bugün

"istiyorsan yalanlar söyleyeyim, ama üzülürsün lavinya" değil mesele yeğen...üzülürsün ama gerçeği bilirsin. nerde bir kadında o cesaret, hı?
bir kadın terkederken, anlayan beri gelsin... ya da, benim kasabama gelsin!..

uzak batı western kasabasının bomboş caddesinin tam da ortasında, birbirine geçmiş oval bir dikenli ot parçasının rüzgarla beraber yuvarlanarak öylece sizden uzaklaşması gibidir bir kadının terketmesi..ve arkasından öylece dalıp gitmek.

bu kıpırtısız kasabada şerif olmanız artık neye yarar? öylece bakarak, rüzgarın tekrar size doğru esmesini ve beklemekten başka şansınız var mı? eğer, ağlayıp sızlayarak, merkezden uzaklaşıp rüzgarın savurttuğu o yere doğru arkasından koşup ve nedenini sorarsanız; güç bela bile olsa alabildiğiniz cevabın dişe sürülecek macun kadar kıymeti olmazken, bunun yanında bir de, susuz çöllerde önce dudaklarınızın ve daha sonra da kalbinizin çatlayarak atınızın ayakları dibine pul pul dökülmesiyle sonuçlanacaktır olay. çünkü, rüzgarın yönü aynı bu kadın gibidir. ne yapacağı, nereye savurtturacağı hiç belli olmaz. hortumla birlik olup sizi kayalıklara çarpmadan en iyisi mi kal orada...
ve ahbap sen:
+ bu kasabada yenisin galiba?
- yok yarın geldim!...sanane.
+ 3'e kadar sayıcam, davran...al o zaman. dan dan dan...piiüfffff( artık bugün geldin ve bugün gidiyorsun it)

edit :başlık
not: sakın ha üzülmeyin. yok böyle bi'şey. yazarlık, sadece yaşananları yazmak demek değildir. hatırlatmakta fayda var. saygılar.
içi yanar sevmişse ama gururu yangınların acısını unutturmuş gibi yapıp kalbinde sönmesini sağlar neden sonra tabi...
sıkılınca kırmamak adına. yine estetiğindendir. hem hiç birşeyden anlamayan öküz, yalanı nasıl anladıysa.bunu anladığın gibi anlasaydın herşeyi zaten gitmezdi kadın.
(bkz: başım ağrıyor)
bir kadın terk ediyorsa canı daha fazla yanmasın diye terk ediyordur. yalanı söyleten, yalan söyleyen eski sevgilidir.
Kadın herzaman çok iyi bir yalancıdır.
kadın doğası gereği her şeyi doğrudan söylemekten hep kaçınır.isteklerini, beğenisini, kıskançlığını dolaylı anlatmak onun yapısında vardır.ayrılırken de değişmez durum .kendince karşısındakini kırmadan ayrılmaya çalışırken yalanlardan yardım alır ki,bu da zaten kötü olan durumu dahada kötü yapar.
güncel Önemli Başlıklar