bugün

görsel
bu dünyadan bir gün insan erkekleri silinip yok olabilir. kadınlar kendi kendilerine üreyecek şekilde evrim geçirebilir. y kromozomunun uzunluğu gittikçe kısalmaktadır. zaman içerisinde yok olabilir. bu durumda sürtünme yoluyla üreme yapan kuşlar gibi kadınların vajinası kloak görevi görebilir. ama erkekler doğada tek başlarına üreyemezler. yarım olan erkeklerdir.
erkek genetik olarak kadından bozma bir mahluktur. biraz genetik bilen bir insan, x ve y kromozomların boyutunu ve hamileliğin ilk 4 ayı bütün embriyonun ve fetüsün kadın cinsiyetinde gelişim gösterdiğini ve 4. ayda cinsiyeti belirleyen genlerin devreye girip üreme organlarını oluşturduğunu bilir. kadınların kromozom birleşimleri xx iken erkeğin kromozomları xy dir. bir yarımlık varsa bu erkeğin yarım olduğunu gösterir.
%100 kadın veya erkek yok yeryüzünde.
feminist kezbanların uydurduğu yalandır.
Bakın. Doğada herhangi bir uyaranla karşılaşmayan her canlı dişi doğar. Cinsiyet belirleyici faktör oluşursa yavru erkek olur. Olmazsa dişidir. Yani anomali durumu erkekliktir.

Aslında kadınlık orijinal olan. Erkek kötü taklidi. Evet.
Bu aforizma, bana bunu savunanların alayının hamına koyma hakkı verir mi? Bence verir biraz. Ne dersiniz tam erkekler? Koyüm mi?
Bana Valerie'nin şu satırlarını hatırlatmış önerme.

--spoiler--

Eril, biyolojik bir kazadır: Y (eril) geni tamamlanmamış bir X (dişi) genidir yani tamamlanmamış bir kromozomlar serisidir.
Başka bir deyişle eril eksik bir dişidir, daha gen aşamasında yaşamına son verilmiş, ayaklı bir kürtaj.

--spoiler--
görsel
görsel
o ne ki dedirten bir aforizmadır.
Schopenhauer okusan duramazsın.
Aslında erkeklik durumu bir anomalinin gelişimi ile oluşur.
antik çağda iç çamaşırı falan yok tabi herkesin evinde jilet de yok ondandır.
sözlük ergeni başlığı sandım aristo'nun lafıymış amk.
kesinlikle hayır, kadın tamamlanmış erkektir.
Ozamanlar ağda yok tabi.
erkeğin kadınlığı tamdır anlamı çıkar.
mantıksal çıkarımı böyle olur, yap sağlamasını gör.
kadın ile ilgili bu tanımı yapan aristo ile kendisinden 20 yaş küçük ve kederinden 17 yaşında intihar eden karısının, biseksüelliğin, eşcinselliğin ve köleciliğin aynı anda meşru olduğu bir toplumda yaşadığını ve yine aristo'nun siyaset felsefesi kapsamında monarşiyi yücelten bir felsefesi olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.

üçgenin iç açıları toplamı m.ö. 310 yılında da 180 dereceydi doğru, fakat oedipus kompleksi henüz icat edilmemişti efendim.

yüksek ahlak seviyesi beraberinde daima yüksek bir biliş seviyesini gerektirir evet, fakat yüksek biliş seviyesi her zaman yüksek bir ahlak düzeyi getirmeyebilir.
evet. şeytanlığa, fitneliğe, entrikaya daha iyi çalışır doğru *

k*dın, lütfen..
"O zaman memeler de yarım kalmış taşaklardır diyebilir miyiz hocam?" diyeceğim tespit. Iyhhh demeseydim keşke memeden soğudum.
koskoca yunan filozofu aristo'nun beyanıdır. hemen linç etmeyin.
(bkz: klitoris gelişimini tamamlamamış bir penistir) den yola çıkılarak buraya gelinebilir ama aynı yoldan erkek gelişimini tamamlamamış bir öküzdür e kadar pek çok sonucada varılabilinir.