bugün

(bkz: Kemal sunal filmleri)

Bir arkadaşın demesine göre yeşilçam daha ölmemiş. Garip buldum tabii. Yeşilçam'a düşecek kadın da ne bileyim, sanki olmamış gibi. O kadar sürrealist ve gerçekle düşün birbirine harman olmuş sinemaları var. Misal macar ve Fransız yeraltı sineması, öte yandan düz ve çiğli şiir olan iran sineması. Yeşilçam'a düşme. Büyük düş.
Issız adam değildir.
Herhangi bir film. Yani arka sokaklar izlerken bile oluvermişti bi kere, Rıza babanın karşısında.
isim isim vermeye gerek yok. Ama her film cool bir şekilde satılabilir yeterki satmayı bilin.

-çok iyi bir yönetmenin az bilinen filmleri
-popüler oyuncuların ilk filmleri yada unutulmuşları
-kenarda kalmış türk filmleri
-siyah beyaz nostaljik fransız veya italyan yeni gerçekçileri
-iskandinav, iran, danimarka gibi ülkelerin az bilinen sanat filmleri
-sundance, toronto gibi festivallerden arakladığınız underrated'lat

Vs vs vs.

, içinde yönetmen, senarist, oyuncu, müzisyenin falan çok tanıdık olmasına rağmen az bilinen filmler seçin. Bir iki sahnede saçmada olsa farklı tespitler yapın "olay budır" ya falan.
Yeter.
Cannes jürisi gibi pozunuz olur
Filmleri yazın beyler, bana film lazım
Tek tek tav olucam.

Size değil filmlere..
Hanım kızımız biraz entelse fransız filmleri tavsiye edilebilir: mavi en sıcak renktir, yeni ahit vb
Hanım kızımız biraz duygusalsa herhangi aptal aşk filmi olur.
Hanım kızımız biraz matematiksel zekası var ise: star wars, star trek vb
Kozunuzu iyi oynamanız lazım.
Tavlamayı bilmem de sizlere aliço ve tecavüzcü Coşkun u model gösterebilirim.
amir khan filmleriyle tüm pdrcileri tavlayabilirsiniz arkadaşlar.
ya broken flowers yazan arkadaş hedef kitlen 50+ mı?
daha düşük yaşa işlemez o.
hanım kız az buçuk entelektüel siz de biraz serseri erkek görünümündeyseniz köprü üstü aşıklarını seyrettirin.
Artık o klasik sinema dönemlerine kimse merak duymuyor. Ben bile bildigimle yetiniyorum. Hele amacınız kiz tavlamaksa yeni filmleri öneririm.
Bunlar hep yokluktan.
Duygusallar için, modigliani.
Rakabetçiler için, barcelona barcelona.
Belli bir yaşın üstünündeki nooouti görller için, woody allen filmleri iş görür.
(bkz: serendipity)

Bunlada tavlayamıyosanız yuh artık.
tango in paris...
barselona barselona filmi izlenebilir. buyrun bir sahne. inanılmaz tavlıyor kızları.

https://www.youtube.com/watch?v=gc14tlg4fwA