bugün

anlam veremediğim, saçma olaydır. bir kız tanımadım ki kendini kabullendirmek için küçükken hep futbol oynadığını anlatmasın. sevmiyorum sevgili uuserlar, anlamıyorum. kadınlar araba sürmesin, playstation'a elini sürmesin, illa ki oyun oynayacağım diyorsa counter ve fifa'dan uzak dursun. hemcinslerine oğlum, hacı gibisinden seslenenler acilen siktir edilsin ülkeden. ben nasıl ki sınavdan düşük bekliyorum dedikten sonra yüksek alamıyor, iyi yemek yaptığımı iddia etmiyorsam onlar da elini eteğini çeksin erkeklere özgü şeylerden. feminizmin ekmeğini yemek isteyenlere süper fırsat vermiş oldum zannımca.
multi-task function bu efendim. *
erkek ırkı olarak ağda yapıp , kolda çantayla , hafif meşrep bir şekilde gezmemiz kadar abes bir durumdur .
erkeklerin kadınlara döndüğü dünyada zorunlu ve farketmeden yapılan davranış. bir erkek nasıl ki cüzdanını sürekli evde unutuyorsa kadın da kendi ayakları üzerinde durmak, hesabı ödemek zorundadır en basitinden. taklit mi lan bu ne diyosun sen bidi bidi gibi bir tavır da kenar mahalle dilberi sıfatına eşittir gözümde. *
ne kadar yanlış bir tavırdır. halbuki nedir, haşmetmahaplarımız, yüce varlıklar, başımızın taçları erkekler "taklit" edilemezler. kadın dediğin eksik etek.. futboldan, siyasetten, ekonomiden, bilgisayardan anlamamalı, yorum yapmaya çalışmamalı çük kadar beyniyle (çük dediiiii!), oturmalı evinde, oje sürmeli, saçını ne renge boyatacağını düşünmelidir en fazla.

canlarım benim!
erkek olarak kimi zaman çok güzel olan durumdur. Kız arkadaşınız, normal kız arkadaşınız vs. Kadınların genelde zaman geçirmek için yaptığı hemen hemen hiçbir şey yoktur. Var olsa da işe yarar pek bir şey yoktur. Şimdi sizin en yakın arkadaşınız kadınsa veya da bir sevgiliniz varsa bu dişi kişisinin iyi bir şekilde playstation oynaması, Film seçimlerinde erkeksi davranması, bunun yanında yiyecek seçimlerinde erkeksi davranması keza az biraz küfretmesi veya da küfürü tolere edebilmesi ne güzel size erkeklerle eğlendğiniz kadar güzel zaman geçirtecektir.

Kadınlar tamamıyla ince zarif, kırılgan, zart zurt yaratıklar olmamalıdır. Ne lan bu Yok ben salata yerim, yok o film mi çok iğrenç, yok ben o oyunu beceremem, yok ben araba kullanamam sinirlerim kaldırmaz.

e be güzelim yemek dediğin en güzel yemek, Oyun dediğin altıüstü üç tuşa basıp el göz koordinasyonu, film dediğin sanat, araba kullanmak dediğin kendine güven.

bunları sadece erkekliğe endekslemek veya da kadınlığın o narin yapısına yakıştıramamak erkekleri veya da kızları yetiştirenlerin de kadın olduğunu unutmaktan kaynaklanır.
kadıbnlar erkekleri taklit ederse 'delikanlı karı' ymış aga denir. takdir toplar.
erkekler kadınları taklit ederse 'ipne' denir. toplumdan dışlanır.
counter oynamasın, futbol sevmesin bildiğin uyuz ayy tırnağım kırıldııııııııııaaaaaaaaa diyen salak kızlardan olsun senin çevren anladık o bireysel bir mallıktır bir şey diyemeyiz senden uzak dursunlar kardeşim tamam da araba sürmesinler nedir ya. bu kadar mı annen gözünde küçük senin. bu kadar mı ezilsin kardeşin başka öküzcanların elinde istiyorsun.

o zaman, kimse okumaz sende sinirlenir eksilersin ya bir umut ders çıkarırsın diye sana kendimden bir örnek vereyim;

ben 6 yaşındayım abim 9 yaz zamanı komşuların çoğu tatilde bizimkiler çalışıyor babam 42 yaşında ilk kalp krizini yaşıyor ve şokta olan annem ambulansı bekleyemiyeceğini biliyor çünkü doktor kendisi ve evresini anlıyor babamın * arabayı çalıştırıp kendisi sürerek acile getiriyor cerrah arkadaşı 10 dk daha geç gelse ne yapardık bilmiyorum diyor ameliyattan sonra.

ama olur mu hiç sürmemeliydi annem o arabayı allah onu taş etsin ülkeden sittrsin di mi?

edit: imla

son edit: kahkaha * arkasından yazdığıyla çelişince tez sahiplerini çürütemediği için olayı yarış algılayıp çocuk falan diyen alıngan yazar söylemi.
(#5355471)
ısrarla yapılmaması gereken itici davranıştır. şimdi madem bu da sidik yarışına döndü, benim annem doktor, aşçı, ayakkabı bağlayıcısı tarzı çocuksu muhabbetler dönüyor bana da cevap hakkı doğar. sevgili sözlük annem 25 senedir günde aşağı yukarı yarım saat araba sürüyor ve bu zamana kadar hiç kaza yapmadı. ama annemin arabayla geçtiği güzergahlarda trafik kazası eksik olmaz. ha senin annen tuvalet kağıdı reklamındaki kadın gibi güzel sürebiliyor olabilir ama bu benim bir kez kaza yapmış olmam kadar değersiz bir savunma.
ayşe : lan fatma gel at yarışı oynayalım oradan pavyona geçeriz arkı balık beyaz peynir...
fatma : yok olmaz evde kocam bekler.
ayşe : lan sende iyice hanım evladı oldun.kocam köylü.
(bkz: kıyamet alametleri)
öncelikle neyin erkeklere, neyin kadınlara özgü olduğunu irdelememiz gereken konu.

oyun oynamak evrenseldir. şahsen ben wow tarzı online oyun seviyorum. ama fifa, pes, futbolumsu şeyleri sevmiyorum. yakın arkadaşım olan bir hanımın pes'te show yaptığını gördüm, ama guitar hero'yu beceremiyor mesela. mmorpg zorlasam o da oynar... demem o ki oyun oynamak erkeklere özgü değildir. araba sürmek de öyle. erkeklere değinirsek... yemek yapmak kadınlara özgü değildir. bununla övünmek de öyle. bir erkek arkadaşım geçen tavuklu börek ve alinazik yaptı, sadece parmaklarımı değil bütün kolumu yedim sevgili sözlük. o kadar güzeldi. yani bu tür basit şeyleri erkeklere ve kadınlara özgü olarak ikiye ayırmak oldukça mantıksız.

ama gerçekten şunu da belirteyim, dişi olmanın da bir asaleti var diye düşünüyorum. yani oğlum, abi, hacı tarzı hitaplardan uzak durabilirlerse daha güzel olabilir, evet.