bugün

Aynen öyle bu bazı gerici osmanlılar kadın şort giymesin tecavüze uğramasın devletin başka işi gücü yokmu yok tabi
Kadın istediğini giyecek devlette paşa paşa koruyacak ama tabi devletin de suçu yok devletin yönetimi gericilerin elinde ve bu gericilerin de suçu yok bu gericilere oy verenlerin suçu.
devletin ilk görevi vatandaşınının can ve mal güvenliğini, ülke içinden veya dışından gelecek tehditlere karşı korumaktır.

yani evet, devletin işi var yada yok ama bu devletin birincil görevi.

zaten devlet halkını korumuyorsa biz devlet yapısına niye ihtiyaç duyalım ?

Edit: bu arada yarın sadece şort giyenler değil, başı kapalı olanlar da tecavüze uğrayacak. Üstelik hiç -nefsinizi sikeyim- tahrik etmeden. Bugün şorta bunu mübah görenler, yarın başörtülü kız kardeşinizin sokağa çıkmasını dahi tecavüz için meşru sayacak. Çünkü taviz tavizi getirir.

işte o gün kız kardeşinizin halini görüp tepki gösterdiğinizde her şey için geç kalmış olduğunuzu anlıycaksınız. Fakat hiçbir şeyi değiştiremeyeceksiniz.
"Devletin işi gücü yok şort giyen kadınla mı uğraşacak? " diyen zihniyet, devlet tacize tecavüze caydırıcı cezalar vermediği sürece tecavüzcüyü koruduğu sürece zaten hiçbir kadın hatta hiçbirimiz korkusuzca yaşayamayacağız.
ülkemin bazı erkeklerinin küçücük çocuklara ve hayvanlara bile iç geçirdiğini ve türlü fenalıklar yaptığını düşünecek olursak evet devletin istediği gibi giyinen kadınları koruması gerekli.
Millet uzayda koloni kurdu biz hala şortla anasının amıyla uğraşıyoruz.
kim ne giyerse giysin herkez özgürdür istediģini giyer devlette bunu sağlamakla mükellef.
Aslında devletin kadınları dışarıda şort giymeyecek derecede ahlaklandırması gerekir lakin madem yapamıyor, bunu icbar ile yaptırmamalıdır.

Orasını burasını açmayıp ahlaklı bir surette giyinsin öyle çıksın dışarı, gerekirse devlet buna zorlamalıdır.

Tecavüzden yakınanlara şunu söylemek gerekir ki bayanlar da tahrik edebilecek bir surette giyinmeyip konuşmamalıdır. Bu onların ala mele innas yarı çıplak giyimlerinin tabii bir neticesidir, bir hayasız çıkıp onlara bela suretinde görünüyor.

Haşa ve kella. Devlet kıçını göğsünü şeftalisini açan her ahlaksız karıyı korumak ne mecburiyetindedir, ne de bu beyhude konulara kafa yormak zorundadır. devletin yapması gereken erkeklere bunu yapmayacak, kadınlara da buna mahal vermeyecek surette ilm-i ahlak ı öğretmektir.

Lakin biz cumhuriyetle birlikte ahlak denen mefhumu boşverip herkese, sanki bununla dünyayı fethedecekmişiz gibi fen öğretmeye çalışıyoruz.

Sonuç; suyun 100 derecede kaynadığını adı gibi bilen lakin ç*küne bile hakim olamayan veya sexten başka bir işe yaramayan rezil rüsva bir nesil.
ülkeyi suudi arabistan la karıştıran sik kafalıları bize gösteren başlık. ulan memlekette geçtim şortu tangayla dolaşanda var üstsüz güneşlenende. tecavüz sayısına bak bakalım abd de kaç, ab de kaç sonra gel türkiye de kaç tecavüz olayı oluyor.

git bakayım abd de kafana göre bir plajda üstsüz güneşlen dakikasında kolundan tutup atmıyor mu seni sahil polisi plajdan. gel türkiye ye üstsüz güneşlen bak bakalım karışan var mı.

ulan nasıl salaklar varsa kendi fantezi dünyasında bir şeyler yaşıyor sonra gelip burada sıçıyor. çık dışarı bak lan tonla şortlu, mini etekli kadın dolaşıyor. sor bakayım hepsi bugün tecavüze mi uğramış.
bu mallar hep sabır testi.
Aaa olmazmı tecavüzcüleri kim koruyacak.
(bkz: de ayrı)
devletin korumasına gerek yoktur aslında devlet güzel yetişmesi için eğitim sistemini ona göre şekillendirse sorun kalmayacak.
yukarı bulunan yazıyı okuduğum da, bu ülkede kadın cinayetlerinin , tecavüzcülerin, asla tükenmeyeceğini bir daha anlamış bulunuyorum, beyni sığ insanlarla yaşamaktan utanıyorum,
Devlet halkını koruyamıyorsa ben devletim dememeli.
insana insan olduğu için değer veren bir devletimiz olmalı.
Zaten Devlet her kesimin can ve mal güvenliğini korumayacaksa neden var diye düşündüren önerme.

Her kesimi korumayacaksa kabilelere ayrılalım, biz kendi mensuplarımızı koruruz.
Ne giydigine göre koruma sağlayacak bir hukuk devleti düşünemiyorum . Başörtüsüsune saldırı olanlar korunduğu kadar şort giyen de korunmalı . Bu kadar basit bir mevzuda dahi boş çene yapılmasın.
devlet devlet olsa böyle bi başlık açılmaz adam gerek duymaz ama işte nelerle uğraşıoz millet uzaya astronot göndersin bizimki şorttan tahrik olsun ver mehteri ver.
paşa paşa değil, seve seve koruyacak. devlet vatandaşını koruyacak arkadaş. bunun tekstil ile ilgisi yok. baksana sizi bile koruyor transparan beyinliler...