bugün

böyle bir şey genelde olsa da, benim hemcinslerimde düzgün park ettiğini sanıp, cadde mekanında park ettiği için ceza yiyebiliyor. yani sıfır park etmek noktasında, kadınların sorunu olduğu gerçek, sıfır park eden kadın görünce vay maşallah bravo diyorum. ama park etmek, sıfır park etmekle bitmiyor, yanlış yere park etmeyeceksin önemli olan. bu cinsiyetçilik değil kesinlikle, hatta tatlı bile oluyorlar, tatlı olduğunu söylemiş olmam, bundan kadın tavlamak payı çıkarmak değil ancak, bunu eziklik olarak göstermekte saçma. bir erkeğin dip köşe bucak, tek toz bırakmadan ev temizlemeye çalışması gibi diyecek olsam da, şimdi beni cinsiyetçilikle eleştirirler. bunları normal göremiyoruz. belkide sadece cinsiyet sahipliğine göre mekanizmaya alışamamak. yoksa her insan, çabalayınca her iş yapar, hiçbir şeye bakmaksızın.
evet kadınlar araba kullanmayı erkekler kadar beceremiyorlar. park etmekte ise zorlanıyorlar. bu benim gözlemimden çok zaten istatistik biliminin de kanıtladığı bir gerçek. tabi bu bir genelleme. çok çok az sayıda da olsa, mükemmel derecede araba kullanmayı bilen kadınlar da yok değil. ancak kadınların büyük bir çoğunluğu araba kullanma konusunda beceriksiz.

peki ama...

hiç aklınıza geldi mi bilmiyorum ancak her şeyin olduğu gibi bununda somut bir sebebi var.

erkekler araba kullanmayı kaç yaşında öğrendiniz? ben 12 yaşında öğrenmeye başladım. 14 yaşında tek başıma sürebiliyordum. 15 yaşında lisede gizlice kaçırmaya başladım. dolayısıyla beceri ve yeteneklerin en gelişmeye başladığı yaşta bunu öğrenmemle bu beceriyi kolayca edindim.

şimdi tekrar soruyorum. 12 yaşında türkiyede kaç tane araba kullanma öğretilen kız vardır? bence hiç yoktur. ağaç yaşken eğilir mantığı çok doğru. dolayısıyla kadınların geç yaşlarda araba kullanmayı öğrenmesi onların bu becerileri geliştirebilmelerinin önündeki en büyük engel. ve bu onların suçu değil.

toplumun erkek çocuklara araba kullanmayı, kavga etmeyi, cinselliği öğrettiği zamanlarda kız çocuklara temizlik yapmayı, yemek yapmayı, hizmet etmeyi öğretiyor olmasıdır tüm bu beceriksizliğin sebebi.

bu sebepten ne kadınlar düzgün araba kullanamadıkları için suçlu, ne de erkekler ev işleri yapamadıkları için suçludur...
cunku bosluklari doldurmak bizim isimiz degil.dogamiz geregi
Park edebilirler. Ama nasıl?

Arkadaki arabaya öpücük kondurarak.
Kaldırıma çıkarak.
Arabanın götünü dışarıda bırakarak.
Kadınların park edememesinin nedenini panik, soğuk kanlı davranamama, kendine güvensizlik ve korku gibi nedenlerden olduğunu düşünüyorum ki; bahsettiğim park çeşidi paralel park yani iki araç arasına park etmek. Bunu pek çok erkek de başaramaz ama nedense kadınlara yükleniliyor. Bunun haricinde yakınında araç olmayan bir park yerine dahi park etme becerisine sahip olmayan kadın erkek fark etmeksizin bir bireyin ehliyeti varsa kusura bakmayınız o ehliyet şaibelidir, kasaptan almıştır.
Radarın önüne park edip memur bey ben gelene kadar göz kulak olur musunuz diyen kadın gördü bu gözler. Allah belamı versin ki. Nere parkedemiyor amk. 20 yıllık şoförüm o göt bende yok.
halbuki kadınların zekasına hep hayran olmuşumdur .

iş araba kullanmaya geldi mi o kıvrak zeka yok oluyor yerine çarpışan arabaya binen çocuğun zekası geliyor .

anlamıyorum anlayamıyorum .
halbuki kadınların zekasına hep hayran olmuşumdur .

iş araba kullanmaya geldi mi o kıvrak zeka yok oluyor yerine çarpışan arabaya binen çocuğun zekası geliyor .

anlamıyorum anlayamıyorum .
ayrımcı bir başlıktır. kadın arabayı parkeder seni de mum eder.
kadınların trafiği katletmesiyle benzerdir. sebebi kararsız olmaları ve kasmalarıdır.
valla şimdi moda bir dizi var, mıncık mıncık cinayetler mi ne... o dizide bulunan ablaların tasarladıkları entrikaları falan görünce bırakın araba park etmek eksik kalsın.
Park edemiyor olsaydık o ehliyeti bize verirlermiydi acaba ?
Kaldırıma çok bitişik park etmeyen öndeki ve arkadaki arabayla çıkacak kadar mesafe bırakan herkes park etmiş sayılır.

Kusursuz park edip ne yapacaksanız valeci mi olacaksınız?

Valla en aptalca yerlere en özensiz şekilde arabayi park edip birakanlar hep erkekler.
araba park etme becerisinin denendiği kent new yorkdur. orada park ederken öndeki ve arkadaki arabayı kendi arabanızla hafif hafif iteleyip daracık park yerini "azıcık" genişletmeniz gerekir. bunu yapacak beceriniz yoksa new york'da metro, otobüs ve taksi ile dolaşmak zorunda kalırsınız.

not: tamponların amacı arabaların iteklemelerini göğüslemektir.
Bundan 6 ay kadar önce sabah kahvaltisini sulak yeşillik bir mekanda yapayım dedim. Arabayı park edip karnimi doyurdum. Garson geldi çıkacak misiniz dedi ben de evet dedim. isterseniz arabanizi çıkışa alabiliriz siz toparlanirkrn dedi ben de olur dedim. Hesabi ödeyip otoparka döndüm GÜM diye bi ses... işyeri sahibesi bayan ben çıkartırım arabayı demiş geri çıkmaya çalışırken arkadaki arabaya vurmuş. Allahtan ciddi bisey yoktu tatlıya bagladik. Kendim çıkmak zorunda kaldım yine.
Biraz heyecan ama sıfır hatayla pek ala da yapılabilir.

Bence artık başka noktalara odaklanmak gerekiyor. Mesela kızlar hiç aşırı hız yaparak birilerinin hayatını tehlikeye atmaz. Hiç bir zaman hatalı sollama yapmazlar. Abimin 1 yılda 2 trafik cezası varken bende sıfır mesela.
Sizin yaptığınız aynen şöyle oluyor; 25 yaşında araba kullanmaya başlamış 30 yaşında olan bir kadın ile 15 yaşında araba kullanmaya başlayan 30 yaşında bir erkeğin kıyaslanması.

Toplum yapısından kaynaklı olarak her halta ben erkeğim yaparım tribine girerek ve ailesinin de bunu normal karşılamasıyla 15 yaşında arabayı kaçırıp kaçırıp zaten öğrenmeye başlıyor bu ergen erkek. kadınlar malesef en erken 18 de trafiğe baskısız rahat bir şekilde çıkar (18 yaşından küçük olup öğrenen kadın oranınında çok fazla olduğunu düşünmüyorum) e sen daha ergenken arabayı kullanmayı öğrenen andaval erkek türüyle neden 3 5 yıldır araba kullanan prensesleri bir tutuyorsun?

Ne yapalım yani park edemiyorsak?

Sen iki arabalık yere çapraz park et sonra ben arkana park edince höykür dua et rujla arabanıza güzel ve anlamlı şeyler yazmıyoruz. Yok makas atmalar yok sıkıştırmalar siz kimsiniz amk? Yemin ederim asfalta boğarım sizi, öyle boş yolda kör nenemde sollar.
Önce düz yolda gitmeyi becersinler park etmek kalsın. Evet.
güncel Önemli Başlıklar