binenide vurduruyor binmeyenide bence araç marka modeli çok önemli değil.
(bkz: zengin koca).
Önemli olan kimin parasıyla bindiği kendi parasıylamı yoksa .......