bugün

Lisede 'yarrrrraaaaahhhhh' kalkar şeklinde devam ettirilen cümle.
(bkz: kadına şiddet uygulayan erkek değildir/#11011709)
desteklediğim cümledir. aslında kadına değil hiçbir canlıya el kalkmaz, kalkmamalıdır.
dinimizce hafifçe ddövüp sakındırmak caizdir.
(bkz: el kalkmaz sik kalkmaz ne kalkar lan it)
Sadece kadina degil zayif olan herkese el kalkmamasi gerek diye dusundurten toplum kurali. Ama bazi kadinlar var ki -zayifim diye- kendilerine el kalkmayacagini dusunup bu kurali suistimal edebiliyorlar. Kendim icin soyle anlatayim;

Milletin icinde bagirarak, hakaret ederek beni rezil edecek... toplum icinde tokat atacak... vucudumu tirmiklayacak... oyle bir kadina -zayifmis gucluymus umrumda bile degil- acimam direk yumrugu basarim. Hic pismanda olmam esek sudan gelene kadar da vurmaya devam ederim. Hatta elimden ayirdiklari zaman 'keske biraz daha vursaydimda agzi yuzu birbirine girseydi' diye de hayiflanirim kendi kendime.
Aksini icra eden eril kişi aslen aciz olduğunu haykırmaktadır.
Şiddet uygulamak farklıdır.
Kadın hiç birzaman uslanmaz geçmişten beridir bu böyledir.
Kızını dövmeyen dizini döver derler.
En serseri erkek biryerden sonra uslanır ekmeğine işine bakar. Ama kadın öyle değil.
Kadına zarar vermek değil, amaç uslandırmak olmalıdır.
sadece kadına değil, hiçbir canlıya şiddet uygulanmamalıdır.
kendinden zayıfa şiddet uygulamak güç değil güçsüzlük göstergesidir.
Kadına el kalkmaz, kaldıranın elini g*tüne sokmak insanlık görevidir.
nasıl kalkmaz yüzüğü uzatmak için kalkıyor.
bu konuda trollük yapanlar gerçekten iğrençsiniz kadınlar bir çiçek güldür şahsen bu güne kadar hiç bir kadına el kaldırmadım kaldırmam gerekirse kendi elimi kırarım ama o el ne olursa olsun kadına şiddet için havaya kalmaz!