bugün

haklı söylemdir. kadınlar evde kocalarını beklemelidir. evet.
kadına şiddetin nedenini, kadının çalışmasına bağlayan :"Kadınlar çalıştığı için erkek fıtri (yaradılış) rolünü kaybedip vahşi cinayetlere sürükleniyor" diyen ağız ishali vakasının sözleri.

üstelik sarfeden bir sosyolog...

bununla da kalmamış beyfendi;

"Madem bizim kadınlar da bu modern tecrübeyi yaşamakta çok kararlı, yemekte oldukları "acı meyve"nin sonucunu beklemekten başka çare yok"

gibi bir cümle de kurmuş...

Ben aşağıdaki yazıyı okudum, okumamın ardından günlerce uykularım kaçtı...Şimdi sen bunlara acı meyve diye bir isim mi takıyosun...

"Zülfikar Bakır, çocuk gelin Mahmure' yi tam 47 bıçak darbesiyle öldürdü. Cinayet, biri 5, diğeri 1.5 yaşındaki çocuklarının önünde işlendi."

Üstelik zavallı kadın 3. çocuğuna hamileyken oluyor bu olay...

Buraya kadar normal sıradan bir kadın cinayeti değil mi? Acı meyveyi yiyecek o kadın...

Sorun şu ki;

Katil Zülfikar Bakır işsiz. Evin geçimiyse Mahmure'nin güvencesiz ve sürekli olmayan yaptığı işiyle sağlanıyor.

Şimdi sen bana olay yerine incelemeye gelen polislerden birinin Mahmure'nin kanlar içinde olan bedenini gördüğünde bayıldığı vahşice işlenmiş bu cinayetin bu kadıncağız çalıştığı, çocukları aç uyumasın diye hamile haliyle 3 kuruşa kan ter içinde kaldığı için olduğunu mu söylüyorsun.

Kusura bakma güzel arkadaşım yaşamışsın, bu yaşa gelmişsin ama çok yanlış anlamışsın...

Yazında belirttiğin "erkek" var ya önce "insan" sonra "adam" olacak...
önünde çük sallanan her dallamaya erkek demiyoruz biz...

Önce çıkın bir sosyolog olarak hemcinslerine adam olmayı anlatın, sonra onun üzerinden fetva verin...
ARAP VAHABi iSLAMCILIĞININ VARDIĞI DOĞAL SONUÇTUR.
BiR SONRAKi HAMLELERi DE "TECAVÜZE UĞRAYAN KADIN, TEK BAŞINA EViNiN DIŞINA ÇIKMASI YÜZÜNDEN TECAVÜZE UĞRAMAKTADIR, ZATEN BU DURUM BAŞLIBAŞINA TECAVÜZ NEDENiDiR !" OLACAKTIR.

KADINLAR, TEHLiKENiN UMARIM FARKINA VARIRSINIZ.
önemli sosyolog ve aynı zamanda sosyal psikoloji ve kriminoloji dallarında da ihtisası bulunan yüce sosyal bilimci ali bulaç'ın muhteşem tespiti. sn. bulaç akademik geçmişinin yanı sıra muhteşem gözlem ve tahlil melekelerini kullanarak, uzun süren araştırmalar ve gecesini gündüzüne katarak yaptığı empirik çalışmalar neticesinde bu sonuca ulaşmış besbelli. ali bulaç'a aferin diyor ve artık sosyal bilimlere tespitleriyle katkı vermemesini diliyoruz.
--spoiler--
madem karım çalışıyor, artık bana bağımlı değil, o zaman ben bir hiçim.. dur şunu öldüreyim de kendime geleyim.
--spoiler--

habere yapılan yorumlardan sadece birisi.

--spoiler--
ali bulaç'ın bahsettiği çalışmayan, evde oturan ve kocasının 'ulvi' zevklerini tatmin eden kadına şişme kadın diyoruz biz. kdv hariç 99 TL.
--spoiler--

bu da diğeri...

yalnız birisinin ali bulaç' a şu ayrıntıyı hatırlatmalı. şiddete uğrayan, öldürülen kadınların çoğunluğu ev hanımı.
bilimden uzak örümcek kafaların yeni sıçmığıdır.

be hey cahil molla, elin gavuru uzaya çıkıyor sen hala kadının kukusundan kafanı çıkaramıyorsun ve senin fikrini de önemseyen lüzumsuzlar da nefes alıyor ya bu ülkede, vallahi nefesim kesildi. siktir git kendini çok sevdirmeden...
en tırt özet cümlesi.. ali bulaç'ı hiç sevmem.. kendisini aydın ve analiz uzmanı gibi göstererek kendince orjinal fikirleriyle ön plana çıkmak isteyen itici bir insandır. ama ilk defa uzun süre sonra kendisine bu yazıda hak verdim.. ev hanımlığını ve anneliği küçümseyen aşağılık feminist tipler dışarıda "özgürleşip" patronlarının, amirlerinin köleleri haline geliyorlar..onlara sıcak bir aileye alternatif gibi sunulan şey, ceplerinde para olup kocalarını her an terketme serbestisiyse, tüküreyim onların özgürlüğüne. hanımlarını ezen ve onlara evi cehenneme çeviren şerefsiz erkekleri şöyle bi ayırıyorum.
bakış açısından ziyade bir sıçış açısı olan söylemdir, laf_ı güzaftır.
kadınları ''erkek çocuk makinesi'' zannedenlerin gereksiz açıklamasıdır.
(bkz: sus ve yalamaya devam et)
lafın sonu "cinayet".

hak verenleri eşekler siksin.
Muhafazakar ve dindar yazarların fantastik beyanatlarından biridir. Herşeye din odaklı bakınca onada çarpık bakınca böyle söylemler ortaya çıkıyor. Birbiriyle zerre ilişkisi olmayan terimler arası über bağlantılar kuruluyor. tarih bunları yazacak diyeceğim ama oda şüpheli.
Türk yobaz takımının kanaat önderlerinden olan ali bulamaç sözü.

Düşün ki bu herif belirliyor bu ülkedeki müslümanların fikri dünyasını.

En okumuşu bu yani.

Mısır daki hocanın ölü karılarınızı sikin demesi gibi bir entel şakirt demeci.

Kafa aynı. Zihniyet aynı.

Çünkü öğreti aynı. Hepsinin beslendiği kaynak aynı.

Çalışan kadın erkeği cinayete itiyormuş. Hırıstiyan batı da bütün kadınlar çalışıyor o erkekler niye cinayete itilmiyor

Ben yobazım tek derdim kadını ya çarşafa ya türbana ya eve kapatmak demiyor da...

O üniversite kapılarında "türbanlı kızlarımız oküyümiyüüüür" diye zırlamalarınız niyeydi peki.

Deseydiniz ya "okuyup erkeği cinayete itmeyin" diye.
gereksiz bir genelleme.

o zaman çalışmayan kadınların kocaları neden cinayete iteleniyor saçma.
buna nasıl bir açıklama getirelecek; '' kadın çalışmadığı için erkek cinayete itiliyor'' mu?
Yobazlıktır bu.
kadının özgürlüğünü kısıtlamaktır.
beyin yerine zaman gaztesinin kağıtlarını kulak deliğinden içereye sokmuş bi yazarın yarasının kaşınması.

edit: imla.
bu neyin kafası şeklinde bakılmamalı.

beyler kadın iş hayatına atıldığından beri aile yapımız çöktü sebebi kadınların iş ve kariyer sahibi olduktan sonra kendilerini erkekten üstün görmesi, aileyi ikici plana atması ha kadının çalışmasına karşı değilim zaten eğitimli ve çalışan bir kadınla evlenmek istiyorum ama bu gerçek!

cinayet falan bilmem lakin boşanmaların ana sebebi kategori atlayan kadının bunu sindirememesi ve ailesini umursamamaya başlaması.