bugün

nisa suresi 34. ayette geçen ayet-i kerimedir.
adamın kendi görüşü gibi algılayanların da cahilliğine verilmelidir.
muhtemelen evde karısını kızını dayak delisi eden, kafası güzel bir adamın açıklmasıdır. merak etmeyin iki gün içinde açıklama gelir. "yanlış anlaşıldım".
ulan asırlardır kadınlar sevilir sanıyorduk yanlış yoldaymışız meğer korkutulurmuş teşekkürler akepe.
Bir kadın neden korkutulmalı sorusunu kafalara düşüren beyan.

Kişinin kendisinden güçsüz birine uyguladığı baskı psikolojik olarak karşı tarafı etkiler. Her an tokat yeme korkusuyla yaşamak durumunda kalırlar.

Ayrıca bu tip söylemler bana çağ dışı gelmekte. Kadın profili eskisi gibi canlanıyor bazılarının gözünde. Yemek yapmakla, evde durmakla, çamaşır yıkamakla yükümlüymüş gibi.

Keşke baştan rengini belli edebilse insan, seni seviyorum dediği insana seni döverim de diyebilse. Belki az da olsa geri dönüş olurdu.
Normal bir olaydır. Bu zihniyette olan bakanlardan çağdaş, eşit, kısaca aklı başında bir; 7 Mart çıkışı bekleyen insanlarımızın hayal kırıklığı yaratan cümledir.
(bkz: hafifçe dövmek)
kadınları hafifçe dövün, yetmedi azıcık hırpalayın, bu da olmadı hakaret aşağılama falan... bunlar da fayda etmezse göz bebeklerini oyun.
- nisa suresi 34. ayet (diyanet işleri başkanlığı resmi internet sitesinden)

http://kuran.diyanet.gov.tr/Kuran.aspx#4:34
bu ayetin (nisa suresi 34. ayet) açıklaması şudur;

kadın edepsizlik, saygısızlık yaparsa, kadından soğup ondan boşanmak yerine hafifçe dövüp kendine gelmesini sağlayabilirsin, yuvan dağılmasın diye.

çünkü şunu düşünmek lazım, kadın sana bunları yaparsa sende kadından direk boşanırsan olmaz, direk tak tuk girip döversen de olmaz. o zaman "hafifçe" dövmek bunun orta yolu olur.
Kadınları dokunulmaz en yüce varlık olarak addeden zihniyetin, son çare olarak-yuva dağılmasın diye uygulamaya izin verilen hafifçe bir olayı ki- neden boşanmayı istiyor meselesi tabiki önemlidir. Kadın haklı da olabilir- gericilik olarak yorumlamasıdır. Onun dışında keyfi olarak kadın dövme olayı asla islam da yoktur. Vardır diyenin ağzı burnu yamulur.
Boşanmanın topluma zararlarını anlayamamış kişiler ancak böyle ucuz konuşmalar yaparlar.
akp döneminde artan kadına şiddetin sebeperini gösteren söz.

kadınları terbiye edilmesi gereken mahluklar olarak gören zihniyet kadına şiddete engel olabilir mi?
HAFiFÇEYi NEYE GORE AYARLAYCAGIZ. O HAFiFCEYi BiRAZ GECTiNMi. KARISINI, KIZINI GONDERSINDE UYGULAMALI ANTREMAN YAPALIM.
(bkz: kavga etmeden dövüşün)
kadın yerine karı demeyerek hata eden il başkanıdır.
(bkz: hödük)
ben dövmeden de korkutabiliyorum zaten şu kadınlarda pek korkak oluyor böö diyorsun korkuyor canım.
ayetin mealini anlamadan çıkıp ortaya yalan yanlış konuşmaktan kaynaklanan sözdür.
nisa suresi 11. ayette yazılanlardır.
ayeti yanlış anlayıp öküz öküz yorum yapanların varlığını göstermiştir. ayette eğer eşiniz sizin rızanız olmadan sevmediğiniz birini evinize alırsa bunun yapılabileceğini söylüyor. hanginiz bunu yapan kadına kayıtsız kalırdınız?
ampulun içinin çoğu boşluktur.insan ampul kafalı olunca ne beklersin.ama güldürdü yani itiraf etmek lazım.
(bkz: hafifçe yumruk atmak)
hafifçe doggy style da sevgilinin poposunu şaplaklamak.
(bkz: bdsm)
(bkz: elini korkak alıştırma)
hafifçe dövmek ne demek onu çözemedim. dövmenin kriterleri mi var. döversen döversin yani. hafifi nedir?