bugün

akp kırıkkale il başkanı mehmet demirin skandal sözü.
görsel
görsel
bir akp zihniyetidir.
onları rencide edecek kadar dövün ayetinden esinlenmiş akp il başkanı sözü.
dövün anasını satayım kadınlar eşek ya zaten.
kul hakkini bilir misin sen baskan diyesim geldi ...
" kadınları hafifçe kamyonla ezebilirsiniz. " sözüyle eşdeğerdir. hafifçe dövmek nedir ki, yumruk olsun tokat olsun, kendinden güçsüz bir kişiye vurmak " korkaklık" ve " namussuzluk" tur.
''dilinizde uçuk çıkacaksa hafifçe kızgın kaşık basıp korkutabilirsiniz'' önermesiyle söylediği önermeyi birbirine karıştırmış da olabilir bu mahlukat.
mehmet demirin beynine amonyak dökebilirsiniz cümlesini aklıma getiren söylem.
(bkz: müslüman kafası)
kadınları hafifçe dövebilirsiniz kelimesinde çok ince bir detay vardır bu konu her gün işleniyor, fakat işin aslını insanlar öğrenemedi. kadın kuran ı kerimde der ki eşlerinize sakın ola el kaldırmayın ben onları size emanet ettim der. fakat bir sebep vardır, eğer eşinizin sizi aldattığından şüpheniz varsa dikkat edin namus kavramından bahsediliyor aşırı olmamak kaydı ile dövebilirsiniz der. bu kelimeyi insanların, kuranı kerim de kadına dayak var diyerek lanse etmesi çok yanlıştır allah size emanet ettim dediği kadına dayak atın, der mi. http://www.islamiforumlar...-kadina-dayak-var-mi.html
tabii dövücem; kadın yerini bilecek her zaman. ben ona bakıcam, o bana. yoksa şamarı yer!

edit: hatun bana karşılık vericekmiş. *
ha ha ha.. komedi gerçekten.. kuran öyle bi yazmış ki sanki bizim elimiz kolumuz yok,karşılık verme özürlüyüz... o zamanın kadınları belki biraz korkak olabilir ama onu şimdi yapamazsınız.. şahsen uçan tekmeyi yediririm. bu nasıl kitap arkadaş.. bunu da aslında öyle demek istemedi diye çevirin bakalım. bekliyorum.

edit: vurma meraklısı çok varmış.. ne mutlu kadınlara..
Hafifçe dövünüz kavramı çok ucu açık bir söylem.
Çünkü bir insanın hafifi sadece kaşındırırken, bir diğerininki sela okutturabilir. Ki erkekler kadınlara göre daha sert yapılı olduklarından ikincisinin olma ihtimali yüksektir.

Siz yine de hafifçe dövünüz. Malum, emir böyle. Demiri keser efendiler. Ha mümine bacılar, sakın ha, ses çıkardığınızı görmeyeyim. Siz kur’an’dan iyi mi biliyorsunuz? Küfre girersiniz bak, benden söylemesi.
insanın kendi hemcinsi ile kavga etmesi ne güzel değil mi sayın Mehmet demir.
ilerleyelim derken daha da geri gidiyoruz. Yazık size yazık. Kadınlar bu memleketin kalbidir. Anneniz ile babanız arasındaki ilişkiyi düşünün lan kafanıza soktuklarım babanız annenizi dövse bu hak mı? Vicdanınız el verir mi?
önce yataklarında yanlız bırakın ulan davarlar....

hangi çağda yaşıyoruz?
görsel
islam dininin izin verdiği bir meseledir. evet, müslümansanız dövebilirsiniz. kuran'da yazıyor. hadi dövün.
"Erkeklere tekme tokat dalabilirsiniz"

Omen 83. Söz.
minik minik hafif yumruklar ve şamarlarla yapılması caiz olan eylem galiba.

bir ittirin gidiniz efenim biz böyle de mutluyuz. dövmeden de anlaşabiliyoruz.
Dik başlılığından yıldığınız kadınlara gelince ;
Onlara Önce öğüt verin, sonra yatakta yalnız bırakın,
Olmadı hafifçe dövün.

Karı koca ilişkilerine vurgu yapan bir ayet sanırım ;
Lakin ben evli değilim.
Ayrıca koskoca insana öğüt vermek bana mı kaldı ;
Dolayısıyla benim tavsiyem konuşarak anlaşamıyorsanız eğer,
evliyseniz boşanın, değilseniz ayrılın.

Böylesi daha medeni bir tavır gibi.
görsel
nisa suresi 34. ayette geçen sınırlama.

kadın cinayetlerinin ayyuka çıktığı, insanların sudan sebeplerle eşlerini öldürdüğü bir dünyada, aldatılmaya bile maksimum "hafifçe dövme" sınırını genellikle gerizekalılar ve liseli ateistler yıllardır ağızlarına sakız edip dururlar. normaldir. bu kafa da zaten kadın cinayeti işleyen gerizekalıların ta kendileridir.
bir arkadaş her türlü bu ayeti de şu kelimeyi yanlış anlamışsınız burda şöyle demek istemiş . diyecek. yani ayetleri istediğiniz gibi eğip bukebilirsiniz. ben bir insanin bir şeye bu kadar inanmaya çalışmasının çabasını anlayamıyorum.

not: hemen üstümdeki arkadaş yapmış.
kadın erkek eşit diye bağıranlar bu olaya neden karşı çıkıyor? dünyanın en iyi dövüşcü kadını bile bir erkek tarafından dayak yer. ama kadına el kalkmaz.