bugün

kadınlar doktor erkekleri çok sevmezler sadece paraya tamah eden kadınlar severler.

kadınlar daha çok fiziksel olarak güçlü veya yaptırım gücü olan adamlardan hoşlanırlar, doktorlarda sadece iyi bir maaş var onun dışında bir güçleri yok. o yüzden doktorların peşinde genelde hemşireler koşar.

oysa sporcuların, mafyatik adamların ve siyasilerin etrafında kolay kolay çirkin kadın göremezsiniz. en güzelleri buna düşerler çünkü.
yoğun bir ilgidir. yaşıyoruz.
Davulun sesi uzaktan hoş geliyor ama evet azımsanamayacak kadar da çoktur.
kadınlar her erkekle ilgilenmeye hazırdır, yeter ki kafalarına koysunlar.
doktorun tüm olanaklarından yararlanmak içindir. tipiyle alakalı değil.
konak hücre arayan parazit canlının en elverişli koşullara sahip olanı seçme çabasıdır.
Sosyal statüsü iyi olup kendini geliştirmiş bir meslek olduğu içindir. Mesela ablamın kuzeni psikolog kocasıyla fethiye'de yaşıyorlar ve mutlularmış.
Hayatta en önemli şeylerden biri sağlık belki de en önemlisi ve bu konuya sıradan insanlardan çok daha hakim birisiyle birlikte oluyorsunuz kendinizi huzurlu hissettirebilir bu durum. Kadın doktorlar eqlesin.
Sadece para değil.

itibarlı meslek olduğu için.

Doktorluk ve öğretmenlik toplumda en çok değer gören, zirve meslekledir.
işte darked gibi doğruları konuşun kızlar sırf doktor diye ne tiplere düşen kızlar gördü bu gözler. Darked helal.
ilgileri doktora değil parayadır.
Sadece güzel maaş amacıyla oluşan bir ilgi değildir. Maddiyatın yanı sıra toplumda itibarı olan biriyle iyi statüye ait olma isteği bu ilgiyi perçinler. Tabi bir tek doktor için değil misal pilot vs bunlar hep ilgi çeker. Belki marangoz da güzel kazanıyor ama hiç de imreneni yok. Sağda solda "ay marangoz manita buldum" diye lafını etmiyor kadınlar. Bu gerçeği dile getirenler de ezik ve kıskanç erkek olarak falan tanımlanıyor sanırım ama durum böyle.

-Marangoz bunu beğenmedi.-
mühendis erkekler daha çekici sanki.
Güzel maaş alan koca bulmak isteyen kadın doktorla evlenmez basit düşünüyorsunuz. Ayrıca madem vasıfsızdı evlenmeseydiniz efenim kimsenin sizi zorla evlendirdiğini düşünmüyorum evlenmeden önce fark edemediniz mi cidden. Beyler tahmini üzerinizden şu ezik psikolojisini ne zaman atarsınız yahu.
Güzel maaş alan koca ile evlenebilmek içindir bu ilgi. Doktorların bazıları da harbiden çok acayip onca yıl oku; saçın başın dökülsün stresten sonra vasıfsız bir kadınla evlen. Üzerine 5 yıl sonra kadın boşansın ve nafaka öde.
batı medeniyetlerinde olmayan bir ilgidir. türkler diğer toplumlara göre etikete daha bir meraklıdır. aşağılık kompleksiyle ilintili olsa gerek.

ben hademesiyle evlenmiş doktor kadın biliyorum. prenses victoria, resmen bi baltaya sap olamamış bi spor öğretmeniyle evlendi, prens yaptı adamı.ulan ben isveç prensesiyim, tahta oturucam annem ölünce , demedi kadın.

haddızatında 26 yaşındaki türk doktorların, 65 yaşındaki anneme "otur dedim sana!!" diye emretmesi de bu aşağılık kompleksindendir. almanya´ da birisi sana, isterse profesör olsun, öyle hitap etse onun o stetoskopunu götüne sokarsın.

sonuçta gelişmemiş toplumlar, etiket meraklısı olurlar. etiket olayının bi zikime yaramadığını anlamak için, e tabii devlet sistemi falan da oturmuş olacak, sokkakta yatıp kalkan adam olmayaacak- maddi garanti durumu da çok önemli tabii o toplumun doymuş olması gerekir.

bu durum araplarda da daha farklı diildir.
Bizim çıta düşük yine erkekler olarak. Hemşire falan.
Para değil. Para seven kızlar mafya meraklısı oluyor. Zeka ve çaba.
bunun yanıtını sadece kadınlar verebilir.
Zekanın çekici olduğunu kanıtı niteliğindedir. Bencede öyledir. tabi doktor olması şart değil. Filozof, astronot yada cumhurbaşkanıda olabilmesi mümkündür.
doğru söylüyorlar, canlı şahidim.

Not:
ilgiden bıktım ve askeri doktorluğa geçiş yaptım.