bugün

görsel

Beni, sizi anlamak zorunda bırakmayın. Daha önemli işlerim var.

C. Bukowski
Kadınları yücelten değil de hormonları ön planda olduğu bir sistem var arabeskkadın da dediği gibi çalıştığım şirkette benzer durumlar yaşadı birkaç arkadaşım. Yapılan veya yapılamayan işler değil vücut hatları tahrik gücü iyi olan yani aklını değil de vücudunu ön plana koyan kadınlar; akla değil de göz zevkine göre yaşayan insancıklar tarafından önemseniyor. Kısacası biz buna cahiliyet diyoruz.
Bir kadını yüceltecek şey varsa bilgeliği, zekası ve adabı olmalıdır, bu durum erkekler için de geçerlidir.

Anne buna en güzel örneklerden biridir,
annenin şefkatini, bilgeliğini, yol göstericiliği bir çocuk için en önemli şeylerden biridir ki sırf bu yüzden "Cennet annelerin ayakları altındadır". Annesini tanımadan büyüyen kişiler için aynı şeyleri ifade etmez belki.

Günümüz sisteminde cinsel güdü ile popülarite kazanmış kadınları popüler eden tek şey bence erkeklerin zafiyetidir, algı operasyonudur.
Memesinin kadraja girmediği videoların diğer videolara göre izlenme sayısının düşük olmasının sebebi de budur.
kadınların bile kendi hemcinslerinin makyajlı işe gitmesini savunan sistemde kadınları kadınlar bile yüceltmiyor. en genç hallerimden iş hayatımın son günlerine kadar bunun kavgasını yaptım. rujun yok mu senin, neden oje sürmedin, saçlarını açsana, makyaj yapınca çok hoş oluyorsun, sen neden pantalon giyiyorsun, vs. soruları arasında geçti iş hayatım. kırıtan, popo sallayan, daracık giyinen, velhasıl elindeki malı vitrine koyanlar özel hayatta da, iş hayatında da yüceltiliyor, doğrudur. kendimi sergilemek ve pazarlamak konusunda isteksiz olduğumda duyduğum cümle hep aynı oldu; sen bir anarşistsin. işte bu bir yüceltme benim için.
Sistemin hanimlari yucelttigi falan yok. Erkeklerler hanimlara muhtac, hanimlar da erkeklere muhtac. Olay bu kadar basit.
Böyle bir sistem var mı ya da kadınları mı yüceltiyor bilmem ama kadın hak ve özgürlüklerinden bahsedilirken bile sosyal medyada ve hatta kadınların bile çoğu kez kendilerini obje olarak göstermeleri de ayrı bir ironidir.
hangi sistem bu? hangi ülkenin meclisinde çoğunluk kadın? hangi ülkede sadece erkek olduğu için insanlar öldürülüyor? hangi ülkede rahatça dolaşabiliyoruz? hangi ülkede tecavüz oranı 0? hangi meslekte çoğunluk kadın? hangi sistem kadını eve kapatmıyor? ben böyle sistemin içine sıçıyım. hee biz kadınları cidden çok üstün tutuyor bu sistem haklısın.
bizler bu sisteme feminazi diyoruz. her zaman feminizimle insanlar karıştırıyor fakat feminazi kadın üstünlüğünü; feminizm ise kadın erkek eşitliğini savunur.
kadını kadına kırdırmayan sistem.
halihazırda böyle bir sistem var ama tam uygulanmıyor. olaya önce hemcinslerimin uyanması gerek tabii.
şu an içinde bulunduğumuz sistemdir. gerizekalı erkekler en tipsiz en salak kızlara bile haddinden fazla ilgi göstererek kendilerinin bulunmaz hint kumaşı sanmalarına sebep oluyorlar. haliyle de beyinsiz kızlar kendilerini dünyanın en zeki en aklıllı yaratıkları sanıyorlar. sevgili hanımlar size gösterdiğimiz ilgi meme, am, göt gibi tamamen sahip olduğunuz uzuvlarınızdan ileri geliyor. siz o kadar akıllı değilsiniz. kırılgan ve kafasızsınız. aşırı duygusallığınız ve de kariyeriniz hiç umrumuzda değil. bizimle sevişmeye ne kadar isteklisiniz asıl ona bakarız. eğer böyle bir isteğiniz yoksa tatava yapmadan basın gidin.
istatistik yapmak ve bunun sonuçlarını toplamak başka, bu sonuçları rasyonel bir şekilde değerlendirmek başka alanlardır. istatistiklerin değerlendirmesini doğru yapamazsak hiç bir boka yaramaz onca amaç. Değerlendirirken sonuçlardaki danseden rakamlardan başka faktörlere de bakmak gerekir. bunları yazmamnın sebebi bir gazetedeki taciz vakalarının artışına dair yıllara göre elde edilen veriler. 10 sene önce kadına taciz ve ensest vakalarının defalarca kat ( kaç olduğunu unuttum) daha az olduğunu, 10 yıl sonra bu yıla gelindiğinde artarak ivme kazandığını söylemiş. bu verileri böyle yorumlamak için salak olmak gerekir.
10 yıl önce telefonlar, kayıt cihazları, internet haberciliği ve bilgiye ulaşma,yayma bu kadar fazla değildi. olanlardan kimse haberdar değildi, hatta belki herkes bu kadar konuşmaya hevesli değildi. kendi çocukluğumda,3 adım yerde, 3 değişik sapıkla karşılaşmamdan yola çıkarak o zamanlarda olan istatistiği kabaca tahmin etmeye korkuyorum.ki bu on yıldan çok çok önce idi.okumayı bilmeyen ve katalizörlerin katkısını ayırt edemeyenler için istatistik sadece kendilerini ve birilerini oyalama bilimi olarak kalır.

velhasıl, her zaman durum dişi cinsin aleyhine idi, yaş önemli değil, kundaktaki bebek de dahil, 80 yaşındaki nine de. buna kadınları yücelten sistem diyebilmek epey bir acizliktir. kendinde bir şekilde bir acziyet gören biri kadınların da otomatik olarak yüceldiğini sanabilir.

bu paragrafları da üstteki sabahuykusu adlı yazar arkadaşın bu olayları şimdi varmış gibi algılıyoruz lafını desteklemek için yazdım.

uyumayan ve gayet de farkındalığı olan bütün yazarlara selam olsun. farkındalık hayatta her şeydir, insan olabilmenin temel taşlarındandır.
bu sistem en sonunda büyük eşitsizliklere sebep olacak. Eğer abazanlık yapıp kızların peşinden ayrılmazsanız kadın ve erkek arasındaki eşitlik bozulur.
sistemin, kadını arzu nesnesi konumuna yerleştirmekle onu aynı zamanda yücelttiğini düşünen yazar beyanı.
güncel Önemli Başlıklar