bugün

Doğru bir tespit. Ben gayet kabayım bayılırlar.
nedeni kadınların daha maço erkeksi erkeleri tercih etmesinde yatıyor.
genelde doğru bir önermedir. Lakin kültürden kültüre göre değişir.
Kibar olunacaksa, doğru yerde olunmalı, erkek eğilip bükülmemelidir.

Bir bilginin sözünü bırakmak lazım buraya;
*kadına kapıyı tutarım, lakin arkasından kalçaya tokadı basarım*
kibar erkeklerden tiksinen kadınlar; kendilerini aldatan, döven, kesen, biçen, küfür eden sonunda da öldüren orospu evlatlarından hoşlanırlar. zira kendileri potansiyel birer orospudur.
Valla ne yalan söyliyeyim çok kibarım..

Bu saatten sonra kalas olamam.. Aq.
Kaba insan sevmiyorum. Bir insan küfür edebilir, sinirlenebilir, öfkeden çıldırabilir ancak tüm hareketlerinde bir aşırılık ve kabalık varsa duygusal olarak o kişiden etkilenmeye devam edemiyorum.

Özellikle erkeklerin bazılarında hizmet sektöründe çalışan arkadaşları küçümseyerek havalı görünme yanılgısı var. Mekânın ortasında biri var ve tek görevi sabahtan akşama kadar orada dikilip hoş geldiniz demek. Ki yazılı olarak bunun son derece insanlık dışı bir uygulama olduğunu da iletiyorum. Bir insanın tek görevi sabahtan akşama kadar orada dikilmek olmamalı. Bulaşık yıkasın, garson olarak çalışsın, mutfağa yardımcı olsun, temizlik yapsın. Kendimi, neden biri benim için dikiliyor diye daha zengin, daha havalı ya da her neyse öyle hissedeyim? Mal mıyım ben? Çok değer veriyorsan mekan sahibi olarak masaya gel. Garson geliyor zaten. Ağaç mı bu insan?

Ha işte adam, orada dikilmeye mecbur bırakılmış, mecburen gülümseyen kişinin yanından geçip gidiyor.Arkadaşım, merhaba desene. Bir sorsana nasılmış? Nasıl yok sayarsın koskoca insanı? Nasıl bir mekana girince orada olan insanlara selam vermeyecek kadar kültürsüz bir varlık olabilirsin?

Sonra garson geliyor. Gözüne bakmıyor koca adamın. Hoş geldiniz diyip kendini tanıtan Kişiye bile selam veremiyor. Böyle iyice dikleşmiş bir vücut, buraya gelecek param var havaları. Oysa ilgisiz anne, sokaklarda geçmiş yıllar ve tek maaşla geçinmeye çalışan baba kokusu buram buram hissediliyor. Bir meslek sahibi olmuş, 5 bin üstü maaş almış ve bir anda tüm geçmişi silinmiş adamın.

Hayır sürekli böyle yerlere gelen biri olsa, biraz kültürlü bir ailenin çocuğu olsa, siparişimi kendisi alıp garsona iletir. Ben iletmek zorunda kalmam. Kendisi siparişini iletip susmaz böyle.

Böyle detaylara son derece dikkat eden biri değilim ama karşımda duran insan ben her hafta böyle yerlerdeyim havaları kasınca ister istemez kusur aramaya başlıyorum. Meslek sahibi olup düzenli geliri olan çoğu erkek kabalaşıyor, kendini bir şey sanıyor.

Valla gençler, garsona kötü davranan yarın bana neler neler yapar. Cebine az daha para girince ilk önce arkasında beni bırakır. En ufak başarısı sonrası önce beni küçümser. Egosunun altında hep beraber eziliriz. Haliyle Ben insanları bir mekana girince ya eliyorum ya da hayatımda tutuyorum.

Kadınlara önerim onların yine öyle yapması. Dışarıdan nasıl göründüğünü bile anlamayan, kaba ve toplum kurallarına uyamayan erkek, güvenilecek insan değildir.

Kibar iyidir. Kibar, insandır.
Çünkü kendileri belli bir yaşa kadar oyuncak ayı severler, sonra da gerçek ayıları sevmeye başlarlar. Biz gibi efendi olanları dışlarlar, üzülünce de vay efendim neden böyle oldu diye ağlarlar... Böyle düşünmeyenleri de vardır elbet ama o da bize denk gelir mi? bilinmez. Böyle olanlar yüzünden etraf öküz doldu.
güncel Önemli Başlıklar