bugün

japonya teknoloji alanında gelişmiş, toplumsal cinsiyet konusunda değil. keza diğer uzak doğu ülkeleri de öyle. uzak doğuyu gelip de avrupa ve orta doğu arasına sıkışmış coğrafyayla karşılaştımak dünyanın gelmiş geçmiş en gereksiz eylemidir. ayrıca o ülkenin ateist olması, onu toplumsal cinsiyet alanında gelişmiş yapmıyor.

kadın üniversitesi kadar saçma bir proje görmedim. arkadaşlar bu gezegen hepimizin, bu tip cinsiyet ayrımları bitse mi artık? hadi diyelim okulda 7-24 kadın görüyorsun, e ailende hiç mi erkek yok? kuzenlerinin arasında hiç mi erkek yok? ya da çevrende, okul dışında hiç mi erkek tanıdığın yok? erkeklerden biryerden kaçsan, biryerlerde mutlaka yine maruz kalacaksın zaten. o yüzden diyorum ki, bu gezegen hepimizin. ve kaliteli bir dünya yaratabilmek için her iki cinsiyetin de aralarında koordineli olarak çalışması gerekiyor.

ayrıca bu zihniyet feminizm'den değil, daha çok islam'a köle olmuş kadınlar tarafından geliyor.
Neden yapılmak istendiği anlaşılamayan, belli olmayan bir ara haberlerde gündem olan uygulama.

Misal Japonyada kadın üniversitesi varmış. 1901 yılında kurulan bir üniversite, evet 1901 yılında muhtemelen eğitimde kadın erkek eşitliği yoktu veya zorlamalar vardı.

Adamlar da bunun üstesinden bu şekilde gelmiş ve miras olarak dahası sembolik olarak bugünlere uzanmış .

Şimdi biz 1901 yılında mı yaşıyoruz ?.

Bizim ülkemizin böyle bir şeye ihtiyacı var mı ?. Bence yok, bize gereken bilimsel ilerlemeler.

Ülkemizde eğitimin kalitesi düşmüşken, her ile üniversite diyerek çoğu niteliksiz üniversiteler açılmışken..

Ülkemizde kadın- erkek eşitsizliği yaratmaya çalışan cübbeli takkeli gruplar varken..

Amaçlanan şey kadın üniversitesinin yapılması mı olmalı ?, neden olmalı ?.
üniversite çıkış saatleri karnavala dönecektir...
Ciddi Bir feminizm kalkışmasıyla gerçekleşebilecek olandır.
içler acısı bir projedir.

Kadınlar ve erkekler olarak birarada yaşamayı öğrenemediğimiz sürece bizden bi cacık olmaz.
Diyeceğim budur!
Kadinlarin karsi cikacagi universitedir. Bence karsi cikarlar, cikmalari gerekir. Bu esitlik degil ayrimciliktir. Kadinlari erkeklerden erkekleri de kadinlardan ayirmanin sonunun nereye gidecegini herkes cok iyi biliyor.
ana bölüm derslerden biri: erkeğin kimyası 101.
ülkemizde olması gereken şeyler. medenileşmek ideallerimize aykırı olduğu için aralıklarla bu tarz şeylerle karşılaşmamız kuvvetle muhtemeldir.
Söyleseler soytarı olmazlardı ki.
Evet tek eksiğimiz bu. Hemen yapılmalı bir anda eğitim sistemi düzelir bu yapılırsa
her şeyimiz dört dörtlük bir kadın üniversitemiz kalmıştı hah şimdi tamam reis muasır medeniyetler seviyesine yükseldik.
görsel
görsel
japonya ne kadar gelişmiş bir ülke olarak gözükse de kadın erkek eşitliği konusunda ortalamanın altında kalmış bir ülke. bu durum araştırılmadan kadın erkek eşitliğini ilgilendiren kadın üniversiteleri konusunun gündeme gelmesi normal değil. japonya bu konu konusunda kendine faydası olmayan bi toplum, ülkemize uygulanması fayda doğurmayacak bi olay.

Edit : 2018 global cinsiyet farkı indexi istatikleriyle konuşuyorum. Böyle nesnel bir yorumun nesine eksi atabilirsiniz ki? işinize gelmiyor tabi.
Çıkışında nişanlısını karisini bekleyen bıyıklı erkekler olur.
bu bir cambaza bak olayı. elin japonu her derdini çözmüş bunu da denemiiş. dur hele soğanı domatesi bulduk da kadın üniversitesi mi kaldı. kaldı ki üniversitelerdeki eğitim kadrosu bu haldeyken yeni bir dert ağır gelir.
Karma eğitimin yapılmadığı Açılan ve halen daha açılmakta olan imam hatiplerin eğitim seviyesi ortada. Dünki istatistik sonuçlarına göre Ortaöğretimde Kız ve erkek öğrenciler ayrılınca kimsenin başarı düzeyinde bir artış olmadığını, bilakis gerilediğini ülkece gördük üstelik!

Bu liselere Ne öğrenci gitmek istiyor, ne de öğretmen. Sistemde Kimlikleri ve iradeleri her geçen gün daha fazla itibarsızlaştırılan bu Her iki gruba da; gerek ailelerce gerekse sistemde ilkel, Saçmasapan bir dayatma var.

Yükseköğretim bir yana hiçbir öğretmen imam hatip liselerinde öğretmenlik yapmak için üniversite okumadığı gibi, hiçbir öğrenci de sınav puanı yetersiz olduğu için bu okullara gitmeye zorlanamaz.

Doğru düzgün bir mesleki eğitim verilmeyen yüzlerce üniversite var bu ülkede. Cinsiyet mi tek sorun yani?

Geyşalığın, harakirinin günümüzde bile halen itibar gördüğü bir "medeniyetten" bahsediyoruz. Eğitim ve öğretim cep telefonu, otomobil ithal etmeye benzemez. Kültürel bir olgudur.

O zaman harakirisini de ithal edip biz kadınlar topluca harakiri yapalım da kurtulalım iyisi mi?
(bkz: bayan üniversitesi)

madem kadın üniversitesi açacaksınız erkek üniversitesi de açın. nafaka konuları ardınca bir de bu çıktı başımıza.amma sıktılar artık. akp ülkenin üzerinde femdom fantazileri mi kuruyor acaba. yarın kadınlara özel şehir de kurarlar.

(bkz: the other world kingdom)
kız lisesi yok mu?
-var.
ee kadın üniversitesi neden olmasın?
Koskoca japonyanın bilimde ve eğitimde olan ileri seviyesini değil de açtıkları kadın üniversitelerini örnek alıyorlar. Hayır aptalca olan şey şu; japonyadaki kadın üniversitesiyle türkiyedeki kadın üniversitesi aynı şey olamazlar.. o çok istedikleri "kadınları toplumdan izole eden hayat tarzı"nı nasıl sağlasam diye düşünüp başka milletlerin farklı düşüncelerle kurdukları sistemleri kendi kılıflarına uydurma çabaları içindeler. Kafalarında hep cinsiyet hep seks dönüyor bunların benden söylemesi. Allahı olan tüm kadınları gelsin dünya üstünden süpürsün atsın da şu yobaz beyinli mal heriflerin de daha derdi kalmasın arkadaş, ne kadınmış ya.. 1500 yıldır uğraşa uğraşa bitiremediniz beyinsiz canavarlar.
gündüz matinesinde (birinci öğretim) kadınlara, suarede (ikinci öğretim) ise erkeklere yönelik eğitim-öğretim faaliyeti verilerek bütün üniversitelerde karma eğitim terk edilmesine yol açabilir.
Ders arası tokmakçısına sakso atamayacak olan veya uyuşturucu parası için okul kuytularında vurduramayacak olanlar için üzücü hadise. Bunlar dışındaki kızlar sevinir zaten.
Acıyorum soluk alıp verdiğinizde atp harcayan hücrelerinize ve tükettiğiniz oksijene.

Tanrı biliyor ya safi zararsınız bu dünyaya.

Tanım: yok. inşallah da olmaz.
insanlar kızını eve hapis etmesinler diye kadın üniversitesi mi açılır mk.

Kürtlere kürt üniversitesi
Fakirlere fakir üniversitesi
Babası işci olanlara işci üniversitesi
.
filan açalım o zaman.

Harbiden mallıkta sınır tanımıyorsunuz.
Kız lisesi önünde bekleyen amcalar orlayn mı?
(bkz: dedikoduya giriş)