bugün

Doğurganlık kabiliyetini yitirmiş bir canlı olarak dünya üzerindeki görevinin sona ermesi durumudur. Halbuki erkekler öyle mi?
(bkz: insan sikinin ölünce bile kalkması)
kadının sadece "doğurgan" oluşuyla ilgilenen insanların pek üzüldüğü durum. siz bilirsiniz ya 80 yaşındayken 20'lik kadına yürümeyi.

ülkede erkeklerden nefret etmek için bu sözlükte bin tane sebep var.
Oldu olacak 40'tan sonra imha edelim. Tövbe Tövbe.

görsel
Bunu tek başına mı düşündün yoksa babandan yardım aldın mı sorusunu akla getiren düşünce bile değildir. Dü'dür.
çöp olmazlar ancak kullanım alanları değişir.
anan da 40'ından sonra yapmış seni anlaşılan. çöp ne lan hayvan! senin gibiler asıl çöp 7'sinden 70'ine.
doğuştan çöp olan bir yaratığın tespitidir.
Bıktım bu tarz başlık açan trollere laf anlatmaktan ama direneceğim çünkü biliyorum ülkemde bu ataerkil zihniyeti benimseyen yüzbinlerce insan var. Jin jiyan azadi!
Mutluyum ki kadın demeyi öğreniyorsunuz ama üzülüyorum ki metalaştırmayı her konuda yapıyorsunuz.

KADIN kadındır senin soyunun devam aracı değildir, kadın kadındır senin libidonu tatmin aracın değildir, kadın kadındır araç değildir.

görsel
Kadınları cinsel obje olarak gören karşı cinsin genel görüşüdür.
işte bazı çağdaş, Aydın güruhun ; yok ıslamıyet kadını horluyor, eziyor derken kadına bakış açısını ortaya koyduğu mevzudur. Yani kadın = seks objesi. Yaşlandığı zaman terket. Oysa bizde kadın yaşlandıkça daha çok sevilir ve sayılır.
sevgi denen şeyi unuttuk. bir insan bir insanı 20 sinde sevmişse 40 ında da onun için odur. 50 sinde de. karı kız ortamında satürnün etrafında dönmeye benzemez aşk. biri bir başkasını sevmemişse evlenmemeli onunla. erkeğin de kadının da tek görevi seks değil. boş kafalı zannettiğimiz kadınların öyle bir anlayışı öyle bir kalbi olabilir ki, ömrünüzü hep yanında geçirmek istersiniz. bu tip söylemler kadınları eşya gibi gören zihniyetin ürünüdür. daha 20 yaşına gelmeden yanıp tutuşan kızların kendi gururunu hiçe sayarak havalı zibidilerin oyuncağı olmalarına o kadar alışmış ki gözümüz, bunlardan anne de olmaz diyoruz ya. çok yazık. bunlar her devirde söylenirdi. bundan 50 sene önce de söylendi, 50 sene sonra da söylenecek. ancak her jenerasyonun kadını yine de bir şekilde evinin kadını, annesi olmasını becerecek. şartlar gitgide zorlaşsa da.
kadınların 35 yaşından sonraki korkunç çekiciliğinden habersiz ergenlerin açtığı başlık.
tabi erkekler hep taş.
görsel
barbra streisand tek başına bu önermeyi çürütmek için yeterlidir.
Sizde ki bu kadın nefreti nedir ? Sürekli kadınları hedef alan başlıklar açıyorsunuz ? Erkeklerin yarısından çoğu 45'e bile merdiven dayamadan evlatları yaşındaki kızlara sulanıyor. Bu namussuzluk olmuyor, çöp olmuyor da bir tek kadınlar mı oluyor ? Namus için cinsiyete gerek yoktur. Lütfen bunu bilin ve buna göre başlık açın, beyni çöp olanlar.
Kadını modası geçen bir eşya gibi gören çöp zihniyetin serzenişidir.

Kadın her yaşında mükemmeldir. Her yaşında hayranlık uyandırır. 10 yaşında şeker hali. 18 yaşında güzel hali. 30 yaşında olgun hali 60 yaşında bilge hali.
Onu bulamayanlar da var.
(bkz: salma hayek)
(bkz: sandra bullock)
(bkz: Charlize Theron)
(bkz: Jennifer Aniston)

her çöpte mutlaka bir hazine vardır...
Hanımları obje olarak görmeye devam ederseniz içinden çıkamayacağınız durum . Karakteri kişiliği çöp olmasında , bedeni olabilir.
Çöp oldu demesek de Ana oldu Anne oldu. O yuvaya emek verdi desek. O kişinin annen olduğunu söylesek. Kahır çekmekten çocukları ve kocası için uğraşıp didinirken bir sürü mücadele, geçim sıkıntısı çekerken kadınlığını unuttu desek ?
bilinen acı gerçek. erkekler 50sine 60ına kadar sağlam olsa da kadınlar 40 yaşında pert. evet.
tam tersidir. kadınlar 40'ından sonra kadın olur. bedenini tanır, kafasındaki taşları yerine oturtur, sakinleşir, dinginleşir. 40 dan öncesi keşif zamanı.
şaraba çöp diyen sünnetli eziğin tespiti.
Arkadaşım 50 yaşındaki annenizin ütülediği gömleği giyip,yaptığı yemeği yiyip, bunları yazarken nasıl çarpılmıyorsunuz anlamıyorum.