bugün

sanırım demet sağıroğlu idi. disko kralında okan bayülgen ile aralarında

O.B: daha önce erkek olmak istediniz mi?
D.S: 5 yaşındaydım. balkonda oturuyodum. karşı komşunun oğlu çıkarmış balkondan aşağıya işiyordu. o zaman ağlamıştım bayağı bende istiyorum diye.

şeklinde bir diyalog geçmiştir.
-olsaydı da bulduğum her deliğe soksaydım.
-gel sana bi sarılayım..
sahip olduklarında, başlarına onun * yüzünden neler gelebileceğini bilseler, hiç birisinin yapmayacağıdır.
girinti değil çıkıntı istiodur,
banılmak değil bandırmak istiyodur.
simdi bilgili bilgisiz herkes atmis tutmus baslik acan arkadas ta namusa baglamis bilmem napmis gec bunlari...

Simdi psikoloji okuyan birisi olarak diyorum ki;

Freud'a gore pregenital evrelerden fallik evrede hem erkek hem de kiz cinsi icin 2 tur karmasa vardir
1- oedipus karmasasi
2- elektra karmasasi *
bu evrede cocuklar karsi cins ebeveyne karsi sevgi duyar, asik olur yani. Kendi cinsine karsi da dusmanlik besler ona rakip olur. Yenemeyecegini de anlayinca ona korku ve saygi duymaya baslar.

Bu evrenin bir baska ozelligi de erkeklerde igdis edilme yani hadim edilme korkusu. Kizlarda ise penis kiskancligi vardir.

Tum bunlar nesnel olmadigindan ve herkese sorsan inkar edeceginden freud tum bunlari bilincdisi sureclere baglamistir. Yani oyle hemen atlamayin ben nasil anneme asiktim ulan diye yok degildin ben de degildim yani o anlamda degildim. Zaten sorun da bunun bilincalti surecinin bir urunu olmasi ve senin bunu inkar etmen de inkar savunma mekanizmasi olur. Yani her turlu freudu hakli cikarirsin.

Velhasili kelam...

Freud'a gore dogru bir onerme olabilir. Ama teoridir ve tartismaya aciktir.

Not: olum gidin lan berat gecesi ettiginiz muhabbete bak...
(bkz: haydar dümen) * * doğru bir söylemdir.
daha neler...
vibratör dildo strapon gibi bilumum alet edavatın icadına götüren süreci başlatan kompilekis.

vay anam neler biliyormuşum lan ben.
cinsiyetiyle övünen insan söylemi.cinsiyete değil zekaya bakacaksın.toplumsal statüyü günümüzde erkeklik-kadınlık belirlemiyor efendim.
(bkz: sübhanallah kardeşim ibretlik bir paylaşım)
anlamsız bir önermedir; ev sahibinin bir evi kiracının bin evi düşüncesinden yola çıkarak, erkeklerin bir penisi vardır, kadının tek bir penisi kıskanmasına gerek yoktur.