bugün

http://www.hurriyet.com.t...unya/13256558.asp?gid=229

eksiyi başka bir eksiyle ortadan kaldırma çabası.
doğru bulmuyorum her ikisini de, günümüzün evlilik hukuku monogami üzerine kurulu.
mısırlı kadın bir yazarın isteğidir. boku bokla temizlemeye calısmaktır.
verilecek olursa ortalık cok karışır bir kadın 4 adamla evlenir o 4 adamında 4 er tane karısı olur tabi o 4 er karısınında 4 er tane kocası olacaktır onlarında 4 er tane karısı diye uzar gider herkes akraba olur ülkedeki.
yerinde bir istektir. dişe diş, göze göz mantığıdır. zaten tek eşli olan ve bunu savunan erkelere bir şey girip çıkmamaktadır sonuçta. dört tane karı almayı kendilerine özgü bir ayrıcalık sanıp bunu fiiliata dökenler gocunmalı.
eşitli hakkı vermek zaten eşitlik ile taban tabana zıttır. kim kimden üstün ki onları eşitlemeye çalışıyorsun diye sorarlar adama. kimin hakkını kime veriyorsun. zaten eşit olmamız gerekmiyor mu? *
Kadının çok eşli olamamasının sebebi olarak, çocuğun kimden olduğu belli olmaz denilmektedir.
Kadınlara çok eşlilik hakkı verilmesi çağdaşlık mı olacak? Kadın tabiatına aykırı olduğunu düşünüyorum. Çok eşlilikten hoşlanan kadınlar olabilir, bu onların seçimi.
kadınların açısında bakarsak haklı istekdir. özellikle yurdum erkeğinin 1.5 dakika da boşaldığını göz önüne alırsak bir kadının tatmin olması için dört erkek ancak yeterlidir ama bunu çoğu kadın istemez tabi.
(bkz: böyle bir dünyanın konsomatrisi olmak)