bugün

Şirket de bir avukat kadının arabasını garajdan çıkarmak için yardımcı oldum.
Arabayı kullanırken göğüslerini direksiyonun üzerine koyuyor galiba...
Çünkü; arabanın koltuğuna kedi otursa inanın koltuk ile direksiyon arasına sığmaz.
Neyse, zor bela arabaya bindim.
Aynalar ayarlandı, kultuk altında paspas üzerinde 2 çift ayakkabı alınıp bagaja kondu. Bu sırada arabanın içi bekar evinde veya öğrenci evinde kaldığım dan daha dağınık. Yatak odası mutfak karması bir dağınıklık Arabanın içi.
Bagaj ise gardrop gibi ama dağınık bir gardrop. Giyim eşyası kırışık buruşuk atılmış.
Hele ki arabanın içi öyle toz ki, sanki BMW aracı off-road yarışında kullanmış.
inanın beyaz keten takım elbise giymiş olsam o arabaya binmezdim.
kadınlar açık renkleri (açık mavi, açık gri vs.) daha çok tercih ettiklerinden bu zeminler üzerindeki kir, kendini daha fazla belli ediyor olabilir.
Bunların tuvaletleri de hep pis kokuyor önünden geçilmiyor.
"kadın" denen varlığın sözde titiz, özde ne denli pasaklı olduğunun göstergesidir adeta. solcu bir sevgilim vardı, chp kadın kolları üyesi idi kendisi.

bir akşam iş çıkışı almıştı beni, montumun cebinden sigaramı alayım derken düşürdüm aracının içinde uzanıp ararken elim paspasın altına gitti istemsizce, gitmez olaydı.

vıcık vıcık, kullanılmasına rağmen kayganlığını halen kaybetmemiş bir prezervatif geldi elime.

çünkü durex'ti, kaliteydi prezervatif. eylem'in kaliteye önem verdiğini biliyordum lakin hijjen konusunda koca bir sıfır olduğunu anlayınca araçtan aşağı attım kendimi.

torpido gözünden de kullanılmış ped çıkma ihtimalini göz önünde bulunduraraktan. yazık, gerçekten çok yazık. pintiliğin bu kadarına pes doğrusu.

jip 50, binek araç 25 tl'ye yıkıyoruz halbuki.
görsel
Bugün baktım da, yan koltuğun önü sileceğe sıkıştırılan bilimum pizzacı, oto kuaför vs broşürü dolmuş. Dur yarın atayım da şunları edecek lafınız kalmasın.

Bi de iyi hatırlattın, yazın torpidoda bir jelibon eriyip yapışmıştı, kış geldiği için kesin donmuştur, onu da söküp atarım.
Tespit gibi tespit usta.

Makyajini silip torpido gözüne ve arabanin içine atani gördü bu gözler.
isviçreli bilim adamlarının yaptığı çalışmalara göre evi temiz olanın arabası kirli olurmuş, arabasına çok özen gösterenlerin de aynı titizliği evinde göstermediği ortaya çıkmış. Kadınlar bütün enerjiyi eve harcıyor çünkü ondan. Ayrıca kadının belki küçük çocuğu var, belki arabada çubuk kraker yiyor, paspasa düşürüp üzerine basıyor olamaz mı?
erkeğin araba ile arasında hissi bir mesele vardır, nasl ki evin salonu ile kadın arasında varsa...

kadın eve, erkek arabaya özenli davranır(genelde).
inkâr edilemez gerçekliktir.

Hele arka yolcu koltuğunun arası, çocuğunun yediği çubuk kraker parçaları, meyve suyu kutuları falan.

Resmen mide bulandırıcı.