bugün

kadınlar ve translar delikanlı geçinenlere göre daha açık sözlü ve cesurlar. erkekler neden böyleyiz bilmiyorum ama hep bir suya gitme, hep bir uyum sağlama, görmezden gelme. pazarda bir kavga çıksa önce kadınlar ses çıkarır durun diye, bir olumsuzluk hak yeme durumu olsa kesin bir kadın konuşur ilk. valla brava.
Hiç hoş bi söylem değil bence. Taşaklı ne biçim, ne irrite edici bi kelimedir ya.

Neden illa erkekleştiriyoruz? Cesur olmak sadece erkeğe ait bi özellik mi ki? salt kadın cesur olamaz di mi, cesursa taşağı vardır kesin.

hemcinsleri için bu cinsiyetçi ifadeyi kullanan bu hanımefendi kaş yapayım derken göz çıkarmış ama kim takar ki dildeki cinsiyetçi ifadeleri.

Edit: taşak uzvuna sahip olmak o kadar saygıdeğer bir şeymiş ki biz taşaklı olan insanı mecazen ağırlığı olan, gücü olan, cürreti olan, cesareti olan, kudreti olan insan olarak kullanmaya başlamışız. Şimdi de bunu kadına mal etmeye çalışıyoruz. Oysa keşke kadın değil erkek doğsaydı. o zaman baştan taşaklı olurdu. Bu ifadeyi hak etmek için uğraşmasına gerek olmazdı di mi.
Essy geldi sandım lan.

Fazla varsa biraz veriver diyecektim.
Evet çükleride var ben gördüm.
biktim bu ve bunun gibi kadinlardan. feminist bir yaklasimda bulunacagim derken sicip siviyorlar.
aklindan geceni soyleyebilme, ozguvenli ve cesur olmayi boyle bir sifata yakistirdiginda da, pozitif bir sey icin bile olsa ''kadinlar'' diyerek bir ayrimda bulundugunda da bariz siciyorsun ablacim.

oysa ki iyi baslamis; aklimdan geceni soyleyebilmem beni erkek gibi yapmaz, insan gibi yapar diye. ne oldu da iki dakika sonra kadinla erkegi ayirdin?
Leyla hanım taşşak görmemiş demek.
feminist ya da travesti söylemi.