bugün

1-Pilot: Kadınların gönlünü karizmatik üniformaları ve prestijli görevleriyle çeliyorlar. Üstelik, yalnız seyahat ettikleri için bekar kadınlarla tanışma ihtimalleri de çok yüksek.

2-Modacı: Kadınların en çok ilgilendiği alanlardan biri moda...
Dolayısıyla modacılar birçok meslek grubuna göre daha baştan avantajlı. Beraber çalıştığınız desinatörler ve mankenleri de düşürseniz...

3-Cankurtaran: işte tam yaz tatilinde yapılacak iş... Zamanınız sürekli plajda ya da havuzda geçecek. Çevrenizde bir sürü genç kız olacak. içlerinden birinin hayatını kurtarırsanız, şöhretiniz daha da artacak.

4-Dans öğretmeni: Kadınların dans etmeyi sevdiği bir gerçek. En sevmedikleri şey ise gece kulübüne gittiği halde sabaha kadar piste çıkmayan ya da 'çok iyi dans ettiğini' iddia edip, etrafındakilerin alay konusunu olan erkekler. Dans öğretmenlerinin avantajı işte bu yüzden...

5-Özel spor antrenörü: Görevleri gereği zaten kadınların dikkatini çekiyorlar. Fakat 'özel antrenörlük,' kadınlara daha yakın olmayı sağlıyor.

6-Oyuncu: Oyunculardan etkilenmeyen kız var mı? En ünlüsü de, amatör olarak bu işi yapanı da ilgi çekiyor. Ayrıca oyun çalışmaları sırasında ya da turnelerde yeni insanlarla tanışma şansı doğuyor.

7-Manken ajansı: Fazla söze gerek var mı! Genç ve güzel kadınlar etrafınızda pervane olacak.

8-Barmen: işiniz eğlence mekânlarında. Çevrenizdekiler de eğlenmek için oraya gelen insanlar. içki hazırlarken bile yeni insanlarla tanışma şansınız var.

9-Otel görevlisi: Çünkü çalıştığınız mekan, eğlenmek ya da sıradan hayatını geride bırakmak isteyenlerle dolu. Bu gruba giren kadınlarla arkadaşlık kurma şansınız yüksek.

10- Doktor: Okulu bitirene kadar çok yoruldunuz, sosyal yaşam nedir bilmediniz. Ama bütün bunlar diplomanızı alınca bitti. Unutmayın, anneler daha küçük yaşlardan itibaren kızlarına 'bir doktorla' evlenmelerini öğütler.

Yapılan araştırmalara göre kadınlar bu meslek gruplarına hayranlık duyuyor* ve onlarla daha fazla ilgileniyorlar*
erkeklerin kadınları dış görünüşle kategorize etmesine kızan bayanların meslek seçmesi ne denli hoş tartışılabilir ancak doğruluğu tartışılamayan bu veriler erkeklerinde uğraş vermesi gerektiğini ortaya koyuyor.
yasadışı işlerle iştigal edenlere de aşırı ilgi duymaktalar. ilginç hatta enteresan.
içinde bol kazancın olduğu her meslektir. kuburcu olup ayda 10.000 tl alan, öğretmen olup 1.000 tl alandan daha çekicidir.

- berke ne kadar çekici bi tip yaaa
+ ama kuburcu değil miydi o?
- ay nazan öyle deme, tatlı çocuk.
birde şöyle bir versiyonu var tabi :
en seksi erkek meslekleri :
*
Aktör % 3
Astronot %2
Atlet %7
Balet %2
Barmen %3
Çağrı merkezi görevlisi %1
CEO %5
Doktor %7
Uçuş görevlisi %3
itfaiyeci %10
Bankacı %4
Gazeteci %3
Avukat %4
Model %6
Komando %7
Hemşire %5
Şair %1
Polis %4
Rock star %4
Mühendis %1
Striptizci %8
Casus %5
işsiz %2
Hiçbiri %5

*ankete katılan 1000 bayanın seçimlerinin yüzdesi
Hiçbiri %5
(bkz: tesisatçı)
sadece erkeklerin değil kadınların da yapabildiği mesleklerdir ki bundan dolayı da bu meslekleri icra eden bir sürü kadın görebilirsiniz. çıkıntılık yaptım evet.
(bkz: overlokçu) *
(bkz: anketör) * *
üzerlerine her gün jilet gibi takım elbiselerini çekebildikleri her meslektir efendim. şöyle ki bir erkeği üzerine oturan koyu renk bir takım elbiseden daha karizmatik gösterecek bir kıyafet yoktur.*****
muhasebe.
ilgi alanlarının hemen açılmasına sebep olan mesleklerdir.
Genelde ilk tercihler cerrah, ünlü bir avukat, iyi bir endüstri mühendisi bunlar paraya bakan kız arkadaşlarımın seçenekleri.
Bir de etikete bakanlar var ki onların seçenekleri de, akademisyen, gazeteci, müzisyen, yazar.
beğenilenler;
müzisyen bir reklamcı iki gerisine salla siki.

nirvana;
işsiz erkek bütün gününü o kadına ayırdığı sürece
kumsalda ateş yakıp mesleğini icra eden gitarist.*

(bkz: kumsalda ateş yakıp gitar çalmak)*
plajda içinde yunus eti olmayan, ton balıklı salata satanlar.
(bkz: muteber) .
içinde doktorların olmadığı kesin olan mesleklerdir.
(bkz: kimseyle çıkmamış erkek)
(bkz: mimar)
(bkz: piyanist)
(bkz: öküzlük)

not: öküzler üzerlerine alınmışlar sanırım.*
asker. hele havacıysa, o mavi kamuflaj içinde, belde silah...
(bkz: cayci remzi) **
1)futbolcu (recep, rahim gibi azınlıklar kaideyi bozmaz)
2)genel olarak pop star, rock star, arabesk star (ibrahim tatlıses'in bile dizdiği bir düzine kadına bakacak olursak)
3)şovmen

kısaca özetlemek gerekirse kadınlar genelde diğer kadınları kıskandırmayı severler. o yüzden diğer kadınların kendisi hakkında "bak bu kız tarkanla- ilhan mansızla- cem yılmazla berabermiş yaaa..." diyecekleri için ünlü kişilerle beraber olmayı isterler.

onun dışında genel olarak paralı işler tercih sebebidir tabiki.. böle olduğunu kabul etmeseler "parası önemli değil ben onun iç güzelliğine bakıyorum" deselerde de bütün kızların tercihlerinde bu etkindir.. hiç bir kız kendi seviyesinden iki gömlek alt gelir grubunda olan bir erkekle beraber olmaz. yani ülkenin en zengini olarak bilinen ailelerin kızları orta seviyeden sayılabilecek normal bir mühendisle veya doktorla takılmaz. normal seviyedeki hiç bir kız da alt gelir grubundakilerle beraber olmaz. en bariz örnek isteyenler için hiç bir üniversitede bir kız "yaa ben bu tuvaletleri temizleyen genç hademeye aşık oldum, parası olmaya bilir ama çok kibar, çok yakışıklı ve çok içten bir gülüşü var" demez. böle bir olay görülmez.

kısaca kızlar erkeklerin yaptıkları işlere bakarlar en azından o işte ne kadar para kazandıkları önemlidir. çünkü başarılı bir işte göreceli olarak iyi para kazanmak güç ve başarı sembolü olduğu için aslında anlaşılabilirdir.

diğer yandan erkeklerde böle bir durum söz konusu değildir. güzel vücut hatlarına sahip herhangi bir kadın isterse en alt gelir grubundan olsun, en üst düzeydeki adam tarafından kabul edilebilir. hatta erkeklerin beğendikleri en iyi kadın meslekleri dersek; hizmetçi, sekreter, araba yıkamacası gibi ifadeler çıkacaktır.
"ne doktorlar ne mühendisler istedi beni" şeklindeki Türk evlilik geleneğine yerleşen güzel şaka cümlesinden de anlayacağımız üzre kadınlarımız mühendis ve doktor istiyorlar. ha manken-oyuncu olursa fena mı olur hayır hiçte fena olmaz fakat beni ne mühendisler ne manken-oyuncular istedi gibi bir kullanım çirkin olur abes kaçar. onun için herkes aklıllı olsun. önüne dönsün.
daiama çekici ve cazip gelmiştir, orduya mensup olup ta denizcisi, havacısı, karacısı, her rütbenin ayrı karizması ve havası var.
ata sözümüzden yola çıkacak olursak, topçu ya da popçudur.
ben onların yalancısıyım *
(bkz: sütçü)and (bkz: tüpçü) .
güncel Önemli Başlıklar