bugün

kendi için süsülendiğini söylese de sonuç olarak dışarıya çıkacak ve insanlar onu görecek bu da onun başkalarının onu güzel görmelerine sebep olacak yani bu hem bir yalan hem de gerçektir.
Kadınların doğru söylediği görülmediğinden normal karşılanan durumdur.
yüzyılın en büyük yalanıdır.
Evet böyle bir gerçeklik bazen bazı kadınlar için var ben yengemi hayatımda maskarasız sadece 39 derece ateşle hastanelik olduğu gün görmüştüm. .
Bunun dışında süslenmek değil ama bakımlı olmak artık medeni bir gerekliliktir hemcinsleriniz sizi çiğ çiğ yiyor dedikodu yaparken saçınız başınız dağılmış sokağa çıkarsanız. .
elbette kendileri için süslenir. lakin kendileri için süslenme nedeni "başkaları tarafından beğenilme kaygısı" taşıyor temelde. bu kadın ve erkek farketmeksizin tüm bireylerde böyledir.
Yalan değil bu bir gerçektir bakımlı olmak kişinin kendine ayna karşısında baktığında iyi hissediyorum diyebilmesidir.
kim için süslenirse süslensin, kendine yakıştırsın yeter.
kendine o topuklu ayakkabı eziyetini çektiren kadın, erkeğe ne eziyetler çektirir kim bilir...

kendi için süslenen kadından uzak duracaksın, kendine acımayan sana hiç acımaz...
kadınlarla uğraşmayı bi yerden sonra bırakmak lazım. kim neyi ne için yapıyo, onu ona bırakmak lazım. fazla kurcalayınca bozuluyo.
Evde adamın yanında leş gibi otur. Dışarda elin adamlarının olduğu çarşı pazar bilmem nerelere giderken kendini iyice belli ettirmeye çalış.
Ayy yeter artık delircem biri sustursun şunuuuuuu.. yeteeeeeer...

Asılsız iddiadır. Kendi adına konuş.
kimse ayranım ekşi demez.
Ben ic guzellige bakiyorum yalani ile yarisir.

Elbette erkeklere guzel gorunmek icin susleniyorsun.
o zaman evde niye çamaşır sulu yeşil haşortmanı çorabın içine sokup sünük hırkalarla berduş gibi geziyorsunuz diye sormak lazım.

sorduk evet.
Kimin için suslenirse suslensin sonuç olarak kendisi için susleniyordur.insanlarin her hareketi önce kendi menfaati içindir.
kadınlarda biz erkeklerde olmayan bir "bakımlı olmak" hastalığı var. kadınların yalnız yaşarken evleri, hiçbi zaman yalnız yaşayan bir erkeğin evi kadar düzensiz olmaz. mutfaklarında dağ gibi bulaşık birikmez, düzenli olarak alışverişe gidilir, düzenli olarak da yemek pişirilir.

biz erkekler asla bu kadar düzeli diilizdir. mesela ben bizim buradaki heriflere çatkapı gidemem, diyolar ki önceden ara ki sen gelmeden evi temizliyiim...yani onlar da aynı benim gibi.

ama bir kadının evine her zaman çatkapı gidebilirsin, büyük ihtimalle hiçbi yerde toz yoktur, hiçbi yerde boş bira şişesi, bi köşeye atılmış sigara paketi yoktur...

bu durum "ev içi süslenmesidir"...bana bir erkek, benim evimde hiç bulaşık birikmez demedi...hatta bi kere bi arkadaşa gitmeye karar verdik, bişeyler pişirelim gel alışveriş yapalım dedim, ya boşver şimdi, onun için evde 1 saat bulaşık yıkamamız lazım, dedi. evde temiz tabak yokmuş.... hah hah hah...

kıssadan hisse "süslenmek" dışarsı için süslenmek, mutlaka kendileriyle ilintili birşeydir...erkekler için diildir yani. o süslenmekle kalmaz, temiz olmak, ütülü kıyafetler giymek, mesela uzun saçlı kadınlar saçlarını hep derli toplu tutarlar...bi de uzun saçlı erkeklere bak, kafayı gözü dağıtmış olarak gezerler.

kadınlar bizden farklı bir işleyişe sahip yaratıklardır, biz onu anlayamayız...

sen hiç ütüsüz pantolonla sokağa çıkan kadın gördün mü?...ben valla hiç görmedim..."süslenme" taaa oralardan başlar. ayakkabıları boyalıdır, saçları yapılıdır, çorapları kaçık diildir...

bekar erkeklerle, bekar kadınları karşılaştır, neden bahsettiğimi anlarsın.
“Ben kendim icin susleniyorum” ve ekliyorum; ergenlik sivilceleri ve surekli kendini tatmin etmek gibi tasalari olanlarin anlamayacagi durum. Yoksa senin gibi gotu boklu beni begense ne olur begenmese ne olur, ben senin icin kendimi yoramam ama istersen sen kendini hala bir bok olarak gormeye devam edip bana susleniyor diye dusunebilirsin.
hayatınızda duyucağınız en hard yalanlardan bir tanesi.

elalem kendisini kötü yorumlamasın diye o kadar süslenir o kadar ürüne para sayar sonra param yok itimin mamasını alamıyorum derler.
söylerken kendilerinin bile inanmadığı yalandır.
Belki oyle yapanlari da vardir ama bence bir kadin asil kendisi icin, sagligi icin suslenmemelidir. Gercekten gozenekleri tikaniyor o makyajlarla, yapyasli gorunuyorlar yazik oluyor. Sonra o makyaji baska bir kozmetik malzeme ile temizliyorlar. Makyaj temizleyicinin ustune tonikti kremdi derken ohooo.

Halbuki dogadaki seyler harikalar yaratiyor. Mesela saciniza zeytinyagi, kasiniza sarimsak surun; yuzunuzu kahveyle yikayin, gul suyuyla temizleyin; kirpiklerinizin uzun ve kivrik olmasini istiyorsaniz bepanthene surun, cogalmasi icin yine zeytinyagi.

Yani ozel zamanlarda yapilan makyaja tabii ki bir sey demiyorum bir cluba giderken de siyah ruj surmenize karsi degilim.(yerim) ama her gun makyaj yapmak ne bileyim asiri yazik.
öyle böyle değil, kuyruklu yalandır. tıpkı erkeklerin "ben sağlıklı olmak için spor yapıyorum abi ne karı kızı" diyerek söylediği yalan gibi.
Asla yalan değil. Evde kimse yokken, kimse gelmeyecekken ve bi yere gitmeyecekken bile canım sıkılınca oturup makyaj kombin yapıyorum. Ayrıca birileri için süslenmek de kendin için süslenmektir çünkü birileri için süslendiğinde kendini dua rahat ve iyi hissediyosundur. Sonuç: iyi hisseden kendisidir. Karşısındakiler de güzel yorumlar alırsa da üstüne cila olur yani. Ay bu millet ne sanıyo kendini ya
Bence gercektir, süslenince her kadinin güzelligi ortaya cikar ki bu hem kendisini hemde ona bakani iyi hissettirir..
yalan olduğu kesindir işte. üzerinde konuşmaya değmez. normal şartlarda aşırı açık da giyinmezler.
Hiç bir zaman biri beni beğensin diye suslenmedim, kendimi nasıl iyi hissediyorsam onu yaptım .