bugün

Yıllardır katılmayı isteyip de bir türlü içerisinde olamadığım oluşum. Evet birikim yapmanın en kestirme yolu. Normal şartlarda kenarıya birşey atmak zor ancak bu tür mecburiyetler sayesinde o birikimi yapmak daha kolay oluyor.
(bkz: altın günü)
(bkz: anlatım bozukluğu)
(bkz: atlı suvari)
bilen biri bunun nasıl çalıştığını yazarsa seviniriz.

akla ilk gelen: son katılan kadın, kendine sıra gelene kadar çıkamaz çünkü sıra kendisine gelene kadar hep altın verecektir.

durum: 10 kadın sistemde. sıra 5 toplantı sonra kendisine gelecek kadının kocası başka şehire atandı. ne olacak o kadının verdiği 5 altın?
kadınların toplanıp samimiyetsiz muhabbetler ettiği şey. beraber yiyip içip arkadan birbirlerinin dedikodusunu ediyorlar. gün bahane gıybet şahane.

not: bulaştığım bir gün var resmen dişimi sıkıyorum. eve gelip "oh be bitti" diyorum. çok fena.
öğretmen arkadaşlarla euro gününe çevirdiğimiz gün.

Dışarda 15 günde 1 oturuyoruz 50 euro veriyoruz birbirimize. Ele toplu eurolar gelince çok tatlı oluyor.
Her ay yada hafta yüksek mebla ayarlayacagimi bilsem yapacağım şey. Maksat kısır falan yemek değil gider kahve içer gelene kahve ikram eder kalkarım da on numara birikim yapıyorlar böyle.
Maskeli balo da denebilir gündür.

Gülümseyerek, canımlı cicimli konuşup, ardı sıra gıybetin, dedikodunun, samimiyetsizliğin ayyuka çıktığı saatlerdir.

Hobiler edinin, gönüllü olarak çalışın, okuyun, sinemaya gidin, kurslara merak salın.
Bırakın böyle boş beleş zaman kayıplarını!
Dostlarınızla beraber olun tabii ama gün adı altında rutine bağlamadan eyyy hatun kişileri!
Şimdilerde artık evde değil de kafelerde yapılan dedikodu günü.
Dedikodu kazanında kaynayan altınları yeniden şekillendirsen olur yani.
güncel Önemli Başlıklar