bugün

tonguç: yaprak senden çok hoşlanıyorum, seninle birlike olmak istiyorum, benimle çıkarmısın?

yaprak: Şu sıralar bir ilişkiye hazır değilim, bana biraz zaman ver.

meali: Aslında evet, bende senden hoşlanıyorum ama biraz yalvarmalısın, süründürmeden evet demem.
bugun kendimi çirkin hissediyoum biraz: şımart beni, iltifatlar yağdır.

ayh saçlarım çok güzel olmuş: tastikle!

bugun çocugun teki bana cikma teklif etti: ay çok guzelim herkes peşimde, dikkatli ol yoksa kaparlar.

nerdesin? : hesap ver.

kiminlesin? : kız mı erkek mi?

neyse benim çalışmam lazım kapatıyorum: açmadı muhabbetin, sıkıldım.
aslında bir çok sözü onların demek istediğinden farklıdır. daha derin düşünmek lazımdır. çok uğraştırıyorlar ya, peeh...
-ben seni hep arkadaş olarak gördüm.
meali:aslında senden hoşlanıyorum ama yine de aksiyon olsun istiyorum.
k:evet
anlam: hayır

k: hayır
a: olabilir

k: olabilir
a: evet

(bkz: ben de anlamadım)
-sen iyi bir insansın ama olmaz seninle
meal: seni çekici bulmuyorum

-arkadaş kalalım
meal: gercekten arkadas kalmak ıstıyorum
meal2: peşimden koş egomu tatmin et.
meal3: şimdi gezip tozucam cebimde bulun belki birara ararım seni.

-ben seni sıkmaya başlayacagım ileride. bıkacaksın benden . en iyisi hiç başlamamak
meal: asle sevmeyeceğim seni ulasamayınca isyan edeceksın kendını de benı de uzme.

-bilmiyorum
meal: bıraz daha uzerıme düş

-ben başkasını sevıyorum
meal: gercekten baskasını sevıyordur
meal2: düş yakamdan
-seni seviyorum
meali:seni seviyorum
hayır....anlamı yine hayır

evet.....anlamı yine evet

istiyorum....anlamı yine istiyorum

istemiyorum...anlamı yine istemiyorum

erkekler genelde bunun tam tersini savunmaktadırlar. nedendir anlamış değilim. neye dayanarak böyle düşünüyorlar çözebilmiş değilim bu güne kadar.
-şu gördüğün çocuk nasıl?
+efendi...

efendi kelimesi burada iltifat değildir, nötr bir tanımlamadır. yakışıklı, karizma, hoş gibi yaftalara yakışmayan kötü bir özelliği de bulunmayan kişilere denir. karşılığı malesef budur kadınların gözünde. kesinlikle efendiyim diye sevinmeyiniz.*
bazen söylediklerinin tam tersi geçerli olsa da, ki bu durum genelde çok kızdıklarında gözleri öfkeden sevgilerini bile görmediği anlardır, genellikle ifade ettikleri şeyler açıktır. *
agızdan cıkan: istedigini yapabilirsin, izin verdim.
kafadan gecen: yazdım bunu essek kafalı bir yere, sen bunu yap, bende seni itin gotune sokup orada bırakıcam.
trip yapıyorsa mutlaka birşeyden hoşnut değildir ve illa ki sizden yaptığınız veya onun kafasında yapmış görünen ama sizin yapmadığınız şey için özür dilemenizi bekliyordur.
seni arkadaş olarak görüyorum
meali:

çok kibarsın,tatlısın, sempatiksin. ama yakışıklı değilsin. azıcık bekle.eğer dişime uygun cüzdanı kalın birini bulamazsam sana dönücem ben.
çok sinirlerim bozuk uğraşma benle bıktım herşeyden sıkıldım usandım kimse beni anlamıyor sen de anlamıyorsun yoksa şimdi sen de herkes gibi misin??!! vs vs vs
(Özel günümdeyim beni poh pohlasan nolurdu!!)
akşam evine bıraktığınızda;

+yukarı gelip bir kahve içmek ister misin?

meali: ye beni.
(bkz: kahve kahve değildir kahve sekstir)
Kadınların aslında söylemek istedikleri o kadar basittir ki.. Amaa hayat şartları buna izin vermez.Mesela;
Kadın kendine hiç yakışmayan hem fodul hem de hödük biriyle evlenmiştir..Adamla birlikte dışarı çıkmaya bile utanır..Adam üstüne yeni birşeyler aldığında karısından veya sevgilisinden birkaç güzel söz bekler..Kadın da bu durumun farkında olduğundan ''Ne kadar yakışıklısın hayatım.. sen dünyanın en yakışıklı(!)erkeğisin''gibi palavralar atar..Aslında söylenmesi gereken şudur:
''Allah belanı versin senin şu giyinişe bak hale bak adama bak öküz böyle mi giyinilir allahım kırosun emme para sende..Zaten o da olmasa ne işim var benim burada??'' gibi...
-seni seviyorum tülay *
-yaa! ( meali= ha şöyle adam ol!)
her cümlede haklı olduklarını düşündürme çabaları yersizdir. Hı hı şeklinde geçiştirmelerimiz ilişkinin son demlerine işarettir.

rüyanız hayrolsun.
kendisini ifade edebilmek kadar saçmalama ya da kıvırma konusunda da usta olan hemcinslerimin bazen karşı tarafa doldurtmak isteği ile bilerek boş bıraktıkları, bazen de hayatın gerçekleri karşısında, değer verdiklerini kırmaktan korkarak söyleyemeyip ima etmeye çalıştıkları söylemler bütünü.

(bkz: oufff süper bebeyim bu ne cümle bea)
kadınların aslında demek istedikleri hiçbir şeydir.
şimdiye kadar söyledikleri neydi ki şimdiden sonra ne söyleyecekler!

alın size özlü söz:

baudelaire:''kadınların kiliseye gitmesine bir anlam veremiyorum;tanrıyla konuşacak ne buluyorlar acaba.''
çoğu zaman erkek tarafından dinlenmediği için çok da fazla onemi olmayan bir şeydir.Ama dikkat edin dinlemediğiniz farkedilirse bu sefer direk olarak anlatmak istediklerini söylemeye başlıyacaklardır. (bkz: Senden ayrılıyorum)
hatun kişinin sözü: sen beni anlamıyorsun.

meal: ben aslında ne istediğimi kendim bile bilmiyorum. benim için sen her şeyi yap, ben işime gelenleri seçip alırım.
erkek ler icin kadının vermemek icin yok yok olmaz demesi herzaman olabilir demektir..
ya su elbise ne guzel demesi bana bunu al demektir.
bak yine telefonu gec actın yanında kim var senin demesi götüm kalktı sıkıldım entrika istiyorum demektir..
+ Bugün hava çok soğuk rüzgarlı gelemem Ali' cim biliyorsun rahatsızım.

meal: Saçım falan bozulur bi de onla uğraşamam.
bu akşam dışarıda yyeyip mi geleceksin?
meali: bugün yemek yapmadım benim karnım pek aç değil, ya dışarıda ye ya da yemek yaptır getir.