bugün

her ne kadar sözlükte dumur eden cevaplar diye bir başlık bulunsa da, kadınların bazı konularda erkeklere verdiği cevaplarda yaşattığı dumur etme biçimleri apayrı bir özelliğe sahiptir. O nedenle bu konu bence ayrı bir başlık gerektirmektedir.

Örneğin özenirsin bezenirsin en güzel kelimelerle bir kadının kalbine girmeye çalışırsın. ama kadının o zarif görünümünün altında inanılmaz bir hödüklük gizlidir ve pat diye ortaya koyar onu. anında dumursun tabi...

Osmanlı zamanında bir adam bir hanımın karşısına geçer ve der ki,

- "Ey dilber-i rana! Ey tesadüf-ü müstesna! O mahrem yüzünüzü görünce size lahza-i kalpten sarsıldım. Niyetim acizane-i taciz etmek değildir. Bilakis efkar-i umumiyede ufak bir aile bacası tüttürmektir. Sözlerim sizi temin ve tatmin edecekse şayet zevc-i izdivacınıza talibim!"

Kadının cevabı,

- "O mahrem suratınıza bir sille-i osmaniye nakşedersem sekte-i kalpten terk-i hayat edersiniz."

Kadın tarafından dumura uğramak iyidir bazı hallerde. hikayede de görüldüğü gibi kadın o zarif görünümü altındaki hödüklüğü hemen ortaya koymuş ve o çirkinliği ile erkeği anında kendinden soğutmayı başarmıştır. Adamcağız böylece sonradan karşısına çıkacak bir felaketten zamanında kurtulmuştur.
- isminizi bağışlar mısınız?
+ ben bağış yapmayı sevmiyorum. *
- Kendimi sana ikram etmek istiyorum.
- özür dilerim ben ucuz şeyler almıyorum.
- sevgilim olur musun?
+ hayır.

var mı ötesi?
teklif edilen kızın ben lezbiyenim demesi.