bugün

Ayakkabılarıdır.
ne giymiş be o öyle . ayy hiç yakışmış mı ? insan bir aynaya bakar ... uzar gider bu böyle.
saçtır.
Her kadında dikkat çeken şeyler farklıdır kiminin gözü diğerinin poposu bir diğerininde burnu olabilir. yani değişiyor.
Yani kısacası kişinin ilk bakışta gözüne çarpan neresiyse oraya bakılır.
kendinde eksik gördüğü ya da beğenmediği, bazen de takıntılı olduğu yer olur hemcinslerinde baktıkları.
neresine baktığı duruma göre değişir de, .ikecek gibi baktığı kesindir. ben öyle bakmıyorum arkadaş o ne pis bi bakıştır.
kendilerinde eksik olan neyse odur. bacakları çarpıksa bacakları, göğüsleri küçükse göğüsleri, boyu kısaysa boyu posu v.s.dir.
ne giydiğidir. ayakkabı ve çanta dahil.
Saçları, vücut ölçüleri, bacakları, makyajı, ayakkabısı, kıyafetleri.
her yerine aynı anda. ışık hızı ile.
popo şeklidir. bir kadının poposu güzelse yüzü güzel olmasa bile prim yapar.
komple heryeridir. takriben 2 saniye içerisinde ojesinin renginden, saç boyasının markasına kadar görürler. bir kadın kadına bakarken robocop un suçluya bnaktığı gibi bakar. anında analiz yapar. anında netice çıkarır ve anında yorum yapar.
ilk yer diye bir tabir yoktur. iki kadın yolda yürürken anlık bir bakma yeterlidir.

misal sevgiliyle gezerken.

o an, karşıdan çok güzel bir kadın gelir. sen ya ilgisizi gibi yaparsın ya da göz ucuyla bakmaya çalışırsın. sevgilinde kıza bakmıstır. güzel kız geçer gider.

sev- gördün mü?
sen- neyi?
sev- kızın elbisesindeki işlemeler çok güzeldi.
sen- ona mı baktım (iç ses yuh amk ne ara gördün)
sev- ayakkabıları uymamıs ama elbiseye
sen- moda editörü müyüm bana ne? (oha amk işlemeyi geçtik ayakkabıya ne ara baktın)
sev- elbisenin mavisi daha iyi gidermiş bu kıza bi de dip boyası gelmiş, küpler inci olsaydı tamamlardı bal bla bla.

ve bütün bunları sadece 5-6 saniye bakarak söyler.
genel olarak tüm vücut hatları.
yanındaki yakışıklıdır.
bakılan kadın eğer güzelse:

- saçı
- makyajı
- yüzü
- göğüsleri
- poposu
- bacakları
- elleri
- ayakları
- ayakkabıları
- çantası
- kıyafeti
- takıları

son olarak (o an varsa eğer)
- yanında ki erkeği
- erkeğiyle olan uyumu.
bir bayan olarak direk bel inceliğine, ardından popsuna, sonra üzerine bakarlar.
kolları, altınlar ve takılar için.
vücudu heralde.
yüzü.saçı kilosu.
ve tabi ki kıyafetleri.
ayakkabı, meme, ziynet eşyası, kalça.
Saçlar.
popo. zevkle izliyoruz.
Memeler ve saç.
güzelse bakıyorum. sevap sonuçta.
edit: ilk genel olarak fiziğine bakarım.