bugün

şu ülkede bir çok kadın, hali hazırda mevcut bulunan yorumculardan daha iyi futbol yorumlayabilecekken yanlış olan önermedir.

alex'e başarısız diyen yorumcu var ya. daha ne olsun.
Bıktık arkadaş! Bizim hakkımız yok mu? Ne bu ön yargı? Ha dur bi dakka önce biz kim siz kim onun tanımını yapayım.
Biz: kadınlar
Siz: erkekler
"He he başladı gene kezbanın biri bize maval okuyacak" dediğinizi duyar gibi oluyorum. iki dakka diğer sekmedeki kel adamı kapayın da bakın. Ha bakarsanız ekim ayı geçti gerçi.
Diyeceğim odur ki birçok kadın futboldan en az sizin kadar zevk alıyor. Pembe bize ne kadar yapışmışsa, futbol da o kadar yapışmış size. Siz de haklısınız, sahada olsak o faullerden birini yesek imanımız gevrer. Göğüsler zaten olayın başını çekiyor. Değil dirsek itelesen can verecek gibi oluruz. yok kıçım morardı yok saçımı çektin alan kız kavgasına dönüşür ortam.
"Hah işte bu sebepten siz karışmayın futbola"
Ya bi sus erkek insan. Sanki siz tüm erkekler maç yapabiliyorsunuz. Oturuyorsunuz tv başına, anca ordan "verpasıverpasıverververver" şerrrrrrrrefsizzz ne işa yarıyo lan o sol ayağın, seni oraya mum diye mi diktiler açsana ortayııı!!! diye böğürüyorsunuz.
Ha yani demek istediğim futbol izlemenin erkeklere özgü bir niteliği yok. Hakeme , sabriye sövmek dışında.
O yüzden bırakın biz de ilgilenelim futbolla, izleyelim, bağıralım çağıralım.
Napıyoruz ki? demeyin. Lan sizin yüzünüzden iddaa bayiine gidip kuponumu yatıramıyorum gözlerinizi belertip kedi görmüş japon balığı gibi bakıyorsunuz.
Geçtim onui dışarda izleyelim maçı, evde lig tv var da d smartta diğer maçlar. seve seve gidecen dışarı.
"oooooo bi manitam olsaaaa" ne bakıyonuz lan ben tezahurat edemem mi? hayır siz koyarım dediğinizde koyuyor musunuz?
Dön önüne maçını izle.

Sonra noluyo biliyo musun?
"nyse sn mc izlyrsn glb bn ytyrm ii gclr"

Bu daha mı güzel? Hani şöyle sevgilinle gitsen maça, erman şansal gibi tartışsanız pozisyonları hoş olmaz mı lan? Olur bence. iddadan kazandığınız parayla yeyip içseniz.
Yok, kız dediğin futboldan mı anlar? Ümit özat mode on.
Of bu kız da çok trip yapıyor altı üstü doksan dakka.

Seçeceksiniz birini karşı cinslerim.

Haa, lan bi de beterin beteri var bizim hayatımızda. Şimdi yazacam bi titreme gelecek size.
"FUTBOLDAN ANLAMAYAN ERKEK"
Abooo. o ne lan? ibne mi?
Hiiiç ibne falan demeyin çarparım ağzınızın orta yerine benim eşcinsel arkadaşlarım var futbol bilgisiyle sizi öper. (öper evet)
Nası acı verici biliyor musunuz? Örnek mi vereyim. al:

xx: aşkım ben dışardayım da şu kuponun son maçına bakar mısın tutarsa yarın balık yemeye gideriz.
kod:132
xy: tamam nerden bakacam?
xx: sahadan.com
xy: aşkım bu site simsiyah???
xx: sağ yukarda rekalmı geç de.
xy: dedim. şimdi napacam?
xx: biten maçlara bak işte
xy:sdfdg fdgfh?
xx:sdfds dfgd
xy:dgfdh dfgf?
xx: off, sdfd fgdf
xy:dsşflksş dg?
xx: tamam ben başkasına sorarım hadi kapat.

Hee iddadan herkesin anlaması zorunlu değil di mi. Haklısınız lan kumar sonuçta.

Günlerden 19 Ekim 2012. (bak bak bak ne var o gün)
xy: dışarı çıkalım mı akşam?
xx: maç var?
xy: ya telefondan takip edesin çıkalım işte.
xx: aşkım, lig maçı değil bu.
xy: tamam işte sonunda kupa mı alacaksınız?
xx: gelemem canım
xy: ok peki. ben beşiktaş maçlarında böyle yapmıyorum ama.
xx: lan sen beşiktaş maçı ne zaman onu biliyon mu da!!!
xy iyi ben hakanlara gidiyorum batak oynamaya
xx: bugün hakan makan bulamazsın aşkım
xy niye be?
xx: maçta
xy: iyi be internetten oynarım ben de.

Şimdilik bu kadar örnek vereyim. Yeter.
Yani diyorum ki evet futbol sevilmeyebilir doğal bir şey, de sevenleri ayırmayın lan. Futbol seven kızla futbol seven erkekler birleşsin. Diğerleri de mutlu olur lan!
Lafı dolandırdım diye siz kızların futbolu sevmesine karşı olan erkekler benden kaçacağınızı sanmayın. Hata ediyorsunuz bakın faşistliğin alası bu. Gelin bi tek kale maç yapalım, bi şans verin. Ya da vermeyin lan, ekim geçti. Olsun sonuçta yendikçi zihniyeti tenzih ediyorum, futbol bizim de oyunumuz . tamam mı??
"Zehraaa gel iki el pes atalım, bulaşığına"
hepsi değilse de büyük bir çoğunluğu anlamaz.
görsel
çoğunluk anlamaz ama anlayanları ofsaytı bile anlatır erkeklere o derece.
ümit özata sormak lazım.
http://www.youtube.com/watch?v=zxI3vtd32yQ
Haydi step step ilerleyelim.
1) Bir işten anlamamak, o işi becerememek, hakkında fikir yürütememek demektir. Yoksa o iş anlatıldığında ya da ilgi duyulması durumunda kavrayacak algı düzeyinin yetersiz olması demek değildir. Ben arabalardan anlamam diyorsam eğer ( ki anlarım, örnek veriyorum 1. adımda mütabık olalım diyerekten ) bu arabalar konusunda pek bir şey bilmediğim anlamına gelir ki doğru bir önermedir.

Buraya kadar tamam, devam edelim:

2) Kadınlar demek genelleme yapmaktır, bir kadının futboldan anlaması bozamaz ya da bir kadının anlamaması bu yargıyı oluşturamaz. Ortalama olarak kadınların futbolla ne kadar ilgilendikleri, ne kadar kadın futbolcu çıktığı ya da ne kadar kadın seyirci olduğu gibi verilere bakılarak anlaşılır. Sanırım hepimiz hemfikir olacağız ki, ortalama olarak kadınlar futbol ile pek de alakalı değillerdir.

Bu da tamam, geçiyoruz.

3) 1. ve 2. adımdan yola çıkarak kadınlar futbolla pek de ilgili değillerdir. Bu da doğru, geçiyoruz.

4) 3. adımdan yola çıkarak, ilgisiz olduklarından dolayı olaydan bihaber olmaları pek muhtemel, 1. adımdaki "anlamamak" kavramı uygulanabilir.Dolayısıyla kadınlar futboldan anlamazlar. ( Bakın algı kapasiteleri hakkında bir bilgi içermiyor bu anlatım, dikkat. )

Sonuç: doğru önermedir.

Ekstra not: Pek çok insan kadınlar futboldan anlamaz derken kadınlar gerizekalı demek istemez. Kadınları ezmek bazı ezik erkek kültüründe bulunan bir durum olsa da, kadınlar futboldan anlamaz diyerek aslında kimse ezmiş olmuyor. Ben de briçten anlamıyorum arkadaş, nedir yani ?

Ekstra not2: Kadınlar futboldan anlamaz lafından, kadınların gerizekalı olmayışı üzerine savunmalar yapmak , gereksiz yere üzerine alınmaktır. Bir işten anlamamak ile bir işi anlamamak arasındaki farkı gözetmeden "kadın" savunuculuğuna soyunmaktır. inceden inceye, gereksiz feminizmdir.
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/96626/zorla-skor-tahmini-yaptirmak-futbol-724
ofsaytı, pasif ofsaytı, 6 pası, duvar pasını bilen kızlar da bu klişenin içinde çürüyüp gidiyoruz ya ben ona yanıyorum.
sadece bir tabudur. efenim kadınlar geri zekalıdır. onların akılları böyle futbol gibi şeylere çalışmaz. onlar gitsinler golf izleyip ben zenginim bu da zengin sporu diyen pezevenkler ile uğraşsınlar.
kadınların hava durumundan anladığının kanıtı olan başlıktır. *
anlayanı da var anlamayanı da.
ülkemizde malesef ön yargı ile yaklaşılan durumdur. elbette ki kadınlarda futboldan anlar, hatta bazı erkeklerden bile daha iyi anlayabilirler. misal, benim ablam bazı futbolcuları benden daha iyi tanıyor, bilebiliyor. lütfen şu kadınlar futboldan anlamaz, tabusunu kıralım ve kenara bırakalım. hatta ve hatta onlara futbolu öğretelim, sevdirelim. ha konu açılmışken benim almanya'da ki kuzen, bir zamanalr oynadığı türkiyemspor'un altyapısında kız haliyle gol kralı olmuştu. bunu da bir kenara yazın sevgili dostlarım.
Külliyen doğru bir önerme değildir. istisnalar kaideyi bozardır.
Bazıları öyle anlıyorlar ki, sen entrylerine bakıp onları erkek zannediyorsun haberin yok.
biraz şey olduklarının kanıtıdır. açık ve net.
Www.Banabaksanasen.uludagsozluk.com

Bi şuraya bakın. Kız Rıdvan dilmenden daha fazla anlıyor.
Yok yav sözlükten çok iyi anlayan kadınlarla tanıştım.
kırmızılar mı biziz faik?
Erkekler de anlamıyo ki o kadar takım var her sene anca biri şampiyon olabiliyo yani...
Mesut özil ofsayta düşünce bayrak kalkmıyor.
görsel
görsel
sadece kadınlar değil birçok erkek de anlamıyor zaten.
güncel Önemli Başlıklar