bugün

Kadının ebediyeti zekasında değil rahmindedir.

bir tereddüdün romanı
peyami safa
Gemide uğursuzluk getireceğine inanılır.
Güzel varlıklar.

insanoğlunun en güzel kokanı, en zarif görüneni...
insanlığın estetikte dengeyi bulmasının yegane unsuru.
ilişkinin başlangıcında başlama ya da başlamama kararını verendir. neticede '' benimle çıkar mısın ? '' sorusunu istisnalar dışında erkekler yöneltiyor.
bir de erkekler arkadaş da olsa sevgili de olsa yine istisnalar dışında tatlı suratlı ve düz karınlı kadınlarla bir araya geliyor. hani nerede kafa uyumu ? ben neden rastlamıyorum ?
hakkında çok soru işareti var kafamda. çelişkilerini de fark ediyorum kadının. ama tüm bunlar benimle ölecek. asla aşık olabileceğimi sanmıyorum. zaten o kadar değersizmişim ki beni sohbete bile davet eden kadın yok.
sevmediğim hayatın sevmediğim bir yönü kadınlarla aramda uçurum olması... demek ki neymiş ? isteyince yaparsın diye bir şey garanti değilmiş.
amın etrafındaki et parçası.
mükemmel bir dünyada dış güzellik yerine iç güzelliğe önem verilebilirdi. yine mükemmel bir dünyada normal görünüşlü ama çok zeki bir insan çok güzel bir kadınla çıkabilirdi. ama dünya mükemmel değil, insanlar da dış güzelliğe tapıyor.
ekseriya serdal, serkan, serhat, börteçine, çükentay gibi isimlere sahip erkeklerle takılıp bütün erkekler aynısınız diyen ırk.
Uzun zaman oldu, bir kadın sevkatinden, sevgisinden ,kokusundan,dokunusundan uzaklasali.
Ozlenmektedir.
Dişisel kişi.

Derinlik derken? Tam olarak neden bahsediyoruz?
olmazsa olmaz.
insanın güzel olanı.
Kokusu özlenmiştir.
görsel
bir de bu açıdan bakıp gidip edilin öpün hayattayken. sonra benim gibi sadece toprağıyla konuşur hale gelirsiniz. önce annenin sonra kadınların değerini anlamak gerekir. tabii bunu yapabilecek zeka ve felsefeye sahip olmak gerekir.
Eğer sevmek istersen bir kadını;
Duruşunu seveceksin en önce,
hayata kafa tutuşunu seveceksin.
Gülüşlerini seveceksin mesela...
Farklı oluşunu,
Kim demiş kadının az konuşanı,
az yiyeni, az gezeni makuldür diye...!
ilişkiyi başlatan canlı. Kadın istemezse onunla romantizm ve cinsellik yaşayamazsın. istediğini kalbine sokar, istediğini dışlar.
olmasalar olmamızın pek anlamı olmayacak cinstir.
Üç tür kadından uzak durun:
Kezban (bencil)
Eyşan (entrikacı, orospu)
Para avcısı.
Çelişkileriyle yoran, güzelliği ve zarifliği ile hayran bırakan insan.
ilerlemis butun toplumlarda hakları tanınan, nufusun yarısı.

bir toplumun ilerlemesi kadınla erkegin el ele, sırt sırta vermesinin eseridir.
ha tabi ileriye gitmek istiyorsak..

arog muydu o cem yılmaz filmi?
tas devrinden cilalı tas devrine gecilmesin diye butun icatları saklıyorlardı. ihih.
burdan benim hızımla bi kaptırsak ilk cagdan direk fransız devremine atlarız.
beni seven pesimden gelsin.;)
En doğurgan çağ 22-30 yaşları gösterirken özellikle 35 yaşından sonra bir azalma başlamakta, 40 yaşından sonra da hamilelik oldukça zorlaşmakta, 45 yaşından sonra ise teorik olarak mümkün olmamaktadır. Ancak literatüre geçmiş mucize gebelikler de mevcuttur, fakat oldukça nadirdir.
Dili, dini, ırkı ne olursa olsun Dünya'yı güzelleştiren varlıktır.

"Bize yeryüzü cennetinden kalan tek şey değil midir kadın?"

Albert camus - düşüş.
güncel Önemli Başlıklar